جام‌جهانی بسکتبال/ ایران حریف تونس هم نشد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 80 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود از جام‌جهانی ۲۰۱۹ چین مقابل تونس با نتیجه ۶۷ - ۷۹ شکست خورد تا شانس صعود را از دست دهد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران از ساعت ۱۳ امروز (دوشنبه) ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۸ در دومین بازی خود از گروه C رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ چین با نتیجه ۷۹ - ۶۷ نتیجه به تونس واگذار کرد تا به این ترتیب شانس صعود به دور دوم جام‌جهانی را از دست بدهد. ایران پیش از این برابر پورتوریکو نیز تن به شکست داده بود.

ترکیب ابتدایی ایران در این بازی را حامد حدادی، محمد جمشیدی، محمد حسن‌زاده، بهنام یخچالی و صمد نیکخواه‌بهرامی (کاپیتان) تشکیل می‌دادند.با شروع بازی اشتباه‌های فردی بازیکنان ایران در دفاع و لو دادن توپ مانند کوارتر چهارم بازی با پورتوریکو مشهود بود و تونس توانست با سه پرتاب سه امتیازی صلاح مجری ۲۴ - ۱۵ پیشی بگیرد. با ورود گرامی‌پور ایران سرانجام امتیاز ۱۷ را کسب کرد. درخشش مجری در پرتاب‌های سه امتیازی هم‌چنان ادامه داشت تا فاصله به ۱۰ امتیاز افزایش یابد و تونس ۲۹ - ۱۹ پیش بیافتد.

با ادامه روند خوب دفاع ایران و درخشش مشایخی در ریباند و پرتاب سه امتیازی اختلاف به ۸ امتیاز کاهش یافت تا بازی ۳۱ - ۳۹ شود. پس از بلاک شات مجری و پرتاب سه امتیازی عمر آبادا تونس ۳۵ - ۴۴ پیش افتاد. در نهایت تونس ۴۴ - ۳۵ نیمه نخست بازی را با برتری پشت سر گذاشت.با شروع بازی آبادا دو امتیاز دیگر را روی ضد حمله کسب کرد تا بازی ۴۶ - ۳۵ به سود تونس شود. درخشش مجریی در ضربات سه امتیازی ادامه داشت تا امتیاز ۴۹ را برای برای تونس کسب شود. بازی دور از سبد تونس جواب داد و ۵۳ - ۳۹ از ایران پیش افتاد.

با ورود دو تیم به زمین تونس اختلاف را در حالی به ۱۷ امتیاز افزایش داد که نتیجه بازی ۵۸ - ۴۱ بود. زوج خوب حدادی و گرامی‌پور در حمله، با اسلمدانگ زیبای گرامی‌پور ایران را به امتیاز ۴۸ رساند تا اختلاف به ۱۱ امتیاز برسد.با شروع بازی ایران اختلاف را با دو پرتاب خطای حدادی به ۹ امتیاز کاهش داد تا بازی ۵۰ - ۵۹ شود. با درخشش حدادی امتیاز ۵۸ برای ایران کسب شد تا تونس در امتیاز ۶۳ - ۵۸ تقاضای وقت استراحت کند.

با چهار خطا شدن حدادی و خروجش از بازی، عملکرد تونس در زیر سبد ایران بهتر شد و توانست با دو امتیاز مایکل رول ۷۳ - ۶۰ پیشی بگیرد. در نهایت تونس با نتیجه ۶۷ - ۷۹ پیروز این بازی شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

باخت تیم ملی بسکتبال ایران برابر پورتوریکوتیم ملی بسکتبال ایران نخستین بازی خود در چارچوب جام جهانی بسکتبال در چین برابر پوتوریکو را واگذار کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تیم بسکتبال ایران در جام جهانی چه آغازی داشت؟‏تیم ملی ایران در نخستین مسابقه در جام جهانی بسکتبال در چین در یک بازی پایاپای مقابل پورتوریکو با نتیجه ٨٣ بر ٨١ شکست خورد.‏‏
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تیم ملی بسکتبال ایران در اولین بازی مقابل پورتوریکو باختتیم ملی ایران در نخستین مسابقه در جام جهانی بسکتبال در چین در یک بازی پایاپای مقابل پورتوریکو با نتیجه ۸۳ بر ۸۱ شکست خورد. تیم بسکتبال ایران در گروه سی قرار دارد و با تیم های اسپانیا، پورتوریکو و تونس هم گروه است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شکست عجیب بسکتبال ایران مقابل پورتوریکوشکست عجیب بسکتبال ایران مقابل پورتوریکو تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ چین به مصاف پورتوریکو رفت و در حالی که تا اواخر بازی بیش از ۱۰ امتیاز از حریفش پیش بود، ۸۱ - ۸۳ نتیجه را واگذار کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بخت بسکتبال ایران برای صعود به مرحله دوم جام جهانی • پادکست ورزشی | DW | 01.09.2019در پادکست ورزشی دویچه وله فارسی در گفت‌وگو با رضا طاهری، کارشناس بسکتبال و داور پیشین بسکتبال در آلمان که در محل برگزاری جام جهانی در شهر گوانجو در کشور چین حضور دارد، به بررسی وضعیت تیم ملی بسکتبال ایران پرداخته‌ایم.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۱۰ روستای دیدنی ایران از دریچه دوربیندر سفر به گوشه و کنار ایران، گاه به مناطقی روستایی می‌رسیم که طبیعت و بشر، دست در دست هم، مناظری بسیار دیدنی خلق کرده‌اند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »