ثبت‌نام بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر در سامانه سماح/ تمهیدات ستاد اربعین در خصوص حمل و نقل مسافران

04/07/1398 12:11 ب.ظ

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۱۳۰ هزار زائر تاکنون در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: زائران می‌توانند ارز مورد نیاز خود را برابر بازار ثانویه از مراکز مجاز در داخل کشور تهیه کنند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۱۳۰ هزار زائر تاکنون در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: زائران می‌توانند ارز مورد نیاز خود را برابر بازار ثانویه از مراکز مجاز در داخل کشور تهیه کنند. وی با اشاره به فراوانی ثبت‌نام متقاضیان سفر اربعین در استان‌های مختلف ادامه داد: استان تهران با ۱۵۸,۰۱۴ نفر بالاترین میزان ثبت‌نام در سامانه سماح را دارد بعد از آن استان خوزستان با ۱۱۲,۰۷۴ نفر، استان خراسان رضوی با ۸۸,۹۸۷ نفر، استان اصفهان با...

وی با اشاره به فراوانی ثبت‌نام متقاضیان سفر اربعین در استان‌های مختلف ادامه داد: استان تهران با ۱۵۸,۰۱۴ نفر بالاترین میزان ثبت‌نام در سامانه سماح را دارد بعد از آن استان خوزستان با ۱۱۲,۰۷۴ نفر، استان خراسان رضوی با ۸۸,۹۸۷ نفر، استان اصفهان با ۸۶,۲۴۳ نفر، استان فارس ۸۱,۴۹۳ نفر، استان مازندران با ۵۰,۲۵۹ نفر، استان بوشهر ۴۰,۸۷۳ و استان قم با ۳۹,۷۰۴ در رتبه‌های بعدی ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سماح برای سفر اربعین هستند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: برنامه‌ریزی ما این است که تمامی نرخ‌ها مشابه سال گذشته باشد و هیچ افزایشی در بحث حمل و نقل و سایر خدمات نسبت به سال گذشته در سفر اربعین نداشته باشیم همچنین تلاش کردیم نرخ برخی از خدمات را مانند بیمه کاهش دهیم اما در مقابل خدمات بیمه‌ای که به زائر ارائه می‌شود را افزایش دادیم.

محمدی‌فر با اشاره به تعیین قیمت سفرهای هوایی و زمینی به عتبات تصریح کرد: با توجه به حذف ویزا هزینه 500 هزار تومانی در سبد هزینه‌های مسافران کاهش پیدا کرد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

دعوت از روحانی برای شرکت در اجلاس اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ارمنستاننظر به برگزاری اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا در نهم مهرماه 1398 در ایروان و دعوت از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این اجلاس، سفیر کشورمان در ایروان، با مهر گریگوریان معاون نخست‌وزیر جمهوری ارمنستان در محل نخست‌وزیری دیدار و گفت‌وگو کرد.

دود آتش‌سوزی در آسمان روآن فرانسه؛ شهروندان از ترس خفگی در خانه ماندندبرآوردهای اولیه نشان می‌دهد زمان شروع آتش‌سوزی حدود ۲:۴۰ صبح بوده اما آژیرهای هشداردهنده ساعت ۷:۳۰ صبح به صدا درآمدند.

دیپلماسی فعال در بالاترین سطح ادامه دارد/ برنامه‌های رئیس‌جمهور در دومین روز حضور در نیویورکرئیس‌جمهور کشورمان در روز دوم حضور خود در نیویورک با ۶ تن از رهبران کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار خواهد کرد.

گرانی مسکن اسلامی را به مجلس کشاند/ انصراف ۲ نماینده از سوال از آذری جهرمی

سازمان ملل باید فراتر از وعده‌های خود از مردم فلسطین حمایت کند

اردوغان: سازمان ملل باید فراتر از وعده‌های خود از مردم فلسطین حمایت کنداردوغان: سازمان ملل باید فراتر از وعده‌های خود از مردم فلسطین حمایت کند قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اقدامات اسرائیل علیه فلسطینیان اجرایی نمی‌شود. سازمان ملل متحد چه می‌کند؟ یه حاکم مسلمون نهایتا پیدا شد که اسرائیل و امریکا رو تو تریبون مجمع عمومی بکوبه به دیوار ... تمام زدن تو سر بشاراسدت بخاطر این غیرتت حلالت👍 این هم گوهخوری اظافه کرد دادا تو چرا کردها رو قتل عام میکنی.چرا ارامنه رو قتل عام کردی