واکسن, ویروس, کرونا, علم و فن آوری, فرهنگ و زندگی, سرخط خبرها, کرونا در ایران و جهان, پژوهش, مصونیت, جانسون اند جانسون, دلتا, همه‌گیری, ویروس کرونا, کووید۱۹, واکسن کرونا, دز یادآور, دز دوم

واکسن, ویروس

جانسون اند جانسون می‌گوید تزریق دز یادآور واکسن این شرکت دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند

این شرکت داده‌هایی را منتشر کرده است که نشان می دهد دریافت دز یادآور واکسن کرونای تک دزی آنها چند ماه پس از اولین واکسیناسیون، موجب قوی شدن سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا می‌شود.

22/09/2021 06:31:00 ق.ظ

🔺 جانسون اند جانسون می‌گوید تزریق دز یادآور واکسن این شرکت دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند ◾ داده‌های این شرکت نشان می‌دهد دریافت این دز یادآور چند ماه پس از اولین دز، موجب قوی شدن سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا می‌شود. ⬇ بیشتر بخوانید:

این شرکت داده‌هایی را منتشر کرده است که نشان می دهد دریافت دز یادآور واکسن کرونا ی تک دزی آنها چند ماه پس از اولین واکسیناسیون، موجب قوی شدن سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا می‌شود.

چاپجانسون اند جانسون روز سه شنبه ۳۰ شهریور اعلام کرد دریافت دز یادآور واکسن کرونای تک‌دزی این شرکت چند ماه پس از تزریق اولین دز، موجب قوی شدن دستگاه ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا می‌شود.به گزارش آسوشیتدپرس، جانسون اند جانسون در بیانیه ای اعلام کرد یک دز اضافی - دو تا شش ماه پس از اولین تزریق واکسن - مصونیت را بالا می‌برد. نتایج این پژوهش هنوز منتشر نشده و مورد ارزیابی سایر دانشمندان قرار نگرفته است.

ویدئو؛ میهمانداران سابق شرکت هواپیمایی آلیتالیا با لباس زیر در رُم تظاهرات کردند ترامپ از شبکه اجتماعی‌اش رونمایی کرد: طالبان در توییتر هستند و مرا حذف می‌کنند همه سوارند به جز لوکوموتیوران؛ سفر نخستین قطار خودران جهان در آلمان انجام شد

واکسن جانسون اند جانسون به عنوان ابزاری مهم برای مبارزه با همه‌گیری کرونا مورد توجه قرار گرفت، چون تنها تزریق یک دز از آن کافی است. اما با وجود شروع عرضه واکسن جانسون اند جانسون در ایالات متحده و سایر نقاط جهان، این شرکت به مطالعات جهانی خود ادامه داد تا مؤثر بودن دز دوم را - در صورتی که دز دوم ۵۶ روز پس از دز اول تزریق شود - آزمایش کند.

رویکرد دو دزی جانسون اند جانسون در پیشگیری از بیماری کووید۱۹ با شدت متوسط یا وخیم، در آمریکا ۹۵ درصد مؤثر بود. همچنین تاثیر جهانی این رویکرد به طور متوسط ۷۵ درصد بود. به گفته جانسون اند جانسون این تفاوت به علت شیوع سویه‌های متفاوت جهش یافته این ویروس در کشورهای مختلف، طی چند ماه مطالعه، بود. headtopics.com

بنا بر اعلام این شرکت، یک آزمایش دیگر نشان داد وقتی دز دوم واکسن دو ماه پس از اولین دز تزریق شد میزان پادتن در بدن افراد چهار تا شش برابر بیشتر شده است، در حالی که تزریق دز یادآور شش ماه بعد از دز اول، میزان پادتن در بدن را دوازده برابر افزایش داد.دکتر پل اشتوفلز، کارشناس ارشد علمی جانسون اند جانسون، در بیانیه ای گفت در حالی که واکسن تک دزی همچنان بسیار مؤثر است، «تزریق واکسن یادآور مصونیت در مقابل کووید۱۹ را بسیار بیشتر می‌کند و انتظار می‌رود که طول مدت این مصونیت را نیز به طور قابل توجهی بالا ببرد.»

این شرکت قبلاً داده‌هایی را منتشر کرده بود که نشان می‌داد واکسن تک‌دزی آنها تا هشت ماه پس از تزریق مصونیت ایجاد می کند. همچنین، بنا بر داده‌های اخیر از دنیای واقعی در آمریکا - حتی پس از شیوع گونه بسیار مسری - واکسن تک‌دزی جانسون اند جانسون تا ۷۹ درصد در پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ مؤثر است و به میزان ۸۱ درصد نیز از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری می‌کند.

جانسون اند جانسون اعلام کرد این داده ها را در اختیار نهادهای تنظیم‌کننده مقررات بهداشتی، از جمله سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا، آژانس دارویی اروپا، و دیگر نهادها قرار داده است تا تصمیمات لازم در مورد ارائه دز یادآور این واکسن گرفته شود. ادامه مطلب: VOA Farsi »

کشف گنجینه‌ای در آوگسبورگ آلمان؛ هزاران سکه رومی‌ها از دل خاک بیرون آمد

این سکه‌ها مجموعه‌ای از دینارهای قرن اول و دوم بعد از میلاد است. قدیمی‌ترین سکه متعلق به دوران امپراطوری نرون است و حدود دو هزار سال قدمت دارد. ارزش این گنجینه حدود یازده برابر در‌آمد سالیانه یک سرباز آن دوران است

جانسون: بحران انرژی در انگلیس مدت‌ها ادامه خواهد داشت- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimنخست وزیر انگلیس: بحران انرژی در انگلیس مدت‌ها ادامه خواهد داشت گفتنی است بحران انرژی در اروپا قیمت گاز طبیعی در انگلیس را به بالاترین رقم رسانده است کشوری که زمستان ۱۳۹۹ و بهار و تابستان ۱۴۰۰ در تامین برق مشکل داشت و وزیرش از کمبود گاز در زمستان ۱۴۰۰ خبر داده، در جایگاهی نیست که بخواهد سایر کشورها را مورد شماتت قرار دهد. دیگ به دیگ میگه روت سیاه!

یک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران / با صبوری و مهربانی پاسخگوی نیاز این بیماران باشیمیک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران وزیر بهداشت: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری آلزایمر وجود دارند که با توجه به پاندمی کرونا و عوراض ناشی از آن بی تردید این آمار بیشتر شده است. مبارکه یه بار دیگه بی زحمت بشمارین شاید یک میلون سالم داریم الباقی مخ ملاج حافظه فتیله تعطیله این آمار که خیلی خیلی وحشتناکه!!

خبرگزاری رسمی سودان: کودتاچیان بازداشت و تحقیقات در این زمینه آغاز شده استخبرگزاری رسمی سودان: کودتای نظامی توسط ارتش و نیروهای امنیتی خنثی شد و کودتاچیان بازداشت و تحقیقات در این زمینه آغاز شده است

دیدگاه | بایدن، مدافع همیشگی سازمان ملل متحد، بیش از همیشه به این نهاد نیاز داردبه عقیده این خبرنگار ارشد نشریه فارین پالیسی، عدم حضور رهبرانی همچون رؤسای جمهوری روسیه، چین، و فرانسه در نشست امسال، این فرصت را در اختیار جو بایدن قرار می‌دهد که نقش رهبری ایالات متحده در سازمان ملل را بیش از پیش تثبیت کند.

وزیرخارجه فرانسه: این هفته با امیرعبداللهیان دیدار می‌کنموزیر خارجه فرانسه از دیدار با وزیر امور خارجه ایران در هفته جاری خبر داد.

ادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج_صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپ ◾️ توماج صالحی، خواننده جوان موسیقی رپ او روز دوشنبه ۲۲ شهریور پس از هجوم نیروهای امنیتی ایران به منزلش بازداشت شد و در حال حاضر زندانی است ⬇️ بیشتر بخوانید: بدون شک با اون اسپانیایی(بارسلونی) قرار مدار گذاشته بودن، با هم برن زندان