کرونا, وزارت بهداشت, ویروس کرونا, بهداشت و درمان

کرونا, وزارت بهداشت

جان‌بابایی: کرونا الان کنترل نشود، پاییز و زمستان بحران‌ها جدی‌تر می‌شود- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

معاون درمان وزیر بهداشت: #کرونا الان کنترل نشود، پاییز و زمستان بحران‌ها جدی‌تر می‌شود شرایط پایدار اپیدمی در هیچ استانی از کشور وجود ندارد

02/07/2020 04:47:00 ب.ظ

معاون درمان وزیر بهداشت: کرونا الان کنترل نشود، پاییز و زمستان بحران‌ها جدی‌تر می‌شود شرایط پایدار اپیدمی در هیچ استانی از کشور وجود ندارد

معاون درمان وزیر بهداشت برنامه‌ریزی مدون برای کنترل کرونا را خواستار شد و گفت: اگر در این بازه زمانی نتوانیم این ویروس را کنترل کنیم قطعاً در فصول سرد سال با بحران‌های جدی‌تر مواجه خواهیم شد.

؛ پنج‌شنبه 12 تیرماه جلسه ستاد عملیات مدیریت ویروس کرونا در تهران با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علیرضا زالی فرمانده این ستاد، رؤسا و معاونین درمان دانشگاه­های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران برگزار شد.

هزاران زخمی و ده‌ها کشته در تراژدی لبنان؛ دلیل انفجار چه بود؟ فرانسه از اتباعش خواست ایران را ترک کرده یا خود را به سفارت معرفی کنند شیوع کرونا در زمستان چقدر وخیم خواهد بود؟ - BBC News فارسی

قاسم جان بابایی ضمن ابراز نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا در کشور اظهار داشت: شرایط پایدار اپیدمی در هیچ استانی از کشور وجود ندارد و باید تدابیر کنترل این بیماری به‌روزرسانی شود.وی ضمن انتقاد از مسافرت‌های بین استانی از سوی مردم خاطرنشان کرد: مادامی‌که رفتارهای پرخطر و در ادامه آن نادیده گرفتن اصول بهداشتی وجود داشته باشد رسیدن به ثبات و کنترل کووید 19 کاری غیرممکن و یا بسیار دشوار خواهد بود.

معاون درمان وزیر بهداشت ارائه راهکارهای اجرایی و استراتژیک را برای گذر از شرایط بحرانی کشور در مقابله با کووید 19 را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید تلاش کنیم با استفاده بهینه از منابع موجود سلامت شهروندان را تأمین و تضمین کنیم.جان بابایی برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را از سوی مسئولان برای کنترل کرونا را خواستار شد و گفت: اگر در بازه زمانی کنونی نتوانیم این ویروس را کنترل کنیم قطعاً در فصول سرد سال با بحران‌های جدی‌تر مواجه خواهیم شد.

علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران نیز در این جلسه ضمن تأکید بر همسو شدن سیاست‌گذاری‌ها مبتنی بر مواضع وزارت بهداشت را از سوی مسئولان حوزه درمان گفت: باید برای ریشه‌کنی کرونا مدیران ضمن همگرایی و تعامل بیشتر تصمیماتی را همسو و هماهنگ با سیاست‌های کشوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرایی کنند.

وی با اشاره به این‌که نشان‌دار کردن بیمارستان‌های کرونایی می‌تواند راهکار مؤثری برای خدمت‌رسانی باکیفیت‌تر به مردم و کاهش بار مراجعان باشد خاطرنشان کرد: برای دستیابی به این مهم باید از تمام ظرفیت‌های درمان بهره ببریم.زالی اختصاص چند مرکز جنرال پرتوان به ارائه خدمات به سایر بیماران غیر از کرونا را نیز مورد تأکید قرار داد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به این‌که طبق تحقیقاتی که در چین صورت گرفته درصد بالایی از ابتلا به کرونا در بیمارستان‌ها اتفاق می‌افتد، تفکیک بخش‌های بیمارستانی از ورودی‌ها تا سایر مراحل بستری و درمان را ضروری ذکر کرد.وی در ادامه ضرورت تأمین وسایل حفاظتی اعم ماسک، الکل، دستکش، گان و سایر ملزومات پیشگیری‌کننده از کرونا را در بخش‌های بیمارستانی یادآور شد و ارائه راهکاری اساسی برای تفکیک و جداسازی واقعی بیماران در تمامی مراحل درمان را خواستار شد.

زالی با اشاره به توسعه بخش‌های مراقب ویژه افزود: باید برای توسعه این بخش‌ها ظرفیت‌سازی شود.دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این نشست با تأکید بر تأمین تجهیزات و توجه بیش‌ازپیش به نیازهای کادر درمان و به طور کلی نیروی انسانی تصریح کرد: در شرایط سخت کرونایی تأمین نیازهای نیروهایی که در خط مقابله با کرونا تلاش می‌کنند ضرورت دارد.

جمشید شارمهد 'در امارات متحده عربی ربوده و به ایران منتقل شد' - BBC News فارسی واکنش پرزیدنت ترامپ به انفجار بیروت: آماده کمک به لبنان هستیم | آخرین آمار: ۷۰ کشته و بیش از ۳ هزار مجروح قوانین اعدام در ایران چیست؟ - BBC News فارسی

وی با اشاره به این‌که نیروی انسانی سرمایه‌های اصلی بیمارستان‌ها هستند، تقویت ساختارها را برای ارائه خدمات بهینه به کادر بهداشت و درمان خواستار شد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه تأمین منابع برای تکمیل پروژه‌های نزدیک بهره‌برداری بیمارستانی و تقویت مراکز بهداشت را مورد تأکید قرار داد.

دکتر رسول کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این نشست ضرورت تأمین متمرکز منابع و بهره‌برداری پروژه‌های بیمارستانی بیش از 70 درصد را خواستار شد. ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

معاون وزیر بهداشت: اوج شیوع کرونا در استان‌های سفید هنوز اتفاق نیفتاده/کرونا حداقل تا پایان سال مهمان مردم است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون وزیر بهداشت: کرونا تا پایان سال مهمان مردم است اگر مهار بیماری اتفاق نیفتد، هر قدر هم زیرساخت‌ها را زیاد کنیم، وقتی بار بیماری زیاد شود، قدر مطلق مرگ و میر و سوز و داغ خانواده‌ها بیشتر می‌شود استانی عاری از کرونا در کشور نداریم

آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 141 نفر در 24 ساعت گذشته/8 استان در وضعیت قرمز- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimآخرین آمار کرونا در ایران| افزایش موارد بستری در تهران سخنگوی وزارت بهداشت : مجموع بیماران به ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر رسید مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۹۵۸ نفر رسید تا کنون ۱۹۱ هزار و ۴۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند

توزیع ١٥ هزار تن مرغ منجمد و ١٣٥ هزار تن شکر در کشور برای کنترل قیمتها- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimدبیر ستاد تنظیم بازار از صدور مجوز توزیع عرضه 15 هزار تن مرغ منجمد و ١٣٥هزار تن شکر برای کنترل بازار خبر داد و گفت : 35هزار تن شکر تا 10 روز آینده برای مصارف خانگی در کل کشور توزیع می شود.

تنها راه مقابله با کرونا رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از برگزاری تجمعات غیرضروری است/ کرونا تمام نشده و همچنان باید مراقب باشیمرئیس جمهور با تأکید بر اینکه کرونا تمام نشده و حداقل تا پایان سال با آن درگیر هستیم، گفت: مراقبت‌ها و رعایت اصول بهداشتی همچنان باید در دستور کار همه باشد و از حضور در تجمع‌های غیرضروری پرهیز شود.

تیتر مصور| کدام کشورها بیشترین آمار ابتلا به کرونا را دارند؟🎨 تیتر_مصور| کدام کشورها بیشترین آمار ابتلا به کرونا را دارند؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت 👈عضویت

مصری‌ها بچه‌دار شدن را به بعد از دوره کرونا موکول کنندمصری‌ها بچه‌دار شدن را به بعد از دوره کرونا موکول کنند وزارت بهداشت مصر از خانواده‌ها خواست برنامه فرزندآوری خود را به موعد دیگری، بعد از اطمینان از پایان یافتن بحران ویروس کرونا ، موکول کنند. 👈عضویت