ثبت 253 مورد نقض آزادی مطبوعات توسط اسرائیل در فلسطین

02/08/2021 05:51:00 ب.ظ

اسرائیل طی نیمه اول امسال در فلسطین 253 مورد نقض آزادی مطبوعات انجام داد. - خبرگزاری آناتولی

فلسطین, خبرنگاران

ثبت 253 مورد نقض آزادی مطبوعات توسط اسرائیل در فلسطین مرکز توسعه و آزادی‌های رسانه‌ای فلسطین درباره تخلفات علیه خبرنگاران طی نیمه اول امسال گزارشی منتشر کرد.

اسرائیل طی نیمه اول امسال در فلسطین 253 مورد نقض آزادی مطبوعات انجام داد. - خبرگزاری آناتولی

02.08.2021رام‌الله/ خبرگزاری آناتولیمرکز توسعه و آزادی‌های رسانه‌ای فلسطین درباره تخلفات علیه خبرنگاران طی نیمه اول امسال گزارشی منتشر کرد.براساس این گزارش، اسرائیل طی نیمه اول سال جاری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین 253 مورد نقض آزادی مطبوعات مرتکب شده است.

آمار موارد نقض آزادی مطبوعات در فلسطین طی نیمه اول امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 62 درصد افزایش یافت. طی 6 ماه نخست سال جاری در فلسطین توسط اسرائیل 253 مورد و توسط شبکه‌های اجتماعی نیز 43 مورد نقض آزادی مطبوعات انجام شد.در جریان حملات اخیر اسرائیل به غزه «یوسف ابو حسین» گوینده رادیو صوت الاقصی و دو روزنامه‌نگار به نامهای «عبدالحمید الکولک» و «محمد شاهین» جان خود را از دست داده و 30 دفتر رسانه‌‌ای محلی و بین‌المللی نیز هدف حمله قرار گرفتند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نامه جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق در مورد سرکوب در خوزستانمثلا قاتلا و دزدا؟

روحانی: اسرار هسته‌ای توسط اسرائیلی‌ها به سرقت رفتحسن روحانی، رئیس‌جمهوی ایران، در آخرین روزهای دولتش سرقت اسناد هسته‌ای ایران توسط اسرائیل را تایید کرد.به گزارش خبرگزاری «فارس»، روحانی، دوشنبه 11 مرداد،

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهدتدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، در گفت‌و‌گویی در مورد همه‌گیری کووید- ایران داره از این شرایط استفاده میکنه گر همه همت کنیم کیر تو کس ننت کنیم آقای دبیر کل سازمان بهداشت جهانی اتفاقا از دلایلی که درمان کرونادر حکومت ایران رها شده همینه که با این حربه همچنان بعنوان کارخانه تولید کرونا عمل نمایند وتهدید وجود داشته باشد وسمت توجه به ساخت بمب اتم توسط حکومت ایران منحرف شود مطمن باشید وجود کرونا چندین سال به حکومت این جلادان افزود وگرنه پایانشان سال۹۸ بود

معترضان به محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا در برلین با پلیس درگیر شدندشماری از شرکت‌کنندگان در تظاهرات روز یکشنبه شعارهای «آزادی» و «نه به دیکتاتوری کرونا» سر دادند.

امسال بیشترین تعداد فروش خانه در ترکیه در استانبول ثبت شده استطی نیمه نخست سال جاری بیش از 550 هزار باب خانه در ترکیه خرید و فروش شده و استانبول 20 درصد کل معاملات را به خود اختصاص داده است. - خبرگزاری آناتولی

دهمین محموله واکسن توسط هلال احمر وارد کشور شدرییس جمعیت هلال احمر گفت: دهمین محموله واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر امروز یکشنبه در فرودگاه امام خمینی جهت توزیع در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.

اسرائیل طی نیمه اول امسال در فلسطین 253 مورد نقض آزادی مطبوعات انجام داد.جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق با انتشار نامه‌ای، به سرکوب اعتراض‌های خوزستان واکنش نشان دادند.بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر پیشین اسرائیل، اردیبهشت‌ 97 گفته بود که موساد در جریان یک عملیات مخفی، 55 هزار سند روی 183 سی‌دی، مربوط به یک پروژه هسته‌ای موسوم به «عماد» را از یک انبار در نزدیکی تهران ربوده است.۱۹ که در حال حاضر از طریق شیوع گونه «دلتا» شیوع بیشتری یافته است، گفت: «همه‌گیری زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد.

