ثبت بالاترین نرخ تورم در استان هرمزگان؛ شکاف تورم دهک‌ها به ۴.۷٪ رسید

08/05/1399 01:28 ب.ظ

ثبت بالاترین نرخ تورم در استان هرمزگان؛ شکاف تورم خانوارهای کم‌خرج و پر‌هزینه به ۴.۷٪ رسید این گزارش را بخوانید 🔽

مرکز آمار ایران با اعلام افزایش ۴.۴ درصدی نرخ تورم نقطه به نقطه در تیرماه گذشته، گزارش داد که بالاترین سطح این نرخ تورم با ۳۲ درصد در استان هرمزگان و کمترین آن با ۲۱.۴ درصد در استان آذربایجان غربی برآورد شده است. نرخ تورم نقطه‌ای در تیرماه برای خانوارهای شهری ۲۷ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۴.۳ واحد درصد افزایش داشته است ولی این نرخ برای خانوارهای روستایی ۴.۸ درصد افزایش یافته و به ۲۵.۹ درصد رسیده است.

بر پایه اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه تیر ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به ۲۶.۴ درصد رسیده که در مقایسه با خرداد، ۱.۴ واحد درصد کاهش داشته است.

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن است. رشد ۱۰۰ درصدی هزینه و درآمد خانوار شهری در ۶ سال؛ هزینه زندگی در تهران ۳ برابر کرمان شد

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جزئیات نرخ تورم دهکهای هزینه‌ای در تیر ماه/افزایش 10 درصدی تورم نقطه‌ای دهک دهم در یک ماه+جدول- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimجزئیات نرخ تورم دهکهای هزینه‌ای در تیر ماه نشان میدهد،تورم نقطه‌ای دهک دهم حدود 10 درصد افزایش یافته است.

نرخ آزاد دلار به بالاترین حد در ۸ روز گذشته بازگشتبا وجود ثبات نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار روز سه‌شنبه نیز به صعود خود ادامه داد و به بالاترین حد در ۸ روز گذشته رسید.

نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبول

مرزبان ایرانی در استان آذربایجان غربی کشته شدیک سرباز مرزبانی ایران روز گذشته در عملیات گشت زنی در منطقه مرزی کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

۲۶ استان در وضعیت قرمز کرونا / با راه اندازی دسته های عزاداری و حضور تماشاچی مخالفیممعاون وزیر بهداشت: *ما از نظر پروتکلی واقعا با راه اندازی دسته‌های عزاداری مخالف هستیم *قطعا فاصله‌ها در دسته‌روی به هم می‌خورد و با حضور تماشاچی هم مخالف هستیم *هرگونه تجمعی بالای ۱۰ نفر ریسک ابتلا به کرونا را بالا می‌برد *پروتکل؛ عصای جادویی نیست

ایران در رده چهارم جهان از نظر نرخ تورم؛ این عدد تا پایان سال جاری چقدر رشد خواهد کرد؟ - BBC News فارسیبر اساس اعلام مرکز آمار ایران، این کشور به لحاظ نرخ بالای تورم در رده چهارم در جهان قرار گرفته. در صورت ادامه روند افزایشی، نرخ تورم تا پایان سال جاری عددی قابل توجه خواهد شد.