جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ چرا انگلیس نباید'شکرگزار' هم‌گروهی با ایران باشد؟ - BBC News فارسی

16/01/1401 01:28 ق.ظ

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ چرا انگلیس نباید'شکرگزار' هم‌گروهی با ایران باشد؟

جلد چند روز پیش روزنامه سان انگلیس حسابی خبرساز شد؛ تیتر 'با ایرانی‌ها هم‌گروه شدیم؛ شُکر!' آشکارا نشان از دست کم گرفتن تیم ایران داشت؛ تیمی که در تازه‌ترین رده‌بندی جهانی فیفا، اولین تیم قاره آسیا محسوب می‌شود اما گویا برخی روزنامه‌نگاران انگلیسی تصور مسابقه‌ای آسان مقابل ایران را دارند. آیا واقعا ایران برای انگلیس حریف آسانی به حساب می‌آید؟ پایان پادکست پیش از آن بازی البته میروسلاو بلاژویچ گفته بود که "اگر یوگسلاوی بتواند ایران را شکست دهد، یک توپ فوتبال را می‌خورد.

" امروز در فاصله چند ماه مانده به شروع جام جهانی ۲۰۲۲ شرایط و امکانات برای شناخت و تحلیل فنی حریفان، بسیار بهتر از ۱۹۹۸ است.

طارمی؛ ستاره پورتو، مهاجم عربستان ذخیره الهلال اما ایران هم در میان تیم‌های سید سوم و از زاویه‌ای دیگر، در مقایسه با دیگر تیم‌های آسیایی، حریف آسانی برای انگلیس محسوب نمی‌شود. در گروه دیگر قاره آسیا، تیم اول یعنی عربستان ۲۳ امتیاز گرفت و استرالیا که بهترین خط حمله این گروه را داشت، ۱۵ گل زد، یعنی دقیقا برابر با ایران. عربستان و ژاپن در این گروه درحالی راهی جام جهانی شدند که ۱۲ گل زدند.

توضیح تصویر، تاکید روی خروجی کار هجومی، به این دلیل است که تیم کنونی ایران در مقایسه با دیگر نمایندگان آسیا در جام جهانی ۲۰۲۲، پتانسیل هجومی بالاتری دارد. مهدی طارمی، سردار آزمون، سامان قدوس، کریم انصاری‌فرد، کاوه رضایی، اللهیار صیادمنش و مهدی قایدی مهاجمانی هستند که توان بالایی برای خط حمله ایران ایجاد کرده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

واکنش امیر قطر به هم‌گروه شدن ایران با آمریکا و انگلیس در جام جهانیامیر قطر در گفت‌وگو با ابراهیم رئیسی: گروه‌تان در جام جهانی حماسی است امیر قطر گفت: گروهی که تیم ایران ( برای مسابقات جام جهانی) در آن قرار گرفته گروهی حماسی است و مطمئناً شاهد بازی‌های جذابی خواهیم بود. یعنی کونتان میذارن😁😁😁 یعنی پوتین سگش را میخواهد بفروشد به آمریکا؟!!!

ترامپ مذاکرات اتمی با ایران را فاجعه خوانددونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا که شنبه‌ شب، سوم آوریل، در گردهمایی حزب جمهوری‌خواه در میشیگان سخن می‌گفت، ضمن اشاره به مذاکرات اتمی با فقط انتقام

ترامپ: اگر رئیس‌جمهور بودم یک هفته‌ای با ایران توافق می‌کردم!ترامپ: اگر رئیس‌جمهور بودم یک هفته‌ای با ایران توافق می‌کردم! رئیس جمهور پیشین آمریکا با انتقاد از عملکرد دولت بایدن در مذاکرات وین مدعی شد که اگر به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شده بود ظرف یک هفته به توافق با ایران دست پیدا می‌کرد. اگر ترامپ رئیس جمهور نشده بود کرونا هم نمی آمد !!! 😅😅😅 احمق واقعا راست می گوید.چون آخوندهای حاکم فقط زبان زور را می فهمند نه زبان استدلال و منطق را!!

سرمربی آمریکا: بازی سخت و جوانمردانه با ایران بهترین نشانه دوستی استسرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا: *بازی سخت و جوانمردانه با ایران بهترین نشانه دوستی است *فکر می‌کنم همه چیز در پایان روز دیدار برابر ایران به فوتبال ختم می‌شود *سال‌ها به خاطر تنش سیاسی بین دو کشور با هم بازی نکرده بودیم

نقدعلی: هم گروه شدن تیم ملی با استکبار جهانی و روباه پیر انگلیس را به فال نیک می گیریمنماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: خوب است درباره کارهای بر زمین مانده و کارآمدی برخی قوانین را از خود سوال کنیم و باید مرور کنیم که چه نتیجه ای داشته و در آینده چه باید کرد. 😂😂 نقدعلی هم برا تیم ملی نسخه میپیچه. به کجا رسیدیم؟!؟۱😫 شما فکرش رو بکن ۴۳ سال این ذهنهای علیل و ناقص بر مردم شریف ما حکمرانی میکنند

اسکوچیچ: می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم/ بازی در قطر مثل بازی در آزادی استاسکوچیچ: *می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم پیروزی ایران مقابل انگلیس یکی از بزرگترین شوک‌های تاریخ جام‌جهانی خواهد بود *بازی در قطر مثل بازی در «آزادی» است *هدف ما عبور از گروه است *در بازی با انگلیس هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد باید قبل از بازی ایران و انگلیس برای بچه های تیم ملی فیلم رمبو و راکی پخش کنن تا روحیه بگیرن بعد وارد زمین بشن !!😁😁🖐🖐🖐🖐🖐😉😉😉😉 وقتی مطمئنی مگوایر هم تو ترکیبه و تو اینجوری ۱۲ بازیکن توزمین داری: