شرکت بایون تک, اوگور شاهین, اوزلم تورچی

شرکت بایون تک, اوگور شاهین

جایزه معتبر پزشکی آلمان برای زوج ترک-آلمانی موسس شرکت بایون‌‌تک | DW | 21.09.2021

اوزلم توره‌چی و اوگور شاهین زوج صاحب شرکت تولید واکسن بایون‌تک به همراه متخصص بیوشیمی این شرکت جایزه پزشکی پاول الریش و لوودویگ دارم‌اشتتر سال ۲۰۲۲ آلمان را گرفتند. این جایزه یکی از معتبرترین جوایز پزشکی در آلمان است.

21/09/2021 04:55:00 ب.ظ

اوزلم توره‌چی و اوگور شاهین زوج صاحب شرکت تولید واکسن بایون‌تک به همراه متخصص بیوشیمی این شرکت جایزه پزشکی پاول الریش و لوودویگ دارم‌اشتتر سال ۲۰۲۲ آلمان را گرفتند. این جایزه یکی از معتبرترین جوایز پزشکی در آلمان است.

اوزلم توره‌چی و اوگور شاهین زوج صاحب شرکت تولید واکسن بایون‌تک به همراه متخصص بیوشیمی این شرکت جایزه پزشکی پاول الریش و لوودویگ دارم‌اشتتر سال ۲۰۲۲ آلمان را گرفتند. این جایزه یکی از معتبرترین جوایز پزشکی در آلمان است.

موسسان شرکت داروسازی و تولید واکسن بایون‌تک، زوج ترک-آلمانی اوزلم توره‌چی و اوگور شاهین، به همراه کاتالین کاریکو متخصص بیوشیمی این شرکت، جایزه معتبر پاول الریش و لوودویگ اشتتر برای سال ۲۰۲۲ را دریافت می‌کنند.به گفته موسسه اهدای جایزه در فرانکفورت آلمان، این جایزه  ۱۲۰هزار یوروبی به دلیل"توسعه و تحقیق درباره پیام‌رسان RNA به منظور اهداف پیشگیرانه و درمانی" به این سه نفر داده می‌شود.

اردوغان دستور اخراج سفرای ۱۰ کشور از جمله آمریکا و فرانسه را صادر کرد مقصران وضعیت امروز اقتصاد را بهتر بشناسید|ماجرای تفاهم‌نامه خیانت‌آمیز دولت خاتمی و هاشمی با صندوق بین‌المللی پول چه بود؟- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim آلمان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی کار نیاز دارد | DW | 23.10.2021

به عقیده هیأت ژوری این جایزه، ارزش کاری که این سه نفر انجام داده‌اند تنها تولید واکسن کرونا نیست، آنها یک تکنولوژی را پایه‌گذاری کردند که"در برخی رشته‌های پزشکی می‌تواند تغییر الگو ایجاد کند".به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدتولید نسبتا سریع یک واکسن موثر برای کووید ۱۹ از سوی این سه نفر نیز از طرف هیأت ژوری یک"موفقیت فوق‌العاده" دانسته شده است.

اوگور شاهین، پروفسور آلمانی ترک‌تبار و همسرش، اوزلم توره‌چی تاکنون در زمینه مبارزه با سرطان پژوهش می‌کردند و در سطح جهانی آنچنان مشهور نبودند، اما با ورود به میدان رقابت برای تولید واکسن ضد کرونا شهرتشان از مرزهای آلمان و ثروتشان هم از دو میلیارد دلار گذشته است.  headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداین زوج ترک-آلمانی در سال ۲۰۰۸ شرکت بایون‌تک را تاسیس کردند و کاتالین کاریکو که اهل مجارستان است در سال ۲۰۱۳ به آنها پیوست.          جایزه پاول الریش و لوودویگ اشتتر در رشته تحقیقات پایه پزشکی بسیار معتبر و ارزشمند است. بسیاری از کسانی که در دهه‌های پیشین این جایزه را دریافت کردند، بعدا برنده نوبل پزشکی شدند.

این جایزه از سال ۱۹۵۲ اهدا می‌شود و زمان اهدای آن روز تولد برنده نوبل، پاول الریش در روز ۱۴ مارس است. ادامه مطلب: DW فارسی »

تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد

این تمساح کانیه نام دارد. او که به تازگی از خواب زمستانی بیدار شده در فصل جفت‌گیری دیگر تمساح‌ها را اذیت می‌کند. به همین دلیل مسئولان باغ‌ وحش تصمیم گرفتند او را برای مدتی به قرنطینه بفرستند.

پاول ارلیش

اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزادنتایج انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۰ رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه www.azmoon.org منتشر شد.

واکسن کرونا برای کودکان در آلمان از ابتدای سال ۲۰۲۲ | DW | 20.09.2021ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان پیش‌بینی کرده که در اوایل سال آینده مجوز واکسن کرونا برای کودکان در این کشور صادر شود. با این حال به گفته او، مدتی طول خواهد کشید تا کمیسیون دائمی واکسیناسیون این اقدام را توصیه کند.

یک سیاستمدار آلمانی خواستار بررسی پرونده نوکیشان ردشده مسیحی ایرانی شد | DW | 20.09.2021یک نماینده پارلمان آلمان از دولت این کشور خواسته است، در ارتباط با نوکیشان مسیحی وضعیت واقعی ایران را بررسی کند. پناهجویان نوکیش مسیحی گفته‌اند نهادهای آلمانی تقاضای پناهندگی آنها را قبول نمی‌کنند. بنده چند تا از این به اصطلاح نوکیش‌ها رو می‌شناختم. عوض کردن دین راهی شده برای گرفتن پناهندگی. ۹۹ درصد خالی‌بندیه.

سخنگوی طالبان در قندوز از آلمان درخواست کمک کرد | DW | 19.09.2021یکی از سخنگویان طالبان در پایگاه نظامی آلمان در قندوز از جامعه بین‌المللی، از جمله آلمان درخواست کمک کرد. او گفت، این کمک‌ها می‌توانند به شکل سرمایه‌گذاری، پروژه‌های بازسازی و یا کمک بشردوستانه ارائه شوند. اشتباه کرده امارت اسلامی که از کفار کمک نمیگیره بی شرفا از پاکستان کمک بگبرین عوضی ها کمک به طالبان، شریک شدن در جنایات، شامل سنگسار، تیرباران، قطع اعضا از طرفی و از طرف دیگر کمک به نابودی بشر در دراز مدت میباشد. چرا کمک مالی باید بکنید؟ مگر در رژیم دموکراتیک قبلی که شما ساختید در کنفرانس بن، این پول ها نتیجه داد؟ دلیلش شاید همان خارج کردن پول و پس بازگرداندن آن به اروپا و آلمان باشید، تا بدین وسیله پول از چرخه سیستم مالیاتی خارج و به جیب مبارک سیاست مداران اروپایی برگردد.

نمایندگان پارلمان آلمان چه حقوق و مزایایی می‌گیرند؟ | DW | 20.09.2021حقوق نمایندگان در آلمان را دولت پرداخت می‌کند و سقف آن در سطحی تعیین می‌شود که نماینده تامین باشد و بر وظایف خود تمرکز کند. حقوق فعلی حدود ۱۰هزار یورو در ماه است همراه با مزایایی چون مخارج دفتری، سفرها و ارتباطات کاری. نسبت به حد اقل ساعتی 8 یورو خیلی بالاست کلمه حقوق دو معنی دارد یکی اینکه جایی به کسی اجرتی می‌دهد دوم به معنی حق و عدالت، مانند کیف پول یا موبایل در جیب شما که متعلق بر شماست حالا یه گوشی نوکیا 1100 یا یک گوشی از طلا به هر حال کسی اگر به سرقت برد به پلیس زنگ میزنی پیگیری میکنی. دستمزد

پایان بحران ۱۳ ماهه؛ پارلمان لبنان به کابینه میقاتی رأی اعتماد داد | DW | 21.09.2021در ماراتنی هشت ساعته، تمامی اعضای کابینه نجیب میقاتی از سوی نمایندگان پارلمان لبنان تایید شدند. این کابینه باید با بزرگترین بحران اقتصادی لبنان دست و پنجه نرم کند. لبنان از ماه اوت سال گذشته فاقد دولت بود. الان اینا مهم نیست که یک وزیر زن ندارن؟؟