جانسون: وقت مذاکره بر سر توافقی تازه با ایران فرارسیده

23/09/2019 09:22:00 ب.ظ

جانسون: وقت مذاکره بر سر توافقی تازه با ایران فرارسیده

جانسون: وقت مذاکره بر سر توافقی تازه با ایران فرارسیده

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه گفته است که صرف نظر از دیدگاه ها در مورد توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ قدرت ها با ایران، زمان مذاکره بر سر یک توافق تازه فرا رسیده است.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسGetty Imagesبوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا گفته است که صرف نظر از دیدگاه همه طرف ها در مورد توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ قدرت ها با ایران، زمان مذاکره بر سر یک توافق تازه فرا رسیده است.او روز دوشنبه در مصاحبه ای به شبکه اسکای نیوز گفت:"به آنچه ایرانی ها آشکارا انجام دادند چطور باید واکنش نشان دهیم؟ تلاش بریتانیا این است که کشورها را دور هم جمع کند و از تنش ها بکاهد."

او افزود:"هر اعتراضی به توافق هسته ای قبلی با ایران داشته باشید، زمان آن است به جلو گام برداریم و به یک توافق تازه برسیم."دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در واکنش گفت برایش عجیب نیست آقای جانسون که فردی مورد احترام اوست چنین پیشنهادی را مطرح کرده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

خفه! ازموده رو ازمودن خطاس! عدم تعهدتون به برجام، کافیه! بادنجان دور قاب چین bi khod برگزيت چه خبر ؟! شما تا اگر تا الان به ذات كثيف ج.ا پي برده بوديد عمرا اين حرف را نميزديد مرگ_بر_جمهوری_عسلامی_و_رهبر_کثیفش فعلأ تو بهتر است بفکر مذاکره دررابطه با برگزیت باشی که واجب تر است. وقت ان رسيده است كه قدرت منطقه اي ايران را باور و نسبت به انجام تعهدات توافق قبلي اقدام كنيد اقاي جانسون!

بوریس جانسون: زمان آن است که با ایران بر سر توافق جدیدی مذاکره شودبوریس جانسون: زمان آن است که با ایران بر سر توافق جدیدی مذاکره شود یعنی میخواد از برجام خارج بشه؟ گیریم که توافق جدید هم شد فردا به دولت دیگه میاد میگه توافقو قبول ندارم ... جانسون به تعهدات قبلی بریتانیا در قبال ایران عمل نماید،نیازی به توافق جدید نیست. ضمنا بریتانیا در جایگاهی قرار ندارد تا برای ایران تعین تکلیف نماید.

جانسون: ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی سعودی استبوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه 23 سپتامبر گفت، کشور متبوعش ایران را مسئول حملات به خوب که چی می خوای چه غلطی بکنید چه انتظاری می شه از انگلیس داشت وقتی رهبران باکلاسی مثل تونی بلر بخاطر اطلاعات دروغی که به دنیا دادند، یک کشوری مثل عراق را به آتش کشیدند و نیم میلیون رو بهکشتن دادند؟ حالا که جانسون به باکلاسی ایشون هم نیست و خودشو دنباله رو ترامپ هم می دونه!!.

تکرار ادعای مقامات آمریکایی علیه ایران ازسوی وزیرخارجه انگلیس/جانسون فردا با روحانی دیدارمی‌کندادعای بوریس جانسون: *«احتمال خیلی زیادی هست» که ایران در حمله پهپادی و موشکی به دو زیرساخت بزرگ نفتی[مجموعه پالایشگاهی آرامکو] نقش داشته باشد *می‌توانم بگویم که انگلیس با احتمال زیادی مسئولیت حملات آرامکو را به ایران نسبت می‌دهد

بوریس جانسون: ایران به احتمال زیاد مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان است🔺بوریس جانسون: ایران به احتمال زیاد مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان است ⚡️نخست وزیر بریتانیا، گفت که کشورش معتقد است ایران به احتمال زیاد مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است و بریتانیا با آمریکا و اروپا برای واکنش به این حملات همکاری خواهد کرد. وقتی نمیدونی از کجا خوردی :) موضع کاملا درست بریتانیا؛ پاسخ به جمهوری اسلامی باید انتقام جویانه و قاطع باشد نه عربستان و نه آمریکا نمی‌خوان جنگی بشه. واکنش نظامی نشون نمیدن.

