رییس جمهور, حسین روحانی, روز صنعت دفاعی, امیر حاتمی, سرتیپ حاتمی, ویزر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح

رییس جمهور, حسین روحانی

جایگاه صنعت دفاعی ما در جهان ۹ رتبه صعود کرده است

روحانی:جایگاه صنعت دفاعی ما در جهان ۹ رتبه صعود کرده است

20/08/2020 11:02:00 ق.ظ

روحانی:جایگاه صنعت دفاعی ما در جهان ۹ رتبه صعود کرده است

رییس جمهور ، گفت: برای ما مهم است که در طول ۵-۶ سال گذشته توانستیم رتبه مان را در صنعت دفاعی جهان از ۲۳ به جایگاه ۱۴ ارتقا دهیم و این نشانگر این است که در سال های گذشته چه استعداد، تلاش و همکاری‌ به کار گرفته شد تا موفق شدیم این ارتقاء رتبه را در صنعت دفاعی جهان داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشحالم که امسال هم توفیق یافتم در ایام پایانی مرداد که روز صنعت دفاعی نیروهای مسلح است، بازهم ملت ما دستاوردهایی را مشاهده کنند و شاهد پیشرفت های دانشمندان ما در شرکت های دانش بنیان در جهت پیشرفت صنایع دفاعی کشور باشند.رییس جمهور در ادامه اظهار داشت: برای ما مهم است که در طول  ۵-۶ سال گذشته توانستیم رتبه مان را در صنعت دفاعی جهان از ۲۳ به جایگاه ۱۴ ارتقا دهیم و این نشانگر این است که در سال های گذشته چه استعداد، تلاش و همکاری‌ای به کار گرفته شد تا موفق شدیم این ارتقاء رتبه را در صنعت دفاعی جهان داشته باشیم.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی

وی افزود: افتتاح‌های امروز نشان داد که ما در زمینه سلاح‌های راهبردی در حال تلاش و قدم به قدم در حال پیشرفت هستیم، خوشبختانه در بحث دید و رصد که یک بخش مهم دفاع است، پیشرفت‌های بسیار مهمی داشتیم. هم رادارهای ما قدرت و توانایی دید ما را افزایش می‌دهند و هم پهپادهای ما چنین کاری می‌کنند و قدرت دید و شناسایی ما را اضافه می‌کنند.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

نقش پررنگ پهپادها در کنترل آتش‌سوزی‌های‌ جنگلی در ترکیه

پهپادهای ساخت ترکیه در کنترل آتش سوزی های جنگلی کشور طی سالهای اخیر نقش مهمی را ایفا کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

تأیید سرمربیگری کومان در بارسلونا از سوی بارتومئو- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimرئیس باشگاه بارسلونا خبرهای اخیر مبنی بر انتخاب شدن سرمربی تیم ملی هلند برای هدایت آبی‌و‌اناری‌پوشان کاتالونیا را تأیید کرد.

«درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر جهانتهران- ایرنا- دو فیلم «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی «اصغر فرهادی» به فهرست ۱۰۰ فیلم غیرانگلیسی زبان برتر تاریخ سینما راه یافتند.

جان هزاران بیمار در غزه به علت قطعی برق در خطر استوزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که به علت محاصره اسرائیل و قطعی برق، جان تعداد زیادی بیمار در بخش‌ مراقبت‌های ویژه و جراحی در خطر است. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: در برابر پیمانی که می‌خواهند در مدیترانه‌شرقی به ما تحمیل کنند، زانو نخواهیم زداردوغان: همانطور که یک قرن پیش به عنوان یک ملت معاهده «سور» را پاره کرده‌ایم، امروز نیز در برابر پیمان دیگر که در مدیترانه شرقی به ما تحمیل می‌شود، زانو نخواهیم زد اردوغان: هیچ قدرت استعمارگری نخواهد توانست کشورمان را از دستیابی به منابع غنی نفت و گاز‌ احتمالی موجود در مدیترانه شرقی محروم کند اردوغان: مبارزه ترکیه در جبهه‌های مختلف از مدیترانه شرقی تا لیبی تنها مبارزه محقانه نبوده بلکه مبارزه برای آینده است

تازه‌ترین تصاویر پهپادی از زندگی در خانه‌های بی در و پیکرتازه‌ترین تصاویر پهپادی از بیروت، گویای ابعاد تازه‌‌ای از ویرانی‌های به جا مانده از رخداد انفجار ۴ اوت در بندر این شهر است.

کرونا در عراق؛ مرگ 85 نفر دیگر در یک روزوزارت بهداشت عراق مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کووید-19 در این کشور را 6121 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی