ثبت شناسنامه برای مهاجران افغانستانی در ایران؛ تغییر در سیاست‌های افغانستان؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

سالهاست بسیاری از مهاجران_افغانستانی بخاطر نداشتن مدارک هویتی در ایران از حقوق ابتدایی ‌محروم بوده‌اند. اوایل شهریور وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد باایجاد مراکزی درایران، برای مهاجران افغانستانی، مدارک هویتی ثبت میکند. گزارش دانیال دایان👇 آن_سوی_خبر

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اوایل شهریور ۱۳۹۹، وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد با ایجاد مراکزی در شهرهای تهران، زاهدان و مشهد، در نظر دارد برای مهاجران افغانستانی در ایران، مدارک هویتی ثبت کند؛ از جمله شناسنامه و گذرنامه.

چهاردهم خرداد ۱۳۹۹بود که ماموران نیروی انتظامی خودرویی حامل مهاجران افغانستانی را مورد هدف تیراندازی قرار دادند و باعث آتش گرفتن آن خودرو شدند. در آن واقعه، سه تبعه افغانستان کشته شدند و این مساله در شبکه‌های اجتماعی به موجی از اعتراض تبدیل شد.مدعی شده بودند که مرزبانان ایرانی ۴۶ مهاجر افغانستانی را پس از شکنجه مجبور کرده‌اند که به داخل رودخانه «هریرود»، مرز میان افغانستان و ایران بپرند.

البته توزیع شناسنامه و گذرنامه زمان‌بر است و مهاجران افغانستانی نگران هستند که این اقدام با موفقیت انجام نشود؛ به ویژه که در خود افغانستان که نیروی کافی برای ثبت هویت وجود دارد، بسیاری از شهروندان این کشور هنوز شناسنامه و گذرنامه ندارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا چهار نفر را در ارتباط با تلاش‌های روسیه برای نفوذ در انتخابات تحریم کردآمریکا چهار نفر را در ارتباط با تلاش‌های روسیه برای نفوذ در انتخابات تحریم کرد این بیانیه می‌گوید که روسیه برای نفوذ در انتخابات از روش‌های مختلف، از جمله هدف قرار دادن کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، استفاده می‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 127 بیمار دیگر و ثبت 2313 مورد جدید ابتلاکرونا در ایران؛ فوت 127 بیمار دیگر و ثبت 2313 مورد جدید ابتلا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ثبت 8 هزار و 866 مورد جدید ابتلا به کرونا در اسپانیا طی یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 129 بیمار دیگر و ثبت 2063 مبتلای جدید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ثبت نخستین مورد تب خوکی آفریقایی در آلماناین ویروس که در اغلب موارد حیوانات آلوده را به خونریزی‌های کشنده و مرگبار مبتلا می‌کند پیش‌تر تا نزدیکی‌های مرز آلمان آمده و بارها در لهستان در لاشه گرازهای جان باخته شناسایی شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حریق‌ تازه در اردوگاه پناهجویان؛ اروپا برای یاری بسیج می‌شود | DW | 10.09.2020در اردوگاه پناهجویی موریا در جزیره لسبوس یونان آتش‌سوزی‌های پراکنده رخ داده است و آنچه از زندگی پناهجویان باقی مانده را می‌سوزاند. هزاران ساکن اردوگاه آواره هستند؛ کرونا هم بیرحمانه بر زندگی آنها می‌تازد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »