جایگاه صنعت دفاعی ما در جهان ۹ رتبه صعود کرده است

20/08/2020 11:02:00 ق.ظ

روحانی:جایگاه صنعت دفاعی ما در جهان ۹ رتبه صعود کرده است

رییس جمهور, حسین روحانی

روحانی:جایگاه صنعت دفاعی ما در جهان ۹ رتبه صعود کرده است

رییس جمهور ، گفت: برای ما مهم است که در طول ۵-۶ سال گذشته توانستیم رتبه مان را در صنعت دفاعی جهان از ۲۳ به جایگاه ۱۴ ارتقا دهیم و این نشانگر این است که در سال های گذشته چه استعداد، تلاش و همکاری‌ به کار گرفته شد تا موفق شدیم این ارتقاء رتبه را در صنعت دفاعی جهان داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشحالم که امسال هم توفیق یافتم در ایام پایانی مرداد که روز صنعت دفاعی نیروهای مسلح است، بازهم ملت ما دستاوردهایی را مشاهده کنند و شاهد پیشرفت های دانشمندان ما در شرکت های دانش بنیان در جهت پیشرفت صنایع دفاعی کشور باشند.رییس جمهور در ادامه اظهار داشت: برای ما مهم است که در طول  ۵-۶ سال گذشته توانستیم رتبه مان را در صنعت دفاعی جهان از ۲۳ به جایگاه ۱۴ ارتقا دهیم و این نشانگر این است که در سال های گذشته چه استعداد، تلاش و همکاری‌ای به کار گرفته شد تا موفق شدیم این ارتقاء رتبه را در صنعت دفاعی جهان داشته باشیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

تأیید سرمربیگری کومان در بارسلونا از سوی بارتومئو- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimرئیس باشگاه بارسلونا خبرهای اخیر مبنی بر انتخاب شدن سرمربی تیم ملی هلند برای هدایت آبی‌و‌اناری‌پوشان کاتالونیا را تأیید کرد.

«درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر جهانتهران- ایرنا- دو فیلم «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی «اصغر فرهادی» به فهرست ۱۰۰ فیلم غیرانگلیسی زبان برتر تاریخ سینما راه یافتند.

جان هزاران بیمار در غزه به علت قطعی برق در خطر استوزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که به علت محاصره اسرائیل و قطعی برق، جان تعداد زیادی بیمار در بخش‌ مراقبت‌های ویژه و جراحی در خطر است. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: در برابر پیمانی که می‌خواهند در مدیترانه‌شرقی به ما تحمیل کنند، زانو نخواهیم زداردوغان: همانطور که یک قرن پیش به عنوان یک ملت معاهده «سور» را پاره کرده‌ایم، امروز نیز در برابر پیمان دیگر که در مدیترانه شرقی به ما تحمیل می‌شود، زانو نخواهیم زد اردوغان: هیچ قدرت استعمارگری نخواهد توانست کشورمان را از دستیابی به منابع غنی نفت و گاز‌ احتمالی موجود در مدیترانه شرقی محروم کند اردوغان: مبارزه ترکیه در جبهه‌های مختلف از مدیترانه شرقی تا لیبی تنها مبارزه محقانه نبوده بلکه مبارزه برای آینده است

تازه‌ترین تصاویر پهپادی از زندگی در خانه‌های بی در و پیکرتازه‌ترین تصاویر پهپادی از بیروت، گویای ابعاد تازه‌‌ای از ویرانی‌های به جا مانده از رخداد انفجار ۴ اوت در بندر این شهر است.

