جانشین داوید ساسولی برای ریاست پارلمان اروپا چه فردی خواهد بود؟

23/10/1400 01:42:00 ب.ظ

اعضای پارلمان اتحادیه اروپا هفته آینده جانشین داوید ساسولی، رئیس این پارلمان که یازدهم ژانویه درگذشت را برمی‌گزینند.

اعضای پارلمان اتحادیه اروپا هفته آینده جانشین داوید ساسولی، رئیس این پارلمان که یازدهم ژانویه درگذشت را برمی‌گزینند. ، رئيس پارلمان اتحادیه اروپا در سن ۶۵ سالگی به دلیل یک عارضه جدی در سیستم ایمنی‌اش درگذشت.

بنابراین نمایندگان پارلمان اروپا در راستای وظایف کاری خود در تلاش هستند تا هرچه زودتر رئیس جدید این پارلمان را انتخاب کنند.

به گفته ژوم دوچ، سخنگوی پارلمان اروپا، روبرتا متسولا، معاون آقای ساسولی در حال حاضر به صورت موقت ریاست این پارلمان را بر عهده دارد. به نظر می‌رسد خانم روبرتا متسولا، اهل کشور مالت که عضو حزب مردم اروپا است، گزینه مناسبی برای ریاست پارلمان اتحادیه اروپا باشد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید در برابر خانم متسولا، «الیس به‌کوهنک» خود را برای شرکت در انتخابات ریاست پارلمان اروپا آماده می‌کند که مورد حمایت طرفداران محیط زیست است. به نظر برخی از تحلیلگران سیاسی، این نماینده سوئدی در صدد است تا پارلمان اتحادیه اروپا را به مرکز بازی‌های سیاسی تبدیل کند. او تاکید دارد که نمایندگان پارلمان اتحادیه باید همه از جمله کمیسیون این اتحادیه را متوجه این نکته کنند که آن‌ها نمی‌پذیرند کنار گذاشته شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چرا امسال همه می‌خواهند به ماه بروند؟ - BBC News فارسیسال ۲۰۲۲ شاهد تلاش کشورها، شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون برای رسید به ماه خواهد بود. ناسا حتی قصد دارد که با استفاده از برنامه آرتمیس خود مقدمات لازم برای اسکان بلندمدت انسان را تا سال ۲۰۲۵ روی ماه فراهم کند. اما سال ۲۰۲۲ شاهد کدام ماموریت‌ها به ماه خواهد بود و هدف نهایی آن‌ها چیست؟ دنیا به مریخ افغانستان به جهنم روان است ازدست ترورستان قبایل وحشی

شین‌بت هویت مامور ایرانی که اسرائیلی‌ها را برای جاسوسی استخدام کرده بود، افشا کردسازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، «شین‌بت» از بازداشت پنج اسرائیلی از جمله چهار زن که توسط یک مأمور اطلاعاتی ایران برای انجام مأموریت در اسرائیل استخدام شده بودند، خبر داد.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به حواشی مبارزه کشتی ' ایران - آمریکا'واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به حواشی مبارزه کشتی ' ایران - آمریکا': *برای صدور روادید نفرات تیم کشتی ایران، قوانین آمریکا به شدت لحاظ خواهد شد *موارد مربوط به صدور روادید برای هر یک از اعضای تیم ایران مشمول نگرانی‌های قانون حفظ حریم خصوصی است

داورزنی: تمایلی برای حضور در فوتبال ندارم چون خانواده‌ام را دوست دارمبحث حضورم در پرسپولیس برای گذشته بود داورزنی: تمایلی برای حضور در فوتبال ندارم چون خانواده‌ام را دوست دارم 😆😆😆😆

آیا پایان پاندمی کرونا نزدیک است؟ | DW | 12.01.2022تازه‌های پزشکی هفته: احتمال تبدیل پاندمی به آندمی، تهدید قلب ناسالم برای مغز زنان، تکنیک جدید MRI برای تشخیص سریع‌تر ام‌اس و نقش فست‌فود در افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌های خودایمنی.

فعال کارگری: اطلاعات سپاه از پرونده‌سازی برای همسرم برای فشار علیه من استفاده کردآرش جوهری، فعال کارگری زندانی، می‌گوید که اطلاعات سپاه برای همسرش که اخیرا برای اجرای حکم حبس راهی زندان شده، به منظور تحت فشار قرار دادن او، «پرونده سیاسی» درست کرده‌ است.