جاسوسان فیلم اعترافات اجباری موسوی مجد از کجا آمده‌اند؟

02/05/1399 09:28 ب.ظ

برای اثبات جاسوسی محمود_موسوی_مجد، فیلمی از زندگی و اعترافاتش در خبرگزاری‌های وابسته به سپاه منتشر و ساعاتی پس از پخش این فیلم، حکم اعدام او اجرا شد. اخبار_ایران گزارش بهنام قلی‌پور beehnam 👇

«سلام؛ من سید محمود موسوی مجد، فرزند سيدكاظم هستم. از آن‌جا که مورد ظلم وستم قرار گرفته‌ام و با یکی از شدیدترین رنج‌ها و افتراها مواجه شده‌ام، بر خودم واجب می‌دانم که واقعیت تحریف شده و افتراهایی را که از زبان سخن‌گوی قوه قضاییه در رسانه‌های ایرانی منتشر شد، توضیح بدهم.

در این فایل که موسوی مجدعربی را با لهجه لبنانی صحبت می‌کند، ضمن توضیح درباره این که پیش از کشته شدن قاسم سلیمانی، در عراق دستگیر شده و هیچ نقشی در لو دادن مکان او نداشته است، تاکید می‌کند که به طور عادلانه محاکمه نشده و اتهامات او جعلی هستند: «(قوه قضاییه) حداقل باید به اعتراض‌های من و وکیلم بپردازند و آن‌ها را بررسی کنند. ما گفتیم این پرونده جعلی است و دارای کم و کاستی‌های زیادی است.

کاظم موسوی مجد، پدر محمود موسوی مجد با انتشار نامه‌ای، اتهام جاسوسی پسرش را «تسویه حساب خصوصی توسط گروهی قدرتمند» در سوریه دانسته بود. او در بخشی از این نامه نوشته بود: «فرزندم قبل از بازگشت و تسویه حساب با سپاه، گزارش‌هایی درباره گروهی فاسد به حفاظت سپاه داده بود که در آن از تخلفات مالی، اخلاقی و مواد مخدر اشخاصی که از قضا آقازاده بودند، گزارش داده بود.

فیلم منتشر شده اما نه تنها گره‌ای از ابهامات پرونده موسوی باز نکرد بلکه ابهاماتی نیز به این پرونده افزود. گفته می‌شود فردی که در این فیلم با موسوی مجد تلفنی صحبت می‌کند، «ریا مریم توماس» نام دارد و از جاسوسان امریکا است که با تخصص امنیت دیجیتال، سال‌ها برای دولت امریکا کار می‌کرده است. ویدیویی هم از او در این فیلم نشان می‌دهد که وی در حال معرفی خودش است. headtopics.com

نخستین فردی که در این فیلم به عنوان مامور سیا و مرتبط با موسوی مجد معرفی می‌شود، فردی به نام «رویدن لوید ماسکارنهاس» است که به ادعای سازندگان این فیلم، در پوشش دیپلمات، ماموریت‌های خود را دنبال می‌کند.

در این فیلم هیچ اشاره‌ دیگری به «رویدن لوید» و «آلیس مارتین» نشده است و گفته نمی‌شود که آن‌ها در کدام کشور و چه گونه با موسوی مجد در ارتباط بوده‌اند و به طور مشخص چه اطلاعاتی از وی دریافت می‌کرده‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

سینمایی بر لب آب؛ تماشای فیلم از رودخانه پاریستماشای این فیلم که در شرایط بحران کرونا و با محدودیت‌های سالن‌های سینما در این شرایط نمایش داده شد، برای همه علاقه‌مندان رایگان بود.

سایت‌های پخش فیلم، سانسور من‌درآوردی و تبلیغات پلنگی!

نرگس محمدی: با سرم سرپایم کردند تا فیلم بگیرند | DW | 23.07.2020گزارشگران سازمان ملل پخش فیلم معاینه نرگس محمدی در زندان زنجان را 'نقض حریم خصوصی' او و فاقد ارزش خوانده‌اند. این زندانی سیاسی در روایتی افشاگرانه می‌گوید از او در حال سرفه شدید، با کمک سرم و آمپول تصویربرداری کرده‌اند.

روایت نرگس محمدی از ابتلا به کرونا در زندان: سرپایم کردند تا فیلم بگیرندنرگس محمدی فعال حقوق بشر زندانی در ایران در یادداشتی دوران دشوار ابتلا به کرونا در زندان زنجان را شرح داده و در آن به فیلمی که از لحظه معاینه او از تلویزیون ایران پخش شده هم اشاره کرده است.

همکاری مجدد جولیا رابرتز و دنزل واشنگتن در عرصه سینما؛ این بار در فیلم «دنیا را پشت سر بگذار»همکاری مجدد جولیا رابرتز و دنزل واشنگتن در عرصه سینما؛ این بار در فیلم «دنیا را پشت سر بگذار» این فیلم با اقتباس از رمانی به همین نام، اثر رومان آلام، ساخته می‌شود. نتفلیکس به‌تازگی حق تولید سینمایی این داستان، که هنوز منتشر نشده، را خرید.

اپل و نایکی زیر تیغ انتقاد کنشگران در منتفع شدن از کار اجباری اویغورهای چینبرخی از شرکت‌های بزرگ آمریکایی برای قطع ارتباط با تامین‌کنندگانی که گفته می‌شود از اقلیت اویغور چین برای «کار اجباری» استفاده می‌کنند تحت فشار قرار گرفته‌اند.