ثبت بی‌سابقه ۵۲ هزار بیمار روزانه کرونا در آمریکا

کرونا در آمریکا؛ ثبت بی‌سابقه ۵۲ هزار بیمار جدید در یک روز

02/07/2020 08:29:00 ق.ظ

کرونا در آمریکا؛ ثبت بی‌سابقه ۵۲ هزار بیمار جدید در یک روز

شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در آمریکا ظرف روز چهارشنبه بیش از ۵۲ هزار نفر بوده است که تعدادی بی‌سابقه برای مبتلایان روزانه در آمریکا است. دونالد ترامپ لحنش درباره استفاده از ماسک را تغییر داده و گفته از آن حمایت می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در عین حال با اجباری کردن ماسک مخالفت کرد.برخی گروه‌های دست راستی در آمریکا با اجباری شدن ماسک و دیگر محدودیت‌های ضروری برای مهار کرونا مخالفند و آن را نقض آزادی‌های خود می‌دانند.آقای ترامپ برای چگونگی عملکردش در برابر بحران کرونا و از جمله در کم‌اهمیت جلوه دادن استفاده از ماسک با انتقادهای زیادی روبرو است.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا: 'ایران یک کشتی را در تنگه هرمز توقیف کرد' - BBC News فارسی موج جدید کرونا در اروپا؛ آلمان رکورد زد، ماراتن پاریس لغو شد - BBC News فارسی کامالا هریس زنی که رقیب جو بایدن بود و حالا معاون او - BBC News فارسی

دونالد ترامپ پیشتر گفته بود که نمی‌تواند به عنوان رئیس‌جمهور خود را با ماسک تصور کند. او همچنین چندی پیش در جریان بازدید از کارخانه‌ای به خبرنگاران گفت جلوی آنها ماسک نمی‌زند تا آنها نتوانند از تصویر او با ماسک لذت ببرند.آقای ترامپ در آغاز همه‌گیری کرونا نخست با کم‌اهمیت تلقی کردن آن و سپس با بیان مطالبی که در تضاد با یافته‌های علمی به نظر می‌رسید جنجال‌برانگیز شد. او همچنین تئوری‌های توطئه‌ را بدون ارائه شواهد مطرح کرد.

البته او تنها مقام ارشدی در جهان نیست که درباره کرونا چنین موضعی داشته است. ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل و آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران هم از جمله رهبرانی هستند که در آغاز همه‌گیری کرونا آن را کم‌اهمیت دانستند یا مطالبی بدون پشتوانه علمی مطرح کردند.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

روحانی در نشست مجازی با پوتین و اردوغان: آمریکا از سوریه خارج شودحسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در نشست مجازی با روسای جمهوری روسیه و ترکیه خواهان خروج نیروهای آمریکایی از منطقه به ویژه سوریه شد.

کاریکاتور/ شکست در شورای امنیت، نشانه‌ای از افول آمریکا!کاریکاتور/ شکست در شورای امنیت، نشانه‌ای از افول آمریکا! تحریم_تسلیحاتی

تیک‌تاک پس از مسدود شدن از عملکرد خود در هند دفاع کردوزارت فناوری اطلاعات هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دسترسی به تیک‌تاک و دیگر اپلیکیشن‌های چینی پس از دریافت شکایت‌های متعدد در خصوص سرقت احتمالی داده‌های شخصی و نقض قوانین مرتبط با رعایت حریم خصوصی مسدود شده است.

ترکیه: یکی از عاملان حمله‌ تروریستی سال 2018 در حکاری از پای درآمدترکیه: یکی از عاملان حمله‌ تروریستی سال 2018 در حکاری از پای درآمد

استفاده از تلفن همراه حین راه رفتن در یکی از شهرهای ژاپن ممنوع شدبر اساس این دستورالعمل عابران باید زمانی که مثلا در پارک‌ها و خیابان‌ها استفاده از تلفن‌های همراه را ضروری می‌بینند، در جایی که مانع حرکت دیگران نباشد، متوقف شوند.

حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای نطنز/ تلفات جانی نداشتیمسخنگوی سازمان انرژی اتمی از بروز حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای نطنز خبر داد.