02.08. متن این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار «ایران‌وایر» قرار گرفته، در زیر می‌آید: «در چند هفته‌ی اخیر همه ما راجع به آنچه که در این روزها در خوزستان می‌گذرد، بسیار شنیده‌ایم.2021 رام‌الله/ خبرگزاری آناتولی مرکز توسعه و آزادی‌های رسانه‌ای فلسطین درباره تخلفات علیه خبرنگاران طی نیمه اول امسال گزارشی منتشر کرد. او فاش کرد که 20 مامور موساد در این عملیات مشارکت داشتند که همه آنها زنده هستند و برخی از آنها از ایران خارج شده‌اند. براساس این گزارش، اسرائیل طی نیمه اول سال جاری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین 253 مورد نقض آزادی مطبوعات مرتکب شده است. در پی همراهی و حل این مشکلات، در این مدت بسیاری از کارشناسان و متخصصان سعی نموده‌اند، ریشه‌های مطالبات اخیر و به حق آنها را بررسی و راه‌حل‌هایی ارائه نمایند. آمار موارد نقض آزادی مطبوعات در فلسطین طی نیمه اول امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 62 درصد افزایش یافت.» وی یاد‌آور شد که سازمان بهداشت جهانی قبلاً در مورد خطر پایمال شدن حقوق مردم فقیر جهان در عرصه واکسیناسیون هشدارداده بود.

طی 6 ماه نخست سال جاری در فلسطین توسط اسرائیل 253 مورد و توسط شبکه‌های اجتماعی نیز 43 مورد نقض آزادی مطبوعات انجام شد. اما در نهایت متاسفانه باز هم شاهد آن هستیم که در جریان این حوادث هم تعدادی از مردم، بازداشت و دستگیر شده‌اند و در زندان های مختلف این استان به سر می برند که بر طبق شنیده ها با وجود شرایط حاکم و گرمای شدید هوا و نبود امکانات و ازدیاد و تراکم جمعیت، این وضعیت، اوضاعی  بسیار وخیم و سخت را برای بازداشت‌شدگان ایجاد نموده است و این نگرانی را برای امضا‌کنندگان این نامه به وجود آورده که مبادا بار دیگر شاهد بروز فجایعی باشیم که پیش‌تر در مورد بازداشت‌شدگان شاهد آن بوده‌ایم. اسحاق جهانگیری معاون اول روحانی نیز در آخرین جلسه مدیران دولت از حملات متقابل ایران و اسرائیل به کشتی‌های یکدیگر خبر داد. در جریان حملات اخیر اسرائیل به غزه «یوسف ابو حسین» گوینده رادیو صوت الاقصی و دو روزنامه‌نگار به نامهای «عبدالحمید الکولک» و «محمد شاهین» جان خود را از دست داده و 30 دفتر رسانه‌‌ای محلی و بین‌المللی نیز هدف حمله قرار گرفتند. بسیاری از موارد نقض آزادی مطبوعات در شبکه‌های اجتماعی نیز توسط فیس‌بوک انجام گرفت. ما امضاکنندگان این نامه که خود طعم زندان و بازداشت را به خاطر فعالیت‌های مدنی و اجتماعی، باورها و عقاید خویش چشیده‌ایم و می‌دانیم که بازداشت و زندان پاسخ مناسبی در مقابل این گونه فعالیت‌ها و خواسته‌ها نمی‌باشد، خواستار آن هستیم که هر چه سریع‌تر موجبات آزادی زندانیان و بازداشت‌شدگان این حوادث فراهم گردد و به جای آن، راهکارهای ارائه شده توسط خیراندیشان این آب و خاک و دلسوزان ملت ایران، متخصصان مسائل آب و کشاورزی و کارشناسان امور اجتماعی به مرحله اجرا درآید. این موارد به شکلی صورت گرفته که حساب‌های کاربری روزنامه‌نگاران و رسانه‌های فلسطینی بدون دلیل مسدود شده‌اند. در جریان این حمله یک شهروند رومانی و یک بریتانیایی کشته شدند. طبق گزارش فوق، موارد تعدی از آزادی مطبوعات توسط نیروهای امنیتی فلسطین نیز طی نیمه اول سال جاری به‌طور چشم‌گیری افزایش یافته است.

این آمار طی نیمه اول سال گذشته 47 درصد بوده ولی در دوره مشابه امسال به 87 درصد ارتقا یافته است. همچنین 87 درصد موارد نقض آزادی مطبوعات که توسط مقامات فلسطین انجام گرفته، در کرانه باختری و بقیه نیز در نوار غزه ثبت شده است. .