جامساز: اقتصاد ایران بیش از هر تکانه‌ای از هجوم نقدینگی و افزایش دلالی و واسطه‌گری زیان دیده است

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔻محمود_جامساز، تحلیلگر اقتصادی، در گفت‌گو با اعتمادآنلاین:اقتصاد_ایران بیش از هر تکانه‌ای از هجوم نقدینگی و افزایش دلالی و واسطه‌گری زیان دیده است/منابع را اگر درست مدیریت می‌کردیم، در برابر تحریم مقاوم بودیم این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم👇

*اقتصاد ایران چگونه و با چه راهکاری می‌تواند فشارهای تحریم را تحمل کند؟تاب‌آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم‌ها یک مساله اساسی است، اما این تاب‌آوری در مقابل تصمیمات داخلی اقتصاد دولتی از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.درست است که اقتصاد ایران سال‌ها تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته، اما باید توجه داشت که اقتصاد ایران بیش از هر تکانه‌ای از هجوم نقدینگی و افزایش دلالی و واسطه‌گری زیان دیده است. سال‌ها نقدینگی به سمت حوزه‌های غیرتولیدی هدایت و بیشتر سرمایه‌ها در بازار مسکن قفل شده است.

چون اقتصاد ما یک اقتصاد سیاسی است که آنها را نمی‌شود از هم جدا کرد و تا زمانی که هم‌اندیشی و هم‌فکری در یک راستا نباشد ما با این تعارض داخلی همواره روبه‌رو هستیم و تصمیماتی که حتی اگر بر اساس موازین علمی گرفته شود نمی‌توانند در این بوروکراسی دولت و مسیری که از اعمال نفوذ قدرت‌های فرادولتی است به صورت درست انجام شوند و اقتصاد تاب‌آور شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بیش از ۹۰ هزار نفر در ایران به اچ‌آی‌وی مثبت مبتلا هستندبه ترامپ دلقک بگوئید تا آرایشگاه ها را هم تحریم کند. ترامپ_دلقک
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جودو ایران تعلیق شد؛ تمامیت ورزش ایران در خطر استyounesipour حرومزاده خایه منی😪🤮 younesipour بنیانگذار هم یه روزی گفت آمریکا هیچ... الان آمریکا یه امضا میزنه مملکت تب لرز میگیره younesipour مردک شیره ای خودش هیچ غلطی نمیتونه بکنه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

لیگ قهرمانان فوتبال اروپا؛ دفاع از قهرمانی چقدر سخت است؟تیم لیورپول، قهرمان فصل گذشته و نایب قهرمان دو فصل پیش این مسابقات امیدوار است در ۱۳ مسابقه به میدان برود و ۳۰ ماه مه ۲۰۲۰ در استانبول، سومین حضور پیاپی در فینال را جشن بگیرد؛ درست در همان شهری که ۱۴ سال پیش یکی از بزرگ‌ترین شب‌های تاریخ باشگاه رقم خورد. اما دفاع از عنوان قهرمانی معتبرترین رقابت باشگاهی دنیا چقدر سخت است؟ و چقدر احتمال دارد که یورگن کلوپ یکبار دیگر بتواند این جام را به آنفیلد بیاورد؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

وال‌استریت: دولت آمریکا به عربستان گفته عزیمتگاه حملات ایران بوده است | DW | 17.09.2019به نوشته روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال، دولت آمریکا به عربستان گفته محل آغاز حملات به تاسیسات نفتی این کشور، ایران بوده است. عربستان با این حال گفته است که هنوز برای اظهار نظر نهایی زود است. شرارت های نظامی جمهوری اسلامی باید با پاسخ نظامی مواجه شود کره ماه نزدیکتره البته به نظر من این حملات از خودامریکا هست چون به این بهانه میخواهد سلاح خودرا بر بالای عربستان سعودی به فروش برساند، تااینکه جنگ را دربین این دو کشور اسلامی برپاکند و خودش مانند یک تماشاچی تماشا کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

طرح انتزاع زندان‌ها از قوه قضاییه خائنانه استبهرام احمدی، مستشار تجدیدنظر استان تهران، گفت: این طرح خائنانه است. طراحان این طرح دنبال دخالت در امور زندان هستند نه نظارت، چون همین الان هم نظارت دارند؛ امروز هر بار کمیسیون‌های مختلف به‌ خصوص کمیسیون امنیت ملی اراده کرده، به‌ راحتی آمده و بر زندان نظارت کرده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

صدور ویزای هیات عازم ایران به نیویورک در چه وضعیتی است؟🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔹ویزای هیات اعزامی ایران به نیویورک صادر نشد؟ 🔹ظریف: فعلا ویزا نداریم 🔹ایران چه تصمیمی برای سفر به نیویورک می‌گیرد؟/ اعتمادآنلاین این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 👈عضویت
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »