جامعه رنگین‌کمانی افغانستان زیر سایه حکومت طالبان

23/12/1400 10:46:00 ب.ظ

«گل رحیم»، قاضی‌ طالبان درباره مجازات رابطه دو هم‌جنس گفته است: «برای هم‌جنس‌گرایان دو مجازات وجود دارد؛ یا سنگسار یا باید پشت دیواری بایستد که بر سر او سقوط کند. دیوار باید دو و نیم تا سه متر ارتفاع داشته باشد.» اقلیت‌های_جنسی گزارش شایا گلدوست👇

«‏گل رحیم»، قاضی‌ طالبان در گفت‌وگو با خبرگزاری « BILD » آلمان در رابطه با مجازات رابطه دو هم‌جنس گفته است: «برای هم‌جنس‌گرایان دو مجازات وجود دارد؛ یا سنگسار یا باید پشت دیواری بایستد که بر سر او سقوط کند.

دیوار باید دو و نیم تا سه متر ارتفاع داشته باشد.»

البته این رویکرد تازه طالبان بر علیه جامعه رنگین‌کمانی افغانستان نیست. آن‌ها سال‌ها پیش، در زمان حکم‌رانی گذشته خود نیز این جنایت‌ها را علیه افرادی با گرایش‌های جنسی و هویت‌های جنسیتی مختلف انجام می‌دادند.

«دیده‌بان حقوق بشر» و «سازمان اقدام عاجل بین‌المللی» در گزارشی اعلام کرده‌اند که افغان‌های لزبین، هم‌جنس‌گرا، دوجنس‌گرا، ترنس‌جندر (LGBT) و افرادی که با هنجارهای سخت‌گیرانه جنسی و جنسیتی در افغانستان تطابق ندارند، با وضعیت ناامید کننده‌ روزافزونی مواجه شده‌‌اند و امنیت و جان آن‌ها در معرض تهدید قرار دارد. headtopics.com

رأفت اسلامي

گزارشی ۴۳ صفحه‌ای با عنوان «حتی اگر به آسمان بروید، ما شما را پیدا خواهیم کرد؛ وضعیت رنگین‌کمانی‌های افغانستان پس از تسلط طالبان» بر اساس ۶۰ مصاحبه با اعضای جامعه رنگین‌کمانی افغانستان تهیه شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

بازداشت چندین فعال مدنی در ایران در کمتر از دو روز | DW | 12.03.2022دو فعال کارگری که در مراسمی در کرج بازداشت شده بودند، برای اجرای احکام حبس خود روانه زندان شدند. در شهریار هم یک زندانی سیاسی پیشین بار دیگر بازداشت شد. از یزد نیز خبر می‌رسد که یک فعال حوزه زنان، دستگیر شده است.

دو نفر در موزه هنر مدرن نیویورک بر اثر ضربات چاقو مجروح شدنددو نفر در موزه معروف هنر مدرن نیویورک روز شنبه بر اثر ضربات چاقو مجروح شدند، رویدادی که باعث تخلیه موزه از بازدیدکنندگان شد. دنیا رو آب ببره شما خوابید. لااقل چهار تا اکانت فالو کنید اخبار دستتون بیاد.

دو سرباز عراقی طی حمله داعش در نینوا کشته شدندطی حمله گروه تروریستی داعش علیه نیروهای ارتش عراق در نینوا 2 سرباز کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

دو دُز واکسن شرط ورود به موزه‌ها در نوروزوزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: صدور بلیت برای بازدیدکنندگان موزه‌ها پس از احراز سلامت آن‌ها و استعلام تزریق دو دُز واکسن کرونا امکان‌پذیر شد.

جذب جنگجویان داوطلب خارجی در روسیه و اوکراین توسط دولت‌های دو کشورجذب جنگجویان داوطلب خارجی در روسیه و اوکراین توسط دولت‌های دو کشور

بحران در نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان؛ سفارتخانه‌هایی که عمدتا خارج از کنترل طالبان هستندسفارت افغانستان و کنسولگری‌های این کشور در ایالات متحده قرار است هفته آینده به دلیل مشکلات مالی به کلی تعطیل شوند.