کرونا در عراق؛ مرگ 85 نفر دیگر در یک روزوزارت بهداشت عراق مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کووید-19 در این کشور را 6121 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی در آیین افتتاح ویدئو کنفرانسی طرح های بزرگ صنعت دفاعی کشور که مناسبت روز صنعت دفاعی برگزار شد، در سخنانی با گرامیداشت ماه محرم، گفت: ماه محرم را برای بیان و نشر فرهنگ مولای ما حضرت امام حسین(ع) گرامی می‌داریم که این فرهنگ در طول تاریخ منجی آزادگان بوده و امروز هم منجی همه ما است.خبرگزاری تسنیم ، خوسپ ماریا بارتومئو در نشست خبری امشب (سه‌شنبه) تأیید کرد که رونالد کومان سرمربی تیم ملی هلند به عنوان جانشین کیکه ستین انتخاب شده و اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای در ساعات پیش رو رخ ندهد او به زودی به عنوان سمرربی جدید آبی‌و‌اناری‌ها معرفی خواهد شد.مولی پنینگتون (Molly Pennington) با مدرک دکترای مطالعات نقادانه و فرهنگی با تمرکز با فیلم و سیاست از دانشگاه پیتسبرگ، با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده توسط نشریه استکر (Stacker) درباره فیلم‌های بین المللی، فهرستی از برترین فیلم‌های جهان در این حوزه تهیه کرده است؛ شرط حضور فیلم‌ها در این فهرست این بود که کارگردان آن غیرآمریکایی بوده و زبان اصلی آن چیزی به غیر از انگلیسی باشد.وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که به علت محاصره اسرائیل و قطعی برق، جان تعداد زیادی بیمار در بخش‌ مراقبت‌های ویژه و جراحی در خطر است.

وی ادامه داد: خوشحالم که امسال هم توفیق یافتم در ایام پایانی مرداد که روز صنعت دفاعی نیروهای مسلح است، بازهم ملت ما دستاوردهایی را مشاهده کنند و شاهد پیشرفت های دانشمندان ما در شرکت های دانش بنیان در جهت پیشرفت صنایع دفاعی کشور باشند. رییس جمهور در ادامه اظهار داشت: برای ما مهم است که در طول  ۵-۶ سال گذشته توانستیم رتبه مان را در صنعت دفاعی جهان از ۲۳ به جایگاه ۱۴ ارتقا دهیم و این نشانگر این است که در سال های گذشته چه استعداد، تلاش و همکاری‌ای به کار گرفته شد تا موفق شدیم این ارتقاء رتبه را در صنعت دفاعی جهان داشته باشیم. رئیس باشگاه بارسلونا درباره اینکه چرا سرمربی تیم ملی هلند - کسی که قرار بود تا پایان یورو 2020 نارنجی‌پوشان را رها نکند – به عنوان جانشین ستین انتخاب شده است، گفت: کومان را به خاطر تجربه‌اش، فلسفه فوتبالش و شناختی که از بارسلونا دارد انتخاب کردیم. وی افزود: افتتاح‌های امروز نشان داد که ما در زمینه سلاح‌های راهبردی در حال تلاش و قدم به قدم در حال پیشرفت هستیم، خوشبختانه در بحث دید و رصد که یک بخش مهم دفاع است، پیشرفت‌های بسیار مهمی داشتیم. این فیلم داستان روابط میان طبقه متوسط ایران را بازگو می‌کند. هم رادارهای ما قدرت و توانایی دید ما را افزایش می‌دهند و هم پهپادهای ما چنین کاری می‌کنند و قدرت دید و شناسایی ما را اضافه می‌کنند. او نمی‌توانست آن تیم را بدون مربی رها کند. ادامه دارد. شرکت توزیع برق در نوار غزه اعلام کرد که به دلیل تشدید محاصره اسرائیل، تولید برق در تنها نیروگاه منطقه متوقف شده‌ است.

. تفاوتی که الان با ماه ژانویه دارد این است که کومان به ما گفت زمان زیادی تا برگزاری جام ملت‌های اروپا باقی مانده است. درباره الی همچنین نماینده ایران در بخش بهترین فیلم خارجی هشتاد و دومین جایزه اسکار نیز بود.. . او اکنون می‌تواند مسئولیتی که در تیم ملی هلند داشت را رها کند تا رؤیایش که هدایت بارسلونا بود را آغاز کند.