جامعه را عادت دهیم دنبال قهرمان نباشد/ جریان اصلاحات باید به سمت مردم حرکت کند

15/12/1400 12:27:00 ب.ظ

درایتی در گفت‌وگو با ایلنا: جامعه را عادت دهیم دنبال قهرمان نباشد/ جریان اصلاحات باید به سمت مردم حرکت کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آقای خاتمی به دنبال این است که با استفاده از راهنمایی‌ها و نفوذ اجتماعی رهبری جریان اصلاحات را از «فرد» به «جمع» منتقل کند. وی افزود: ایستایی در وضعیت موجود امکان‌پذیر نیست و حرکت رو به جلو بدون یک اصلاحات عمیق ساختاری و مطابق خواست و مطالبات مردم که کشور را با حلقه محدود به طرف آینده بهتر هدایت کنیم، وجود ندارد.

درایتی تصریح کرد: جامعه هم همین را می‌خواهد و فضای جامعه به شکلی است که با همه نارضایتی‌هایی که وجود دارد، به دنبال پیدا کردن راهی است که بدون استفاده از به‌هم‌ریختگی کامل جامعه بتواند اصلاحات مدنظر خود و موانعی که در مسیر مطالباتش است را بردارد و روند حاکمیت را با خواسته‌های خود هماهنگ‌تر ببیند.

وی تصریح کرد: اگر تغییر صورت بگیرد، تنها چیزی که در آینده کشور می‌تواند دوام پیدا کند، فقط اصلاحات است. اما اگر بخواهیم در گذشته بمانیم و فکر کنیم با همان روش می‌شود سیاست‌ورزی کرد، طبیعی است که اگر جامعه اصلاحات را جریانی مثل جریان اصولگرا به سبکی بداند که همه راه آن دست پیدا کردن به قدرت است،‌ ممکن است محوریت اصلاحات از دست برود و از جامعه عقب بماند. آن‌وقت خطراتی که پیش می‌آید دیگر قابل پیش‌بینی نیست.

این فعال سیاسی افزود: تنها راهی که می‌تواند آینده کشور را به طرف اصلاح حرکت دهد، فقط اصلاحات است. باید مسیر مشخص، روشن و متناسب با وضعیت فعلی پیدا کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

جنگ اوکراین؛ کی‌یف سربازان روسی را به تجاوز جنسی به زنان متهم کردزلنسکی از رد درخواست ایجاد منطقه پرواز ممنوع از سوی ناتو انتقاد کرد جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: دیگر حتی کانال تلگرام RT در آلمان فیلتر شد! فیلترینگ کجا رفتن سردمداران آزادی_بیان که مدام در رسانه‌های فارسیِ غربی برای مردم ایران از اصول آزادی و دموکراسی در غرب رجزخوانی می‌کردند؟ سه روز است اینترنت من احساس میکنم کند شده ارباب هم كه داره مسير مارو ميره!!

سنگاپور روسیه را به دلیل تهاجم به اوکراین تحریم کردوزارت خارجه سنگاپور از اعلام برخی تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل حمله این کشور به اوکراین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

قطع بخشی از ظرفیت اینترنت بین‌‌الملل ایران به دنبال جنگ اوکراین | DW | 05.03.2022وزارت ارتباطات ایران از قطع بخشی از ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل که از مسیر روس تلکام تأمین می‌شد خبر داد. روابط عمومی این وزارتخانه اعلام کرد که ۴۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌المللی قطع شده است. هی روز بروز که میگذره بیشتر میفهمیم جمهوری اسلامی هیچی از خودش نداره و همش گوز گوز الکیه اقتدار ملیش هم یه هارت و پورت مسخره اس.

روسیه دسترسی به پلتفرم‌های مختلف رادیو اروپای آزاد را مسدود کردرادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی روز جمعه در بیانیه‌ای مسدود شدن دسترسی کاربران داخل روسیه به سرویس‌های خبری روسی‌زبان این رسانه و همچنین سایر پلتفرم‌های آن در شبکه‌های اجتماعی از... مسدود کردن دیگه دموده شده. پوتین هم باید مثل آخوندها زرنگی می‌کرد و از طریق صادراتی‌هاش قسمت روسی اون رادیو رو اشغال می‌کرد

تهاجم به اوکراین؛ روسیه بزرگ‌ترین نیروگاه اتمی اروپا را تصرف کرددر دومین هفته تهاجم نظامی به خاک اوکراین، ارتش روسیه روز جمعه نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا تصرف کرد. بنابر اعلام مقامات، دو تن از کارکنان اوکراینی نیروگاه در پی این حمله مجروح شدند.

کاخ سفید حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را «اوج بی‌مسئولیتی» عنوان کردکاخ_سفید حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را «اوج بی‌مسئولیتی» عنوان کرده و از روسیه خواست حملات خود را در اطراف این نیروگاه متوقف کند. کاخ سفید از ادامه تحقیقات درباره حملات روسیه به اوکراین خبر داده و اعلام کرد که حملات عمدی به غیرنظامیان به‌عنوان «جنایات جنگی» در نظر گرفته خواهد شد.