ظریف: بلیت آمریکا برای رسیدن به صندلی خالی مذاکره، پایبندی به قانون استظریف: *بلیت آمریکا برای رسیدن به صندلی خالی مذاکره، پایبندی به قانون است *ما در حال مقاومت در برابر خصومتی بی‌جهت از سوی آمریکا هستیم *این وهم را رها کنید که ایران با [اعمال] فشار، قابل شکست‌دادن است

ظریف: آمریکا با تحریم ها مذاکره با ایران را غیرممکن می کندپکن- ایرنا- «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی 'سی جی تی ان' چین گفت: آمریکا می خواهد با اعمال تحریم ها علیه ایران، مذاکره با تهران را غیرممکن کند.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Getty Images بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا گفته است که صرف نظر از دیدگاه همه طرف ها در مورد توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ قدرت ها با ایران، زمان مذاکره بر سر یک توافق تازه فرا رسیده است.Aa بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد فارغ از نظراتی که هرکسی دربارۀ توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی امضا شده میان ایران و قدرتهای بزرگ جهان دارد، اکنون زمان آن است که برای رسیدن به توافق جدیدی با ایران مذاکره شود.تاسیسات نفتی سعودی می داند و بریتانیا همراه با آمریکا و متحدان اروپایی برای دادن پاسخی مشترک به این اقدام عمل خواهد کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از گاردین، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در جمع خبرنگاران مدعی شد که «احتمال خیلی زیادی هست» که ایران در حمله پهپادی و موشکی به دو زیرساخت بزرگ نفتی[مجموعه پالایشگاهی آرامکو] روز چهاردهم سپتامبر نقش داشته باشد.

او روز دوشنبه در مصاحبه ای به شبکه اسکای نیوز گفت:"به آنچه ایرانی ها آشکارا انجام دادند چطور باید واکنش نشان دهیم؟ تلاش بریتانیا این است که کشورها را دور هم جمع کند و از تنش ها بکاهد." او افزود:"هر اعتراضی به توافق هسته ای قبلی با ایران داشته باشید، زمان آن است به جلو گام برداریم و به یک توافق تازه برسیم.» این سخنان در حالی مطرح می‌شوند که رهبران جهان برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک جمع شده‌اند تا دربارۀ عمده‌ترین موضوعات مبتلابه جهان از جمله تنش روزافزون میان تهران و واشنگتن گفتگو کنند." دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در واکنش گفت برایش عجیب نیست آقای جانسون که فردی مورد احترام اوست چنین پیشنهادی را مطرح کرده است. مقام ارشد بریتانیا افزود:«باورنکردنی است که دولت ایران آن را تدارک ندیده باشد». آقای ترامپ سال پیش از این توافق، موسوم به برجام، خارج شد و به تدریج تحریم های مرتبط با برنامه اتمی ایران را احیا کرد که باعث تنش شدید میان دو کشور شده است.» این خبر در حال تکمیل است. ایران در ماه های اخیر شروع به کاهش تعهداتش در قبال برجام کرده است چون می گوید فواید لازم از آن را نمی برد. این گروه  پس از انجام این عملیات پهپادی به‌طور رسمی و صریح مسئولیت حمله را بر عهده گرفتند.

البته دفتر نخست وزیری بریتانیا روز دوشنبه برای رفع ابهام گفت که بریتانیا همچنان از توافق موجود میان ایران و قدرت ها حمایت می کند و خواهان بازگشت ایران به تعهداتش است.. جانسون همچنین گفت بریتانیا همراه با آمریکا و کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند تا راهی برای پاسخ به این حملات و کاهش تنش‌های در منطقه خلیج پیدا کنند. آقای جانسون قرار است این هفته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با حسن روحانی رئیس جمهور ایران و همچنین آقای ترامپ دیدار کند. از سوی دیگر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران روز دوشنبه گفت که آقای ترامپ با تازه ترین تحریم ها"درها را به روی مذاکرات" بسته است. هم‌رسانی این مطلب:. براساس این تحریم ها آمریکا بانک مرکزی ایران یک نهات"تروریستی جهانی" ارزیابی می شود.. . آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز روز پنج‌شنبه اعلام کرد که کارشناسان برای بررسی درباره این حمله راهی عربستان شده‌اند.