جایزه انجمن قلم آمریکا به روزنامه‌نگار زندانی رادیو آزادی در کریمه اهدا می‌شود

01/02/1401 05:43:00 ق.ظ

رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی از تصمیم انجمن قلم آمریکا برای اعطای جایزه «آزادی نگارش» امسال به ولادیسلاو یسیپنکو، روزنامه اوکراینی این رسانه، ستایش کرد.

رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی از تصمیم انجمن قلم آمریکا برای اعطای جایزه «آزادی نگارش» امسال به ولادیسلاو یسیپنکو، روزنامه اوکراینی این رسانه، ستایش کرد. ولادیسلاو یسیپنکو سال گذشته توسط سرویس امنیت فدرال روسیه در سیمفروپل کریمه به ظن جمع‌آوری اطلاعات...

ولادیسلاو یسیپنکو سال گذشته توسط سرویس امنیت فدرال روسیه در سیمفروپل کریمه به ظن جمع‌آوری اطلاعات بازداشت و در نهایت به شش سال حبس محکوم شد. رادیو اروپای آزادی/رادیو لیبرتی تاکید داشته که این روزنامه‌نگار طی دوره بازداشت خود تحت شکنجه‌های روحی و جسمی قرار گرفته در حالی که به عنوان یک روزنامه‌نگار کاری جز گزارش دادن واقعیات به مردم انجام نمی‌داد.

رادیو اروپای آزاد صدور حکم حبس برای خبرنگار سرویس اوکراینی خود در روسیه را محکوم کرد جیمی فلای، رئیس رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، با اشاره به شرایط این روزنامه‌نگار گفت: «وضعیت ولاد نمادی از مصائبی است که بسیاری از روزنامه‌نگاران تحت فشارهای مقامات روسیه در کریمه یا هر کجای دیگری صرفا به‌خاطر انجام وظایف شغلی خود متحمل می‌شوند.»

وی افزود: «اکنون اعطای این جایزه به روزنامه‌نگاری که کرملین او را تحت آزار و اذیت قرار داده است، این پیام روشن را می‌رساند که صدای حقیقت را نمی‌توان ساکت کرد. ما از انجمن قلم آمریکا به خاطر حمایت از ولاد قدردانی می‌کنیم و همراه آنها خواستار آزادی فوری ولاد می‌شویم.» headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رییسی می‌گوید دولت موظف است نخبگان را بازگرداند؛ مهاجرت به دلیل «ناامیدی از بهبود وضعیت» ایران🔺 رییسی می‌گوید دولت موظف است نخبگان را بازگرداند؛ مهاجرت به دلیل «ناامیدی از بهبود وضعیت» ایران ▪️ او همچنین گفت که دولت سیزدهم از همه ظرفیت‌های فکری و منابع انسانی کشور استفاده خواهد کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: رییسی زیاد حرف میزند. اول او نخبه هايي را كه كرديد زندان ازاد كنيد ، بچه هاي محيط زيست را كه به جز خدمت كاري نكرده اند ازاد كنيد ، بعد بريد سراغ خارج نشينان ، اين نظام أست كه معيوبه تا درست نشه هيچ اتفاق مثبتي نخواهد افتاد، نظاميان به پادگان، اخوند ها به مسجد، انتخابات ازاد حذف اصل ولايت فقيه نخبگان بر نمی‌کردند... نخبگان زیر نظر آخوند مادر جنده و کثیف هرگز کار نمی منند

وکیل نرگس محمدی: مسئولان زندان از تحویل دارو به موکلم خودداری می‌کنندرادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. در این لحظات ملکوتی ماه مبارک رمضان، بارش کیر بر گور عمام و بر مقعد مطهر بانی این دین ذاله ممد را از الله مدینه خواستاریم در ظهور امام ته چاهی(ع) تعجیل فرمایند تا به زودی به دست ملت ایران به گور تپانده شود.

اعتراض کاراته‌کای ایرانی به رویکرد عدم مسابقه با ورزشکاران اسرائيلی؛ «نمی‌توانیم تحمل کنیم»رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. خبرتون, نرید عضو تیم ملی بشید که از صفر تا صد, زیر نظر رژیمه!!!

بایدن ظاهرا به خارج کردن نام سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی «تمایلی ندارد»رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

وزیر خارجه آمریکا از اسرائیل و فلسطینی‌ها خواست به چرخه خشونت پایان دهندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با یایر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل و محمود عباس، رئیس تشکیلان خودگردان فلسطینی از آن‌ها خواست تا به دور جدید چرخه خشونت‌ها پایان دهند. چرا اسرائیل در هاوائی تشکیل نشد که این دردسرهارو نداشته باشه چرا وسط کشورهای عربی تشکیل شد؟؟😁😁🖐🖐🖐 اندکی صبر...

شیوع مرموز هپاتیت در میان کودکان اروپایی؛ منشاء بیماری مشخص نیستبنا به اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا، موارد ابتلای کودکان به هپاتیت با منشاء نامعلوم ابتدا در بریتانیا و سپس در چهار کشور اروپایی دیگر شناسایی شد. زیبایی‌های اروپا🤣😂 این چه طرز خبر نوشتنه؟! یعنی نوع جدیده؟ چرا این جمله رو آخرش بنویسی و فرار کنی؟؟؟؟