جام باشگاه‌های جهان؛ لیورپول تیمی که حریفان را می‌ترساند

01/10/1398 07:32 ب.ظ

لیورپول شنبه (۲۱ دسامبر) شب با پیروزی مقابل فلامنگو نه تنها برای نخستین بار قهرمان باشگاه‌های جهان شد، بلکه از آن مهم‌تر افزایش اعتماد به نفس تیمی است که جام پشت جام می‌برد و این کار برایش عادت شده است.

لیورپول شنبه (۲۱ دسامبر) شب با پیروزی مقابل فلامنگو نه تنها برای نخستین بار قهرمان باشگاه‌های جهان شد، بلکه از آن مهم‌تر افزایش اعتماد به نفس تیمی است که جام پشت جام می‌برد و این کار برایش عادت شده است. چنین وضعیتی، یادآور حال و اوضاع گذشته منچستر یونایتد است، تیمی که حتی در تونل ورودی ورزشگاه و قبل از دمیده شدن سوت آغاز بازی، حریفان را شکست می‌داد. از نظر روانی این یک مزیت بزرگ است.

شما نمی‌توانید این ترس را بخرید، فقط می‌توانید آن را ایجاد کنید: با بارها تکرار کردن یک کار، چنان که لیورپول انجام می‌دهد.

البته که بازیکنان لیورپول در نتیجه موفقیت‌های اخیر، الان سرشار از اعتماد به نفس هستند اما حالا ماجرا جلوتر هم رفته و آن‌ها می‌توانند بگویند که قهرمان جهان هم هستند. حق نشر عکس قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها تنها چیزی بود که سفر لیورپول به قطر را توجیه می‌کرد.

دقیقا می‌دانم که آن‌ها چه احساس دارند، چون من عضو تیمی بودم که در سال ۲۰۰۵ نتوانست به این عنوان برسد. درک می‌کنم که چرا کلوپ بدجور این عنوان را می‌خواست، برای این که رافا بنیتس، مربی ما هم شرایط مشابهی داشت. headtopics.com

اگر تصاحب این عنوان مهم نبود، کلوپ می‌توانست نیمی از تیمش را در انگلستان جا بگذارد تا برای پیروزی مقابل استون ویلا و رسیدن به نیمه‌نهایی جام اتحادیه فوتبال انگلیس تلاش کنند. او این کار را نکرد و قوی‌ترین ترکیب ممکن را به دوحه برد.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

جام باشگاه‌های جهان؛ فیفا برغم انتقادها از میزبانی چین حمایت کردیک شرکت چینی عرضه کننده بازی‌های رایانه‌ای در پی انتقادهای اوزیل از نحوه برخورد با مسلمانان اویغور اعلام کرد که در به‌روز رسانی نسخه یکی از بازیهای فوتبال خود موسوم به eFootball PES 2020 نام مسعود اوزیل را از فهرست بازیکنان این بازی حذف کرده است.

جام باشگاه‌های جهان؛ فیفا برغم انتقادها از میزبانی چین حمایت کردیک شرکت چینی عرضه کننده بازی‌های رایانه‌ای در پی انتقادهای اوزیل از نحوه برخورد با مسلمانان اویغور اعلام کرد که در به‌روز رسانی نسخه یکی از بازیهای فوتبال خود موسوم به eFootball PES 2020 نام مسعود اوزیل را از فهرست بازیکنان این بازی حذف کرده است.

تشکیل بلوک جدید انرژی؛ آغازی بر پایان هژمونی یانکی‌هافشارهایی که آمریکا ایجاد می‌کند اگرچه در کوتاه مدت به تشکیل بلوک متحد ضد آمریکایی منجر نمی‌شود، ولی همکاری بین کشورهایی که بر آنها فشار وارد می‌شود را بیشتر می‌کند.

میترا مهراد؛ پناهجویی که می‌خواست به هموطنانش کمک کند اما غرق شدهدف اصلی میترا مهراد، مهاجری که جانش را هنگام عبور از کانال مانش از داست داد، کمک به هم‌وطنان ایرانی خود بود. میگن اول ماسک خودتو بزن بعد مال بغل دستی . این بنده خدا باید مراقب جان خودش می بود ظلم پایدار نیست خون ریخته شده جوانان روزی گردن قاتل را میگیرد حالا بی شرف روحانی در مالزی می گوید مردم ایران هیچ مشکلی در ایران ندارن و ایران بهشت برین هست

تلاش چین و اروپا برای حفظ برجامسخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن و بروکسل برای همکاری و ارتباطات خود را به منظور حفظ توافق هسته‌ای افزایش خواهند داد.

پلوسی در میانه کشمکش استیضاح از ترامپ برای ایراد سخنرانی دعوت کردکاخ سفید در واکنش به نامه نانسی پلوسی اعلام کرد که دونالد ترامپ دعوت رئیس مجلس نمایندگان را می پذیرد. حالا که دموکراتها می خواهند لوله تفنگ بدون گلوله را روی شقیقه ترامپ نگه دارند، شنیدن سخنرانی ترامپ باید شنیدنی باشه كاش بياد حال اين پلوسي را جا بياره 😁 ما را نبود که با شهان جنگ کنیم...