جام باشگاه‌های جهان؛ فیفا برغم انتقادها از میزبانی چین حمایت کرد

29/09/1398 11:21 ب.ظ

یک شرکت چینی عرضه کننده بازی‌های رایانه‌ای در پی انتقادهای اوزیل از نحوه برخورد با مسلمانان اویغور اعلام کرد که در به‌روز رسانی نسخه یکی از بازیهای فوتبال خود موسوم به eFootball PES 2020 نام مسعود اوزیل را از فهرست بازیکنان این بازی حذف کرده است.

یک شرکت چینی عرضه کننده بازی‌های رایانه‌ای در پی انتقادهای اوزیل از نحوه برخورد با مسلمانان اویغور اعلام کرد که در به‌روز رسانی نسخه یکی از بازیهای فوتبال خود موسوم به eFootball PES 2020 نام مسعود اوزیل را از فهرست بازیکنان این بازی حذف کرده است. انتقادهای اوزیل از وضعیت نابسامان اقلیت اویغور اما حامیانی نیز در دنیای فوتبال داشت که یکی از آنها آرسن ونگر، مربی سابق اوزیل در باشگاه آرسنال و مدیر فعلی بخش توسعه فوتبال در فیفا بود.

آقای ونگر روز چهارشنبه گذشته به دفاع از اوزیل پرداخت و از حق او برای آزادی بیان حمایت کرد.

جیانی اینفانتینو اما با نادیده گرفتن انتقادهای بین المللی از چین میزبانی این کشور از رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۱ را مورد حمایت قرار داده و تاکید کرده است که «نهادهای هدایت کننده فوتبال نمی‌توانند مشکلاتی که جهان قادر به حل آنها نیستند، حل کنند.»

ادامه مطلب:
euronews_pe »

معاون اشرف غنی از 'روند کند' تصویب قوانین در پارلمان انتقاد کردسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که هم اکنون ده‌ها سند تقنینی از سال‌ها به این سو در مجلس نمایندگان منتظر تصویب است و مشخص نیست چه زمانی در اجندای این مجلس قرار می‌گیرد. به گفته آقای دانش این وضعیت باعث رکود فعالیت‌ها و نقض تعهدات حکومت افغانستان در برابر جامعه جهانی شده است. وکيلانو پيسې ورکي ترهرڅه تیریږی داخو لا کانونه د ه

حسن روحانی در نشست مالزی از «لزوم رهائی جهان اسلام از دلار» گفتحسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران طی سخنانی در نشست سران چند کشور اسلامی در پایتخت مالزی، از «ضعف لابد به ریال پناه بیارن؟! اصلا این قاتل مردم ایران را نباید به اینجا راه می دادید

ویدئوهای برگزیده؛ از رقص والس در روسیه تا بوسه فوتبالیست‌ها در بارسلونگزیده‌هایی از رقص والس دانشجویان دانشکده افسری روسیه، نقاشی جنجالی از بوسۀ جرارد پیکه و راموس در بارسلون و نمایشگاه روبات‌های انسان‌نما در ژاپن، سه ویدئوی برگزیده این هفته هستند.

«آبه» به طور رسمی از روحانی استقبال کردنخست‌وزیر ژاپن به طور رسمی از رئیس‌جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آلودگی هوا بیش از ۷ هزار نفر را به مراکز اورژانس کشاند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آلودگی هوا بیش از ۷ هزار نفر را به مراکز اورژانس کشانداینم روش! عادیه قیمت بنزین که گفتن رو هیچی تاثیر ندارن ،واقعا خمینی گفت اقتصاد مال خر ،اقتصاد مارو خرها اداره میکنن

چین و مسلمانان اویغور؛ پمپئو از مسعود اوزیل حمایت و از پکن انتقاد کرد

انتقادهای اوزیل از وضعیت نابسامان اقلیت اویغور اما حامیانی نیز در دنیای فوتبال داشت که یکی از آنها آرسن ونگر، مربی سابق اوزیل در باشگاه آرسنال و مدیر فعلی بخش توسعه فوتبال در فیفا بود. آقای ونگر روز چهارشنبه گذشته به دفاع از اوزیل پرداخت و از حق او برای آزادی بیان حمایت کرد.

جیانی اینفانتینو اما با نادیده گرفتن انتقادهای بین المللی از چین میزبانی این کشور از رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۱ را مورد حمایت قرار داده و تاکید کرده است که «نهادهای هدایت کننده فوتبال نمی‌توانند مشکلاتی که جهان قادر به حل آنها نیستند، حل کنند.»

گفتنی است که فیفا برای اعطای میزبانی جام جهانی فوتبال به قطر در سال ۲۰۲۲ نیز با انتقادهای زیادی مواجه شده بود.