ثبات یورو به لطف تضعیف دلار؛ قیمت سکه و طلا کاهش یافت

28/07/1398 06:27:00 ب.ظ

در حالی که روند نزولی قیمت دلار در بازار آزاد تهران ادامه دارد، یورو به لطف تقویت در بازارهای جهانی همچنان در نرخ ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان مقاومت می‌کند.

در حالی که روند نزولی قیمت دلار در بازار آزاد تهران ادامه دارد، یورو به لطف تقویت در بازارهای جهانی همچنان در نرخ ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان مقاومت می‌کند. همزمان بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران به روند نزولی کم‌ شتاب خود به سمت ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان ادامه داد. با این وجود نرخ فروش هر یورو همچون روز پنج‌شنبه گذشته ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان باقی ماند.

این در حالی است که اوایل هفته کاری گذشته هر یورو در بازار آزاد تهران ۱۲ هزار و۶۵۰ تومان مبادله می‌شد.

نزدیک به یک هفته پیش هر یورو در مقابل ۱.۱۰۲۴‌ دلار مبادله می‌شد ولی این نرخ در پایان معاملات روز جمعه بازارهای جهانی ۱.۱۱۷۷ رسید که نشان از تقویت ۱.۳۸ درصدی یورو در برابر دلار آمریکا دارد. در چنین شرایطی بانک مرکزی ایران، نرخ رسمی عرضه یورو را همچنان در ۱۲ هزار و۶۰۰ تومان ثبیت کرده، در حالی که مطابق نرخ برابری جهانی و بر پایه نرخ ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومانی دلار، بهای جهانی یورو معادل ۱۲ هزار و ۷۴۲ تومان خواهد بود.

در پی ادامه روند آرام قیمت جهانی طلا و نیز بهای دلار در بازار ایران، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در معاملات روز یکشنبه بازار سکه و طلای تهران به ۳ میلیون و ۹۷۰ هزارتومان کاهش یافت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۴ هزار تومان معامله شد. headtopics.com

قیمت جهانی اونس طلا پیش از پایان داد و ستدهای هفته کاری گذشته با ۱ دلار و ۹۰ سنت دیگر کاهش به هزار و ۴۸۹ دلار و ۶۰ سنت رسیده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

هشدار وزارت خارجه سعودی به اتباع این کشور در خصوص سفر به لبنانوزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه جمعه 18 اکتبر ضمن هشدار به شهروندان این کشور در خصوص سفر به این یعنی توطئه سعودی محوری در راه است مردم لبنان باید خیلی مواظب باشند

احتمال شیوع بیماری تب دنگی در آینده نزدیک در کشور/ اعلام مناطق در معرض خطر آلودگیرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از احتمال شیوع بیماری تب دنگی در آینده نزدیک خبر داد.

اعتراض حماس به شرکت اسرائیل در کنفرانس بحرین

ارباش: خدمت به کشورهای آفریقایی هدف اصلی حضور ترکیه در این قاره استرئیس سازمان امور دینی ترکیه تاکید کرد هدف ترکیه این است که بر خلاف استعمارگران کاروان های خود را به شکل پر به کشورهای اسلامی و آفریقایی برده و آن ها را خالی تحویل بگیرد. - خبرگزاری آناتولی

سفر ۶ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۸۴۰ نفر به عراق در ماه‌های محرم و صفر

ثبات قدم در مسیر حق به اصلاح کشور و دنیا می‌انجامدتهران- ایرنا- مقام معظم رهبری در حضور هیات‌های دانشجویی و دانشجویان عزادار از سراسر کشور گفتند: بنده همواره از خداوند متعال مسألت می‌کنم که ما و شما را همواره در مسیر مستقیم ثابت قدم بدارد، چرا که اگر شما در این مسیر. حق ثابت قدم باشید، کشور و دنیا اصلاح و بشریت از منافع آن بهره‌مند می‌شود.