جایزه انجمن قلم آمریکا به سه نویسنده در بند ایران اهدا شد | DW | 06.10.2021

14/07/1400 07:17:00 ب.ظ

جایزه سالانه انجمن قلم آمریکا در مراسمی با شکوه به سه عضو کانون نویسندگان ایران که در اوین زندانی هستند، اهدا شد. کیوان باژن، بکتاش آبتین و رضا خندان مهابادی به پاس مبارزه‌شان برای آزاد بیان این جایزه را دریافت کردند.

جایزه سالانه انجمن قلم آمریکا در مراسمی با شکوه به سه عضو کانون نویسندگان ایران که در اوین زندانی هستند، اهدا شد. کیوان باژن، بکتاش آبتین و رضا خندان مهابادی به پاس مبارزه‌شان برای آزاد بیان این جایزه را دریافت کردند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید این سه نویسنده نامبرده برای پیکارشان علیه سانسور و فعالیت‌شان در کانون نویسندگان ایران مجموعا به ۱۵ سال و شش ماه زندان محکوم شده‌اند.

آبتین بکتاش در اوین باید یادآور شد که این سه نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران در ماه سپتامبر سال گذشته به اتهام فعالیت در کانون یاد شده، حضور در مراسم بزرگداشت قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای و همچنین سالروز درگذشت احمد شاملو به اوین منتقل شده و همچنان در زندان به سر می‌برند.

کیوان باژن نویسندگان زندانی؛ آن‌ها که رفته‌اند، آن‌ها که مانده‌اند دبیر کانون نویسندگان، منتقد و فعال اجتماعی را به شش سال حبس محکوم کرده‌اند. شرکت در مراسم بزرگداشت احمد شاملو و آماده کردن کتابی پژوهشی در باره تاریخ ۵۰ ساله کانون برای انتشار داخلی، مصداق اتهاماتی چون"اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور" معرفی شده‌اند. کانون نویسندگان ایران دلایل و مستندات دادگاه را نامربوط تر و سست‌‌بنیاندتر از خود اتهامات خوانده است.

بکتاش آبتین نویسندگان زندانی؛ آن‌ها که رفته‌اند، آن‌ها که مانده‌اند نویسنده، مترجم و سردبیر نشریه اینترنتی زغال، اواسط تیر ۹۹ با اتهاماتی چون «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «توهین به مقدسات اسلام»، «تشویق مردم به فساد و فحشا» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» در اهر دستگیر شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

اهدای جایزه سالانه «آزادی قلم» به سه نویسنده زندانی در ایرانانجمن قلم آمریکا، «پن»، سه‌شنبه 5 اکتبر، طی مراسمی نمادین، با اعطای جایزه ادبی «گالا» به بکتاش آبتین، کیوان باژن و رضا خندان مهابادی، از آنها تجلیل کرد.هر

سه نویسنده ایرانی برنده جایزه انجمن قلم آمریکا شدند

طالبان و تحصیل در افغانستان؛ دختران به مدارس بازگشتند اما محدود و تنها در یک ولایتبا وجود تاکید گروه طالبان در خصوص صدور اجازه تحصیل دختران، گزارش‌ها از افغانستان حاکی از آن است جز در مواردی معدود، عموم دختران افغان هنوز اجازه بازگشت به مدارس و مکتب‌خانه‌ها را پیدا نکرده‌اند. مدارس باید غیر مستقل از تحمیل و برداشت سلیقه ی طالبان در پوشش و دروس خود باشد! تحمیل بورفع برای دختران دانش آموز‌، دانش جو و کارمند نباید اجباری باشد!

سفارت آمریکا در یمن حمله موشکی حوثی‌ها به مأرب را به شدت محکوم کردسفارت ایالات متحده در یمن حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی به شهر پر جمعیت مأرب که محل اسکان تعداد زیادی از آوارگان جنگی نیز می‌باشد و منجر به کشته و مجروح شدن چقدر شدید؟ 🧐

مراسم اهدای جایزه آزادی بیان انجمن قلم آمریکا به سه عضو زندانی کانون نویسندگان ایران برگزار شدبکتاش آبتین، کیوان باژن و رضا خندان مهابادی، سه عضو کانون نویسندگان ایران از سال گذشته در اوین زندانی هستند. عام لوگوں کو یہ احساس نہیں تھا کہ تمام انبیاء ایک جگہ پر موجود ہیں اور انہوں نے معزز پیغمبر محمد ﷺ کے پیچھے نماز پڑھی ہے اور معزز نبی محمد ﷺ نے ان سب سے ملاقات کی. معزز نبی محمد ﷺ غزوہ ہند میں ذاتی طور پر شرکت کریں گے.

طرح توافق اقلیمی پاریس در مجلس ترکیه به تصویب رسیدطرح پیشنهادی برای تایید تصویب پیمان اقلیمی پاریس توسط دیوان ریاستی مجلس ترکیه تصویب شد. - خبرگزاری آناتولی