ثبت موارد مشکوک به بیماری وبا در کردستان

02/04/1401 02:23 ب.ظ

در حالی که گزارش‌‌هایی از شیوع وبا در کشورهای همسایه ایران منتشر شده است، موارد مشکوک ابتلا به این بیماری در استان‌های غربی ایران نیز افزایش یافته است. وبا کردستان بهداشت_عمومی

در حالی که گزارش‌‌هایی از شیوع وبا در کشورهای همسایه ایران منتشر شده است، موارد مشکوک ابتلا به این بیماری در استان‌های غربی ایران نیز افزایش یافته است.

روز چهارشنبه، یکم تیر به گزارش خبرگزاری «ایرنا» به نقل از معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان، «فرزام بیدارپور»، تعداد موارد مشکوک ابتلا به وبا در این استان به ۱۰ نفر رسیده است. این در حالی است که در روز ۳۱ خرداد، شمار افراد مشکوک به این بیمار در کردستان پنج نفر اعلام شده بود.

به گفته آقای «بیدارپور»، جلسات هماهنگی در شهرهای مرزی بانه، سقز، مریوان و سروآباد با مسوولان برگزار شده؛ با این حال تاکنون گزارشی از ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت به شهرهای مرزی منتشر نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر استفاده از غذای گرم، گفت: «در مراکز عرضه غذا و رستوران‌های شهرهای مرزی، عرضه سالاد و سبزی ممنوع شده است.» مقامات بهداشت عراق در روزهای گذشته از ابتلای قطعی دست‌کم ۱۳ نفر و شناسایی ده‌ها مشکوک به ابتلا به بیماری وبا در این کشور به ویژه در استان‌های شرقی این کشور خبر داده‌ بودند. headtopics.com

judgejoo 😡🤦

«مریم مسعودی‌فر»، رئیس اداره بیماری‌های منتقله وزارت بهداشت، روز پنج‌شنبه درباره شیوع وبا در استان‌های مرزی گفت که موارد مشکوک، سابقه سفر به خارج از کشور را داشته‌اند و بعد از بازگشت علائم بیماری در آن‌ها مشاهده شده است.

خانم مسعودی‌فر گفته است که سازمان بهداشت جهانی همه‌گیری «وبا» در مرز شرقی ایران را تایید کرده و گزارش‌های غیررسمی از همه‌گیری این بیماری در برخی از کشورهای واقع در غرب ایران نیز منتشر شده است. بیماری وبا یک بیماری باکتریایی است که بیشتر از طریق آب و غذای آلوده منتقل می‌شود و با علائمی چون اسهال و استفراغ همراه است و در صورت شدت یافتن ممکن است منجر به مرگ بیمار شود.

ادامه مطلب:
iranwire »

تداوم حوادث هوایی در ایران؛ «ترکیدن لاستیک» در مشهد، فرود اضطراری در مهرآباددر ادامه حوادث پروازی در ایران، هواپیمای پرواز تهران به جیرفت صبح روز پنج‌شنبه به دلیل نقص فنی به زمین نشست و هواپیمای پرواز مشهد به یزد روز چهارشنبه مجبور به فرود اضطراری شد.

آمار موارد مشکوک ابتلا به وبا در کردستان طی دو روز دو برابر شدهمزمان با انتشار گزارش‌‌هایی از شیوع وبا در کشورهای همسایه ایران، موارد مشکوک ابتلا به این بیماری در استان‌های غربی ایران افزایش یافته است.

انتقاد حامد اسماعیلیون در پارلمان کانادا از انفعال در مقابل تهدیدهای حکومت ایرانسخنگوی انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی در یک کمیته پارلمان کانادا در روز سه‌شنبه از رفتار دولت این کشور در مقابل تهدیدهای حکومت ایران علیه خانواده‌ها انتقاد کرد. جناب اسماعلیون حکومت کانادا هم دست نشانده انگلیس خبیث است انگلیس همان حرامزاده کثیفی است که خمینی دجال را به ایران تحمیل کرد چرا که شاه فقید به جهان غرب گفته بود دیگر باج نمیدهد پس شما هم زیاد از این بی شرفها توقع نداشته باشید.از انگلیسی‌ها بی شرف تر دمکراتهای آمریکا هستند.

تورم 52 درصدی در خرداد؛ رکورد تورم‌ پس از انقلاب در ایران شکسته شدمرکز آمار ایران اعلام کرد نرخ «تورم نقطه‌ای» خرداد امسال برای خانوارهای کشور به 52.5 درصد رسید.به گزارش خبرگزاری «انتخاب»، تورم ماهانه در خرداد 1401 انقلاب؟؟ كدوم انقلاب؟ اگه منظورتون فتنه٥٧ كه اسمش شورش بود، نه انقلاب

گزارش سازمان ملل؛ 105 اعدام در سه ماه اول 2022 در ایرانندا الناشف، معاون حقوق بشر دبیرکل سازمان ملل متحد با ارائه گزارشی درباره وضعیت «نگران‌کننده» حقوق بشر در ایران خبر داد، مقامات تهران تنها در سه ماه اول سال ایران العربیه_فارسی : -گزارش سازمان ملل؛ 105 اعدام در سه ماه اول 2022 در ایران 💢نسیم : -براساس آمار سایت های حقوق بشری اپوزیسیون ایران ، فقط درماه می 2022 ،اعدامها بیش از 2 برابر افزایش داشته است.. -پرونده نقض حقوق بشر رژیم_ایران بایدبه شورای امنیت - UNSC - ارجاع شود. خب بتوچه ایران حقوق_بشر نه_به_اعدام StopExecutionsInIran -گزارشات سازمان_ملل در شورای حقوق بشر ویا دبیرکل ملل متحد به شورای امنیت ملل متحد ، باید از یک حدی که گذشت ،‌ پرونده به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود . درغیر این صورت ،‌به یک دور وتسلسل شبیه میشود .

افزایش ۳ برابری رخدادهای هفتگی زلزله در کشور/ادامه تنش تکتونیکی ایران در افغانستاناز ۲۴ خرداد در بندر چارک استان هرمزگان تا کنون بیش از ۸۰ زلزله بزرگتر از ۲.۵ در این منطقه به ثبت رسیده و ادامه این لرزه‌ها در بندر مقام و پارسیان این استان در حال رخ دادن است و به اعتقاد محققان حوزه مخاطرات زمین شناسی این دو خوشه لرزه‌ای هر چند در فاصله ۱۲۰ کیلومتری دارند، ولی به دلیل تنشی که به صفحه ایران آمده است، منجر به رخداد این فوج لرزه‌ها شده و ادامه آن تا افغانستان یافته است.