جانسون برای اجرای برگزیت دست به تعلیق پارلمان خواهد زد/ تبعات امنیتی نوظهور در انتظار لندن

30/04/1398 02:29:00 ب.ظ

کارشناس مسائل اروپا در گفت‌وگو با ایلنا: جانسون برای اجرای برگزیت دست به تعلیق پارلمان خواهد زد/ تبعات امنیتی نوظهور در انتظار لندن

کارشناس مسائل اروپا گفت: خروج بریتانیا از جمع کشورهای اروپایی در ۳۱ اکتبر بیشتر به بلوف سیاسی شبیه است و مقام‌های جدید اتحادیه اروپا آن را به تاخیر می‌اندازند. وی ادامه داد: هر دو نفر بر روی مواردی تاکید می‌کنند که بتوانند خودشان را در عرصه داخلی بریتانیا مطرح کنند اما آنچه بوریس جانسون را تندتر از شخص دیگر نمایان می‌کند، طرح وی برای تعلیق پارلمان است.

واقعیت این است که نخست‌وزیر جدید بریتانیا برای اجرای برگزیت باید این موضوع را مجدداً در مجلس عوام بریتانیا مطرح و به رأی بگذارد و بعید به نظر می‌رسد که در فضای فعلی این موضوع نتیجه بدهد؛ از این‌رو بوریس جانسون پس از آنکه به عنوان نخست‌وزیر انتخاب شود پارلمان تعلیق می‌کند تا مجلس عوام با آرایش جدید و با مهره‌های همسو روی کار بیاید تا بتواند با فضای هماهنگ پارلمان برگزیت را به رای بگذارد و اجماع حداکثری به نفع خود شکل دهد. البته من معتقدم که اظهارات بوریس جانسون در مورد اجرای برگزیت به نوعی یک بلوف سیاسی است و نمی‌تواند به راحتی این پرونده را به سرانجام برساند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه دفاع ترامپ از بوریس جانسون باعث ایجاد جو منفی در بریتانیا شده است، گفت: طرفداری رئیس جمهوری آمریکا از بوریس جانسون به عنوان گزینه نخست‌وزیری به نوعی نمایانگر اتحاد میان این دو نفر از منظر سیاسی و راهبردی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

کانسین در یک قدمی پیوستن به استقلال؛ از لیگ بلژیک در جمع آبی‌هاجانشین پاتوسی از برزیل می‌آید؛ کانسین در یک قدمی پیوستن به استقلال؛ از لیگ بلژیک در جمع آبی‌ها

تظاهرات گسترده در مسکو در اعتراض به رد صلاحیت کاندیداهای مخالف | DW | 21.07.2019بیش از ۲۰ هزار نفر در دفاع از انتخابات آزاد به خیابان‌های مسکو آمدند و خواستار حضور کاندیداهای اپوزیسیون در انتخابات پارلمان محلی مسکو شدند. سازمان‌های غیردولتی از بازداشت چند نفر خبر داده‌اند.

به رغم تنش‌ها در خاورمیانه قیمت نفت به سیر نزولی ادامه دادبه رغم افزایش تنش ها در خاورمیانه، قیمت نفت این هفته سیر نزولی داشت.\r\n به گزارش مارکت واچ، احتمال می رود این هفته و در پایان معاملات روز جمعه، قیمت نفت بیش از ۷ درصد کاهش یافته باشد.\r\n ایران این هفته

توصیه لندن به نفتکش‌های بریتانیایی: از تردد در تنگه هرمز «به طور موقت» خودداری کنید♦️توصیه لندن به نفتکش‌های بریتانیایی: از تردد در تنگه هرمز «به طور موقت» خودداری کنید ⚡️در پی اقدام ایران مبنی بر توقیف نفتکش بریتانیایی، دولت بریتانیا به نفتکش‌های این کشور توصیه کرد تا «به طور موقت» از تردد در تنگه هرمز خوددداری کنند.

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به مواضع حوثی‌ها در صنعا حمله کردند♦️نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به مواضع حوثی‌ها در صنعا حمله کردند ⚡️بنابر گزارش‌ها ائتلاف به رهبری عربستان در جنگ یمن مواضع حوثی‌ها که مورد حمایت ایران هستند، را در صنعا مورد هدف قرار داده است.

من امیرانتظام را قضاوت نکردم/ امیرانتظام آن‌طور نیست که برخی نشان می‌دهندعباس سلیمی نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران به مقاله «خطای نهفته در متن‌های سلیمی‌نمین درباره امیرانتظام» به قلم امین کریم‌الدینی که در اعتمادآنلاین منتشر شد واکنش نشان داد و در جوابیه‌ای نوشت: در ارتباط با آنچه در نقد آقای امیرانتظام نوشتم، که عنوان آن «چیستی و کیستی آقای امیر‌انتظام» است، به هیچ وجه در مقام اثبات حقوقی جاسوس ‌بودن ایشان برنیامدم.