جبهه آزادی‌بخش تیگرای: هزاران نفر در ایالت تیگرای بر اثر گرسنگی جان باختند

07/11/1400 04:31 ب.ظ

جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای اعلام کرد که هزاران نفر بر اثر گرسنگی در ایالت تیگرای جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی

جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای اعلام کرد که هزاران نفر بر اثر گرسنگی در ایالت تیگرای جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی 27.01.2022 استانبول/خبرگزاری آناتولی هاگوس گودیفای، رئیس سازمان بهداشت جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای گفت که حدود 5 هزار نفر در ایالت تیگرای بر اثر گرسنگی و بیماری ناشی از محاصره نیروهای دولتی اتیوپی جان خود را از دست داده‌اند.

گودیفای طی گزارشی درباره شرایط موجود در این ایالیت، از غیرقابل استفاده شدن 80 درصد از بیمارستان‌های منطقه به دلیل درگیری‌ها و غارت خبر داده است. وی با بیان اینکه به دلیل کمبود سوخت پزشکان امکان دسترسی به مناطق روستایی را ندارند، تاکید کرد: هم اکنون بیش از 1.6 میلیون کودک و زن حامله نیازمند دریافت کمک‌های غذایی هستند.

در بخشی از این گزارش تصریح شده که پس از آغاز جنگ در ایالت تیگرای از سال 2020 تاکنون 1479 نفر به دلیل سوء تغذیه، 1489 نفر به دلیل انواع بیماری غیرواگیر و 1736 تن نیز براثر بیماری‌های واگیردار جان خود را از دست داده‌اند. headtopics.com

گفتنی است ساکنان ایالت تیگرای اتیوپی با کمبود مواد غذایی، سوخت و دارو روبرو هستند. صلیب سرخ جهانی دیروز از فرود نخستین هواپیمای حامل کمک‌های بهداشتی در منطقه از ماه سپتامبر گذشته تاکنون خبر داده بود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

پژوهش جدید در آمریکا: ده دقیقه ورزش روزانه می‌تواند از هزاران مرگ در سال پیشگیری ‌کندپژوهش جدید در آمریکا: ده دقیقه ورزش روزانه می‌تواند از هزاران مرگ در سال پیشگیری ‌کند پیتر کاتزمرزیک، متخصص چاقی کودکان و مدیر اجرایی جمعیت و علوم بهداشت عمومی در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، می‌گوید روش مورد استفاده برای انجام این مطالعه دقیق بود.

پیشروی گسترده ارتش ملی یمن در جنوب استان مأربنیروهای ارتش ملی یمن به همراه تیپ‌های العمالقه با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف به پیشروی در جبهه جنوبی استان مأرب ادامه می‌دهند.ستاد اطلاع‌رسانی ارتش یمن،

شناسایی ۱۴۲۸۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/فوت ۳۰ تن دیگر۳۰ فوتی ۱۴۲۸۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۴۲۸۵ *جانباختگان جدید: ۳۰ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۲۹۳۶۹۵ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۰۹۱۸۸۰ *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۲۳۳۳ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۳۰۴۱۲۷۸۷

دستگیری ۱۷ نفر در تهران به اتهام تهیه‌ ویدئوی دوربین مخفی در اینستاگرامرئیس پلیس تهران روز چهارشنبه از دستگیری ۱۷ تن از گردانندگان صفحه‌های اینستاگرامی در پایتخت که اقدام به تهیه و انتشار ویدئوی دوربین مخفی کرده بودند، خبر داد.

اومیکرون؛ هشدار کارشناسان، تاکید وزیر کشور بر کلاس‌های حضوری | DW | 25.01.2022در حالی که به گفته کارشناسان، مدارس یکی از منابع اصلی شیوع اومیکرون در ایران هستند، احمد وحیدی، وزیر کشور بار دیگر بر برگزاری ''حضوری'' کلاس‌های درس تاکید کرد. تواروپا و آمریکا وانگلیس تو اوج اومیکرون مدارس بازه ولی تووایران بده. انوقت توخبرهای بعدی همین باز بودن مدارس رو تورس ایران میزنید

اختلاف اعضای هیئت مذاکره‌کننده آمریکا درباره مسیر مذاکرات وینروزنامه «وال‌استریت ژورنال» در گزارشی خبر داد که اعضای هیئت مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» بر سر فشار علیه تهران و

جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای اعلام کرد که هزاران نفر بر اثر گرسنگی در ایالت تیگرای جان باخته‌اند.

27.01.2022

استانبول/خبرگزاری آناتولی

هاگوس گودیفای، رئیس سازمان بهداشت جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای گفت که حدود 5 هزار نفر در ایالت تیگرای بر اثر گرسنگی و بیماری ناشی از محاصره نیروهای دولتی اتیوپی جان خود را از دست داده‌اند.

گودیفای طی گزارشی درباره شرایط موجود در این ایالیت، از غیرقابل استفاده شدن 80 درصد از بیمارستان‌های منطقه به دلیل درگیری‌ها و غارت خبر داده است.

وی با بیان اینکه به دلیل کمبود سوخت پزشکان امکان دسترسی به مناطق روستایی را ندارند، تاکید کرد: هم اکنون بیش از 1.6 میلیون کودک و زن حامله نیازمند دریافت کمک‌های غذایی هستند.

در بخشی از این گزارش تصریح شده که پس از آغاز جنگ در ایالت تیگرای از سال 2020 تاکنون 1479 نفر به دلیل سوء تغذیه، 1489 نفر به دلیل انواع بیماری غیرواگیر و 1736 تن نیز براثر بیماری‌های واگیردار جان خود را از دست داده‌اند.

گفتنی است ساکنان ایالت تیگرای اتیوپی با کمبود مواد غذایی، سوخت و دارو روبرو هستند.

صلیب سرخ جهانی دیروز از فرود نخستین هواپیمای حامل کمک‌های بهداشتی در منطقه از ماه سپتامبر گذشته تاکنون خبر داده بود.

- درگیری‌های منطقه تیگرای اتیوپی

ارتش اتیوپی عملیات آزادسازی منطقه «تیگرای» از دست نیروهای شورشی موسوم به «جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای» را در 3 نوامبر 2020 آغاز و در 19 نوامبر وارد شهر آکسوم و روز 28 نوامبر نیز وارد «مکله» مرکز این ایالت شد.

پس از عملیات نظامی ارتش اتیوپی علیه شورشیان مسلح، بسیاری از سربازان تیگرای‌تبار ارتش زندانی یا بازنشسته شدند. همچنین بسیاری از سربازان که به جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای پیوسته بودند در درگیری‌ها جان خود را از دست دادند.

هرچند ارتش اتیوپی پس از تصرف مکله، مرکز ایالت تیگرای پیروزی خود را اعلام کرد اما درگیری‌ها در مناطق مختلف این ایالت همچنان ادامه دارد.

جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای حدود 30 سال این منطقه را تحت کنترل خود داشت. به دنبال عملیات نظامی طی یک و نیم سال اخیر بیش از 2.5 میلیون نفر در این منطقه آواره شده‌اند.