جایزه انجمن قلم آمریکا به سه نویسنده در بند ایران اهدا شد | DW | 06.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جایزه سالانه انجمن قلم آمریکا در مراسمی با شکوه به سه عضو کانون نویسندگان ایران که در اوین زندانی هستند، اهدا شد. کیوان باژن، بکتاش آبتین و رضا خندان مهابادی به پاس مبارزه‌شان برای آزاد بیان این جایزه را دریافت کردند.

انجمن قلم آمریکا در مراسم با شکوهی که با مشارکت و حضور جودی فوستر و آکوافینا برگزار شده بود، جایزه آزادی بیان امسال خود را طبق برنامه‌ای از پیش اعلام شده به کیوان باژن، رمان‌نویس و روزنامه‌نگار، بکتاش آبتین، نویسنده و کارگردان و همچنین رضا خندان مهابادی، نویسنده و منتقد ادبی اهدا کرد.خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه ششم اکتبر با انتشار گزارشی از نیویورک به مراسم اهدای جایزه سالانه انجمن قلم آمریکا پرداخته است.

این سه نویسنده نامبرده برای پیکارشان علیه سانسور و فعالیت‌شان در کانون نویسندگان ایران مجموعا به ۱۵ سال و شش ماه زندان محکوم شده‌اند. مراسم اهدای جایزه انجمن قلم آمریکا در ساختمان موزه تاریخ ملی این کشور در نیویورک برگزار شده بود. باید یادآور شد که مراسم سال گذشته این انجمن به علت همه‌گیری کرونا به طور مجازی برگزار شده بود.سوزان نوسل، مدیر اجرایی انجمن قلم آمریکا در توضیح اهدای جایزه سال ۲۰۲۱ این انجمن به سه نویسنده در بند ایرانی گفته است که آن‌ها نه تنها در راستای نشر و ترویج ایده‌ها و اندیشه‌های خود تلاش کرده‌اند، بلکه در این مسیر بدون ترس و واهمه با از خودگذشتگی علیه سانسور مبارزه کرده‌اند.

باید یادآور شد که این سه نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران در ماه سپتامبر سال گذشته به اتهام فعالیت در کانون یاد شده، حضور در مراسم بزرگداشت قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای و همچنین سالروز درگذشت احمد شاملو به اوین منتقل شده و همچنان در زندان به سر می‌برند.۴۲ ماه حبس برای نویسندگی...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اهدای جایزه سالانه «آزادی قلم» به سه نویسنده زندانی در ایرانانجمن قلم آمریکا، «پن»، سه‌شنبه 5 اکتبر، طی مراسمی نمادین، با اعطای جایزه ادبی «گالا» به بکتاش آبتین، کیوان باژن و رضا خندان مهابادی، از آنها تجلیل کرد.هر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سه نویسنده ایرانی برنده جایزه انجمن قلم آمریکا شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

طالبان و تحصیل در افغانستان؛ دختران به مدارس بازگشتند اما محدود و تنها در یک ولایتبا وجود تاکید گروه طالبان در خصوص صدور اجازه تحصیل دختران، گزارش‌ها از افغانستان حاکی از آن است جز در مواردی معدود، عموم دختران افغان هنوز اجازه بازگشت به مدارس و مکتب‌خانه‌ها را پیدا نکرده‌اند. مدارس باید غیر مستقل از تحمیل و برداشت سلیقه ی طالبان در پوشش و دروس خود باشد! تحمیل بورفع برای دختران دانش آموز‌، دانش جو و کارمند نباید اجباری باشد!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفارت آمریکا در یمن حمله موشکی حوثی‌ها به مأرب را به شدت محکوم کردسفارت ایالات متحده در یمن حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی به شهر پر جمعیت مأرب که محل اسکان تعداد زیادی از آوارگان جنگی نیز می‌باشد و منجر به کشته و مجروح شدن چقدر شدید؟ 🧐
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مراسم اهدای جایزه آزادی بیان انجمن قلم آمریکا به سه عضو زندانی کانون نویسندگان ایران برگزار شدبکتاش آبتین، کیوان باژن و رضا خندان مهابادی، سه عضو کانون نویسندگان ایران از سال گذشته در اوین زندانی هستند. عام لوگوں کو یہ احساس نہیں تھا کہ تمام انبیاء ایک جگہ پر موجود ہیں اور انہوں نے معزز پیغمبر محمد ﷺ کے پیچھے نماز پڑھی ہے اور معزز نبی محمد ﷺ نے ان سب سے ملاقات کی. معزز نبی محمد ﷺ غزوہ ہند میں ذاتی طور پر شرکت کریں گے.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طرح توافق اقلیمی پاریس در مجلس ترکیه به تصویب رسیدطرح پیشنهادی برای تایید تصویب پیمان اقلیمی پاریس توسط دیوان ریاستی مجلس ترکیه تصویب شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »