جدال شهامت اخلاقی با راست‌گویی حقیرانه؛ روایت شیرین عبادی از مستند میزبانی ناجوانمردانه

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«از هر شخصی یک درخواست متفاوت دارند؛ یک نفر را برای مبادله و کاسبی می‌گیرند و یک نفر را برای اطلاعات و سومی را برای جاسوسی...» گفتگوی ماهرخ غلامحسین پور Mahrokhbanoo با شیرین عبادی درباره مستند 'میزبانی ناجوانمردانه'. اخبار_ایران اطلاع_رسانی نزار_زکا

به دعوت «شهیندخت مولاوردی»، معاون وقت «امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری ایران»، برای شرکت در «همایش بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار» به ایران سفر کرد و به اتهام «جاسوسی برای کشور متخاصم» بازداشت شداو که چهار سال از عمرش را در زندان‌های ایران گذرانده است، در مستند میزبانی ناجوانمردانه آن‌چه را که در دوران بازجویی و زندان تا روز آزادی بر او گذشته است را روایت می‌کند.- بله؛ رفتار حکومت جمهوری اسلامی با آقای نزار زکا، یک رفتار تازه و کم سابقه نیست.

همین امر نشانه تعهدی است که او نسبت به عدالت احساس می‌کند. تا آن جا که من می‌دانم، هم‌اکنون قریب به ۳۵ گروگان دو تابعیتی در ایران در زندانند که ما نام اغلب آن‌ها را نمی‌دانیم. - بله؛ من از زبان شخصی که در فرانسه زندگی می‌کند و سمتی هم در «حزب سوسیالیست» فرانسه دارد، شنیدم که او بعد از سال‌ها به ایران سفر کرده بوده است به این نیت که خانواده‌اش را ببیند. او را دستگیر می‌کنند، تحت فشار می‌گذارند و می‌گویند باید با دولت ایران همکاری کنی. مدام در گوشش این قصه را می‌خوانند که نباید فراموش کنی ایرانی هستی و باید مصالح کشورت را در نظر بگیری. طرف که یک سیاست‌مدار کارکشته و با تجربه بود، می‌گوید باشد، من با شما همکاری می‌کنم.

تعدادی از دانشمندان سرشناس بین‌المللی فیزیک نامه نوشته بودند که امید کوکبی گناه‌کار نیست و باید آزادش کنید. یا فردی که اخیرا آزاد شده و سابقه برنامه‌نویسی در «گوگل» هم داشته است، رفته بود که با خانواده‌اش دیدار کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کوتاه، تکان‌دهنده و ویرانگر؛ روایت آسیه امینی از مستند «میزبانی ناجوانمردانه»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حسرت بزرگ؛ گفت‌وگو با مهرانگیز کار درباره مستند میزبانی ناجوانمردانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

میزبانی ناجوانمردانه: فیلمی مستند درباره گروگانگیری نزار زکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست گروهی از سیاستمداران از دولت کابل؛ زندانیان طالبان را آزاد کنید تا راه صلح باز شود - BBC News فارسیشماری از سیاستمداران از دولت افغانستان می‌خواهند زندانیان باقی‌مانده طالبان را آزاد کند تا مذاکرات با این گروه بیش از این با تاخیر مواجه نشود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هشتک روایت_زنانه؛ بهای صلح با طالبان: مکتب نرفتن دختران؟ - BBC News فارسیدر نوزده سال گذشته، دسترسی دختران به آموزش از موضوعاتی بوده که هم جامعه بین‌المللی و هم حکومت افغانستان آن را یکی از مهمترین نشانه‌های موفقیت خود و توجیه حضور نیروهای خارجی در افغانستان تلقی می‌کرده‌اند. اما این روزها زنان و دختران در ترس و هراس از دست دادن ابتدایی‌ترین حق خود،‌ یعنی حق دسترسی به آموزش و کار، به سر می‌برند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حادثه مرگبار برای پناهجویان؛ دست کم ۴۵ نفر در سواحل لیبی جان باختندبا این حادثه شمار افرادی که در راه عزیمت به اروپا و عبور از مدیترانه از طریق لیبی جان باخته‌اند به بیش از ۳۰۰ نفر افزایش می‌یابد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »