جایزه بهترین هنرپیشه زن جشنواره کن به زر امیرابراهیمی رسید

07/03/1401 10:11 ب.ظ

زر امیر ابراهیمی برای ایفای نقش در فیلم عنکبوت مقدس به‌عنوان بهترین هنرپیشه زن هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن رسید.

زر امیر ابراهیمی برای ایفای نقش در فیلم عنکبوت مقدس به‌عنوان بهترین هنرپیشه زن هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن رسید. خانم امیرابراهیمی که از سال‌ها پیش در فرانسه زندگی می‌کند، «مردم فرانسه» را «مردمی خوشبخت» توصیف کرد «که تمایل زیادی دارند بدبخت باشند.

» او از گلشیفته فراهانی، هنرپیشه پرکار ایرانی ساکن فرانسه، به‌عنوان راهنمای بزرگ سپاسگزاری کرد.

هیات داوران هفتاد و پنجمین جشنواره کن جایزه بهترین سناریو/ فیلم‌نامه را به طارق صالح نویسنده و کارگردان مصری برای فیلمنامه صدای بهشت تقدیم کرد. جایزه بهترین هنرپیشه مرد این دوره به سونگ کانگ هو از کره جنوبی برای ایفای نقش در فیلم دلال (BROKER) تعلق گرفت.

هیات داوران جشنواره کن از فیلم «هشت کوه بلند»، محصول مشترک لهستان و ایتالیا به کارگردانی شارلوت وانرمیرش و فلیکس فان گرونینگن سپاسگزاری کرد. جایزه تولد هفتاد و پنجمین سالگرد تولد جشنواره کن به ژان‌-‌پی‌یر و لوک دارن برای فیلم توری و لوکیتا اهدا شد. کارگردانان این اثر که براساس یک داستان واقعی ساخته شده، جایزه خود را به نانوایی در شهرستان بوزانسون فرانسه تقدیم کردند که برای جلوگیری از اخراج شاگرد نانوایی‌اش ۱۲ روز اعتصاب غذا کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

thisisthedor مایه افتخار دختران ایرانیست.❤ 🌹👍🏻🌹👍🏻🌹 آنگاه که سیمرغ بال میگشاید از خاکستر خود.. جشنواره های سینمایی هم تبدیل شده به محل تشویق و تقدیر از جنده ها و هرزه ها اسمش رو هم گذاشتن هنر شبیه سرخپوستا لباس پوشیده 😍 به زنان قربانی مردانگی و خشونت جنسی که تحت ظلم و سرکوب و فشارهای رژیمند در ایران اهمیت داده نمی شود و آنها برای تحقق مقام زنان شل تنبان به سوی جهان آزاد و دموکراسی و حقوق بشر و از این مزخرفات گسیل می شوند.:))

زر؟؟ به اینا جایزه ندن تعجب میکنیم

زر امیرابراهیمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شددر شبی تاریخی برای سینماگران ایرانی، زر امیرابراهیمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شد. خانم امیرابراهیمی این جایزه را برای بازی در فیلم «عنکبوت مقدس» دریافت کرد. جایزه خانم امیرابراهیمی در جشنواره فیلم کن مهم‌ترین جایزه‌ای است که بازیگران زن ایرانی تاکنون گرفته‌اند. او هنگام دریافت جایزه به زبان فارسی در حالی که بغض کرده بود گفت دلش با مردم ایران و مردم آبادان است. توی ایران چند سال پیش جایزه گرفت برای بازی در ....... دمش گرم 👏👏👌

ئه، اصلاً نمی‌شد حدس زد. حتماً خیلی بازی‌ش خوب بوده. تجربه‌ی زندگی کردن در ایران هم به‌عنوان یک زن همواره تحت ستم و نکبت آخوند، بهش کمک کرده نقشش رو باورپذیر در بیاره. فقط نمی‌دونم چرا با وجود سال‌ها زندگی در اروپا چهره‌ش مث زجرکشیده‌هائیه که مدتهاست نون نخورده‌ن و گرسنگی کشیده‌ن واقعا كن سولوقونه هر سال اقلا يه ايراني جايزه ميگيره 😂 فكر كنم يكي پول داده گفته يه ايراني رو انتخاب كنين من پولشو ميدم هر سال

زررر نه زهرا بود که 😂😂😂 💩💩💩 چقدر خوشحال شدم ارزوی موفقیت های بیشتر بازيش هميشه خيلي خوب بود در گذشته .... زر چيه ديگه؟؟؟ بيشتر به خاطر فيلم سوپرشه

بازیکنان لیورپول: رئال مادرید بهترین و سرسخت‌ترین تیم جهان استبازیکنان‌ لیورپول یک روز مانده به دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا به تمجید از رئال مادرید پرداختند و کهکشانی‌ها را «بهترین تیم جهان» عنوان کردند.آلیسون

بهترین پارک‌های تفریحی اروپا در سال ۲۰۲۲ | DW | 28.05.2022📸گزارش تصویری: ۶۵ پارک تفریحی در کشورهای اروپایی بر اساس هزینه ورودی، خدمات ارائه شده، میزان تفریحات و نظرات بازدیدکنندگان در اینترنت زیر ذره‌بین رفتند و بهترین‌ها معرفی شدند.

زر امیرابراهیمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شددر شبی تاریخی برای سینماگران ایرانی، زر امیرابراهیمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شد. خانم امیرابراهیمی این جایزه را برای بازی در فیلم «عنکبوت مقدس» دریافت کرد. جایزه خانم امیرابراهیمی در جشنواره فیلم کن مهم‌ترین جایزه‌ای است که بازیگران زن ایرانی تاکنون گرفته‌اند. او هنگام دریافت جایزه به زبان فارسی در حالی که بغض کرده بود گفت دلش با مردم ایران و مردم آبادان است. توی ایران چند سال پیش جایزه گرفت برای بازی در ....... دمش گرم 👏👏👌

«براداران لیلا» برنده جایزه 'فیپرشی' جشنواره‌ کن شد«براداران لیلا» برنده جایزه 'فیپرشی' جشنواره‌ کن شد هیات داوران فدراسیون بین‌المللی منتقدان (فیپرشی) جایزه بهترین فیلم بخش رقابتی اصلی را به فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی اعطا کرد. دمشون گرم

سعید روستایی جایزه جشنواره کن را به مردم آبادان تقدیم کردسعید روستایی، کارگردان فیلم «برادران_لیلا» پس از دریافت جایزه فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) در جشنواره فیلم کن، آن را به مردم داغدیده آبادان تقدیم کرد. اطلاع_رسانی چه عجب بابا!!!😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫 بالاخره از شرم و خجالت اون دوگرم زبون رو به جا چرخوندن !!!(كلى اين مدت مردم بهشون تقلب رسوندن)

(زر) زهرا امیر ابراهیمی در زمان دریافت جایزه، به زبان فارسی با مردم ایران و به‌ویژه مردم داغدار آبادان ابراز همبستگی کرد. او فیلم عنکبوت مقدس را فیلمی درباره بدن زنان در سراسر جهان خواند و با زنان قربانی از ایران تا حومه‌های پاریس و باماکو در مالی، همدردی کرد.

خانم امیرابراهیمی که از سال‌ها پیش در فرانسه زندگی می‌کند، «مردم فرانسه» را «مردمی خوشبخت» توصیف کرد «که تمایل زیادی دارند بدبخت باشند.» او از گلشیفته فراهانی، هنرپیشه پرکار ایرانی ساکن فرانسه، به‌عنوان راهنمای بزرگ سپاسگزاری کرد.

هیات داوران هفتاد و پنجمین جشنواره کن جایزه بهترین سناریو/ فیلم‌نامه را به طارق صالح نویسنده و کارگردان مصری برای فیلمنامه صدای بهشت تقدیم کرد.

جایزه بهترین هنرپیشه مرد این دوره به سونگ کانگ هو از کره جنوبی برای ایفای نقش در فیلم دلال (BROKER) تعلق گرفت.

هیات داوران جشنواره کن از فیلم «هشت کوه بلند»، محصول مشترک لهستان و ایتالیا به کارگردانی شارلوت وانرمیرش و فلیکس فان گرونینگن سپاسگزاری کرد.

جایزه تولد هفتاد و پنجمین سالگرد تولد جشنواره کن به ژان‌-‌پی‌یر و لوک دارن برای فیلم توری و لوکیتا اهدا شد. کارگردانان این اثر که براساس یک داستان واقعی ساخته شده، جایزه خود را به نانوایی در شهرستان بوزانسون فرانسه تقدیم کردند که برای جلوگیری از اخراج شاگرد نانوایی‌اش ۱۲ روز اعتصاب غذا کرد.

جایزه بهترین کارگردانی این دوره به پارک چان-ووک برای فیلم تصمیم به ترک تعلق گرفت. آقای پارک پایان پاندمی کرونا را امیدی دوباره برای احیا و جان گرفتن سینما توصیف کرد.

این خبر در حال به‌روز رسانی است و تکمیل می‌شود

هم‌رسانی این مطلب: