ویروس جهش یافته کرونا, بوریس جانسون, کووید۱۹

ویروس جهش یافته کرونا, بوریس جانسون

جانسون: ویروس جهش‌یافته بریتانیایی احتمالا کشنده‌تر است | DW | 23.01.2021

نخست‌وزیر بریتانیا می‌گوید ویروس جهش‌یافته کرونا که در این کشور شناسایی شده نه تنها مسری‌تر که احتمالا کشنده‌تر است. یافته‌های تاکنونی نشان می‌دهند که این گونه جهش‌یافته ویروس کرونا برای تمام گروه‌های سنی خطرناک‌تر است.

23/01/2021 02:26:00 ب.ظ

نخست‌وزیر بریتانیا می‌گوید ویروس جهش‌یافته کرونا که در این کشور شناسایی شده نه تنها مسری‌تر که احتمالا کشنده‌تر است. یافته‌های تاکنونی نشان می‌دهند که این گونه جهش‌یافته ویروس کرونا برای تمام گروه‌های سنی خطرناک‌تر است.

نخست‌وزیر بریتانیا می‌گوید ویروس جهش‌یافته کرونا که در این کشور شناسایی شده نه تنها مسری‌تر که احتمالا کشنده‌تر است. یافته‌های تاکنونی نشان می‌دهند که این گونه جهش‌یافته ویروس کرونا برای تمام گروه‌های سنی خطرناک‌تر است.

به گزارش"تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان، پاتریک والانس، مشاور علمی ارشد دولت بریتانیا در عین حال می‌گوید مطابق داده‌هایی که تاکنون بررسی شده این نتیجه‌گیری هنوز کاملا قطعی نیست.پاتریک والانس می‌گوید با مقایسه اطلاعات مربوط به تمام کسانی که آزمایش ابتلای آنها به بیماری کووید۱۹ مثبت بوده می‌توان نتیجه گرفت که مبتلایان به ویروس جدید با خطر بیشتری روبرو هستند.

حمله موشکی به پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق | DW | 03.03.2021 سفر تاریخی پاپ فرانسیس به عراق و دیدار با آیت‌الله سیستانی | DW | 03.03.2021 آغاز واکسیناسیون کارکنان بهشت زهرا علیه کرونا از امروز- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

افزایش مرگ در مبتلایان به ویروس جدیدبه گزارش"تاگس‌شاو" در بامداد شنبه ۲۳ ژانویه، مشاور علمی دولت بریتانیا درباره جزئیات این بررسی‌ها توضیح بیشتری نداده اما بازتاب آن در آمار را چنین بیان می‌کند: «اگر مبتلایان حدود ۶۰ ساله را در نظر بگیریم میانگین خطر مرگ آنها در ابتلا به گونه قدیم ویروس ۱۰ مورد در هر هزار مورد است و در مبتلایان به گونه جدید ۱۳ تا ۱۴ مورد در هر هزار مبتلا.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدگونه جهش‌یافته ویروس کرونا نخستین بار اکتبر سال پیش در لندن و جنوب شرق انگلیس شناسایی شد و رد آن را می‌توان تا ماه سپتامبر هم پیگیری کرد.در حال حاضر ویروس جهش‌یافته کرونا در سرتاسر بریتانیا شیوع پیدا کرده و عامل ابتلای بخش بزرگی از مبتلایان جدید به شمار می‌رود. موارد ابتلا به این گونه جدید ویروس در ده‌ها کشور دیگر از جمله آلمان و ایران هم شناسایی شده است. headtopics.com

نخست‌وزیر بریتانیا می‌گوید وضعیت بحرانی بیمارستان‌ها و تحت فشار قرار گرفتن سیستم درمانی در این کشور ناشی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا است.به گفته بوریس جانسون تعداد مبتلایان به بیماری کووید۱۹ که اکنون در بریتانیا بستری هستند ۷۸ درصد بیشتر از بالاترین میزان بستری شدگان در اوج پیک اول بحران کرونا در بهار سال گذشته است.

شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در بریتانیا به حدود روزی ۴۰ هزار نفر می‌رسد. همزمان، واکسینه کردن شهروندان بریتانیا که از اوایل ماه دسامبر و زودتر از دیگر کشورهای اروپایی آغاز شد به سرعت ادامه دارد.در کمتر از دو ماه گذشته بیش از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در بریتانیا واکسینه شده‌اند. این روند در روزهای گذشته شتاب بیشتری گرفته، به طوری که در ۲۴ ساعت منتهی به صبح جمعه، ۲۲ ژانویه حدود ۴۰۰ هزار نفر واکسینه شده‌اند.

موثر بودن واکسن برای مقابله با ویروس جهش یافتهنخست‌وزیر بریتانیا می‌گوید تمام شواهد موجود نشان می‌دهند که دو واکسنی که تا کنون در بریتانیا استفاده شده برای پیشگیری از ابتلا به گونه جهش‌یافته ویروس کرونا هم موثر هستند. واکسیناسیون در بریتانیا با محصول مشترک دو شرکت آمریکایی و آلمانی فایزر- بیون‌تک شروع شد و از مدتی پیش واکسن استرازنکا- آکسفورد هم استفاده می‌شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداغلب کارشناسان با اتکا به یافته‌های تاکنونی اطمینان دارند که ویروس جهش‌یافته‌ای که در بریتانیا شناسایی شده ۳۰ تا ۷۰ درصد بیشتر از گونه قدیمی قدرت سرایت دارد. مشاور علمی دولت بریتانیا می‌گوید هنوز علت این امر مشخص نشده است. headtopics.com

ضارب حادثه "پل گاومیشان" ایلام دستگیر شد- اخبار ایلام - اخبار استانها تسنیم | Tasnim خانه آزادی: سه چهارم جمعیت جهان از آزادی کامل محروم هستند | DW | 03.03.2021 حمله با چاقو در سوئد؛ دستکم ۸ نفر زخمی شدند | DW | 03.03.2021

او همچنین گفته است که ویروس جهش‌یافته برای هیچ گروه سنی خاصی خطرناک‌تر نیست و مطابق بررسی‌های انجام شده تمام شهروندان در همه گروه‌های سنی به یک میزان با خطر ابتلا به آن مواجه هستند.بریتانیا پس از آمریکا، هند، برزیل و روسیه درگیرترین کشور جهان با پاندمی کروناست. تا ظهر شنبه ۲۳ ژانویه بیش از سه میلیون و ۵۹۴ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در بریتانیا شناسایی شده و حدود ۹۶ هزار و ۱۶۰ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدنددونالد ترامپ (رئیس جمهوری آمریکا)ترامپ سرشناس‌ترین چهره سیاسی است که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است. او مدت‌هاست که به خاطر سیاست‌هایش در رابطه با پاندمی کرونا مورد انتقاد قرار دارد. آمریکا با بیش از هفت میلیون و ۳۳۳ هزار مبتلا و نزدیک به ۲۰۹ هزار فوتی کووید۱۹ در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که با پاندمی کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند.

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدندترامپ و بانوی اولخبر ابتلای ترامپ و همسرش ملانیا به ویروس جدید کرونا به محض انتشار در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفت. در حالی که ترامپ یک روز پس از انتشار این خبر برای درمان به بیمارستانی نظامی منتقل شده، بانوی اول آمریکا همچنان در کاخ سفید در قرنطینه به سر برده و تحت مراقبت‌های ویژه است.

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدندژائیر بولسونارو (رئیس جمهوری برزیل)بولسونارو نیز از سیاستمدارانی است که پیوسته کوشیده‌اند خطر ویروس جدید کرونا را کم‌اهمیت جلوه دهند. او در اوایل ژوئیه امسال اعلام کرد که به کووید۱۹ مبتلا است. بولسونارو پیش از آن پیوسته از استفاده از ماسک ایمنی خودداری کرده و از کرونا به عنوان"گریپ خفیفی" سخن گفته بود که زود رفع می‌شود. شایان ذکر آنکه شماری از اعضای کابینه بولسونارو نیز"طعم" این بیماری را چشیده‌اند. headtopics.com

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدند"ناتوانی" در مقابله با پاندمی کرونابولسونارو (راست) نیز مانند ترامپ به خاطر سیاست‌هایش برای مقابله با پاندمی کرونا با انتقادات شدیدی روبرو بوده است. در برزیل تا کنون بیش از چهار میلیون و ۸۸۰ هزار نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۴۵ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کووید۱۹ از دست داده‌اند. تصویری از دیدار ترامپ و بولسونارو در تابستان ۲۰۱۹؛ دورانی که هنوز از کرونا خبری نبود.

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدندبوریس جانسون (نخست‌وزیر بریتانیا)بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، در آغاز پاندمی کرونا خطر شیوع این ویروس را جدی نگرفته بود، اما خود در اوایل ماه آوریل به کووید۱۹ مبتلا شد و مدتی را حتی در بیمارستان به سر برد. او سپس اقدامات متعددی برای مقابله با کرونا انجام داد، اما برخی تحلیلگران بر این باورند که سیاست‌های او در برخورد با پاندمی این ویروس با"نوسانات زیادی" همراه بوده است.

سازمان امنیت داخلی: حزب آلترناتیو آلمان مظنون به گرایش راست افراطی است | DW | 03.03.2021 نگرانی تهیه‌کننده کودکِ تلویزیون از فضای مجازی/ به‌جای دست و جیغ و هورا، آموزش بدهیم- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim نگرانی از ویروس جهش یافته 'نیویورکی' و 'کالیفرنیایی' کرونا | DW | 03.03.2021

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدندسیلویو برلوسکونی (نخست‌وزیر پیشین ایتالیا)سیلیو برلوسکونی، نخست‌وزیر پیشین ایتالیا نیز یکی از دیگر چهره‌های سرشناس دنیای سیاست است که از ابتلا به کووید۱۹ در امان نماند. او که حتی ۱۲ روز در بیمارستانی در میلان بستری بود و تحت مراقبت‌های ویژه قرار داشت، از ابتلا به ویروس جدید کرونا به عنوان"بدترین تجربه زندگی‌اش" سخن گفته است. برلوسکونی از بیمارستان مرخص شده، اما همچنان در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدندبرونو لومر (وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه)لومر که در رأس وزارت اقتصاد و دارایی فرانسه قرار دارد، در ماه سپتامبر به ویروس جدید کرونا مبتلا شد و فورا خود را هشت روز قرنطینه کرد. او به تازگی در مصاحبه‌ای رادیویی گفت که روند بیماری او بسیار شدید بوده و علائم و دردهای ناشی از کووید۱۹ با بیماری‌های دیگر بسیار فرق دارد. او شهروندان فرانسه را فراخواند تا از"خودخواهی" بپرهیزند و دستورالعمل‌ها و موازین بهداشتی را رعایت کنند.

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدندایرج حریرچی (معاون کل وزیر بهداشت ایران)ایرج حریرچی در زمان آغاز شیوع کرونا مسئولیت مقابله با این ویروس را برعهده گرفت و به عنوان دبیر ستاد مبارزه با کرونا منصوب شد. حریرچی اما چندی بعد اعلام کرد که تست کرونای او مثبت است.

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدندکارمن کالوو (معاون نخست‌وزیر اسپانیا)کالوو اواخر ماه مارس به ویروس جدید کرونا مبتلا شد و پس از اقامتی چند روزه در بیمارستان راهی قرنطینه خانگی شد تا اینکه بهبود یافت. اسپانیا از کشورهای اروپایی است که سنگینی پاندمی کرونا را به‌شدت تجربه کرده است. شماری از اعضای کابینه اسپانیا نیز به کووید۱۹ مبتلا شدند. تا کنون حدود ۷۹۰ هزار مبتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور شناسایی شده و بیش از ۳۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان باخته‌اند.

ترامپ و شرکا؛ سیاستمدارانی که گرفتار کرونا شدندیعقوب لتیزمان (وزیر بهداشت پیشین اسرائیل) ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد