ثبات منطقه راهی جز همکاری کشورهای منطقه ندارد/روابط اقتصادی با رعایت اصول بهداشتی استمرار یابد

21/04/2020 07:29:00 ب.ظ

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه ایران و قطر، گفت: قطر به عنوان کشوری دوست و همسایه همواره در مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی برای ایران حائز اهمیت بوده است.

روحانی در تماس تلفنی با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر: باید تلاش کنیم تا روابط تجاری و اقتصادی دو کشور با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی استمرار داشته باشد و مسئولان دو کشور در کمیسیون مشترک همکاری‌ها باید در این راستا تلاش کنند

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه ایران و قطر، گفت: قطر به عنوان کشوری دوست و همسایه همواره در مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی برای ایران حائز اهمیت بوده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده در کشورمان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، درمان مبتلایان و سیاست‌گذاری‌های لازم برای انجام فعالیت‌های اقتصادی، اداری و آموزشی، گفت: آماده انتقال تجربیات به همه کشورها بویژه قطر به عنوان کشور دوست و برادر هستیم.

رئیس‌جمهور افزود: باید تلاش کنیم تا روابط تجاری و اقتصادی دو کشور  با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی استمرار داشته باشد و مسئولان دو کشور در کمیسیون مشترک همکاری ها باید در این راستا تلاش کنند.روحانی اظهار کرد: اعمال فشار و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران، نه تنها نقض مقررات بین المللی است بلکه آنان با تشدید این رفتار خود در این شرایط سخت از جمله جلوگیری از پرداخت وام به ایران توسط صندوق بین المللی پول، اصول انسانی را زیرپا می گذارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

سفیر سوئیس: شرکت‌های سوئیسی فعال در ایران، متمایل به همکاری با هلال احمر ایران هستندسفیر سوئیس: شرکت های سوئیسی فعال در ایران که در بخش مالی و ارسال تجهیزات پزشکی فعالیت دارند، متمایل به همکاری با هلال احمر ایران هستند؛ بنابر این لیست تقاضاها و اقلام مورد نیاز خود را اعلام کنید تا برای تأمین، به این شرکت ها انتقال دهیم دزدی‌های حلال احمر ج ا. دوباره شروع شد ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون سفیر سویس اشتباه میکند ما صدقه نمی خواهیم

امنیت منطقه راهی جز همکاری و دوستی بین کشورهای منطقه نداردرئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت حاکم بر جهان به خاطر شیوع ویروس کرونا، گفت: امیدواریم این شرایط سخت برخی را متنبه کند تا نسبت به اشتباهات خود تجدید نظر کرده و روابط انسانی را مبنای عملکرد خود قرار دهند.

جان مردم ایران محل نزاع توییتری ظریف با ترامپچو حافظ در قناعت کوش و از دنیی دون بگذر که یک جو منت دونان دو صد من زر نمی‌ارزد حافظ یک جو منت دونان دوصد من زر نمی‌ارزد

قیمت نفت ایران هیچ ارتباطی با نفت آمریکا نداردمدیرامور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: مبنای تعیین قیمت نفت خام ایران هیچ ارتباطی با دبلیوتی‌آی به‌عنوان شاخص نفت خام آمریکا ندارد. محصول تلاش افرادیاکشورها دارای مزداست که ان مزدوقیمت راعامل تلاش معین میکند وازمواردان تلاش نفت است .دراینکه قیمت واقعی نفت چقدراست یک موصوعی است که شایدناشناخته باشد لکن ،قیمت ان بایدطوری تعیین شودکه احادمردم بتوانند ازان بهره برداری کنند،چراکه ان ازمالیات بردرامدمرم حاصل شده

ترامپ: اگر ایران بخواهد، آماده کمک به این کشور هستیم

شیوع ویروس کرونا؛ شمار جان‌باحتگان ایران به ۵ هزار و ۲۹۷ نفر رسیدبیش از ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۱۷۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که در همین روز، بر اثر بحران کرونا قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز برای نخستین بار در تاریخ به زیر صفر دلار برای هر بشکه رسید. خدا خودش بداد مردم برسه مردم گوشت قربونی ، بمونن خونه که کی خرجی بده ، برن بیرون که وضعیت اینه ، دولت هم که ورشکسته !!!! در ادوار تاریخ اینگونه بوده آیا ؟

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در تماس تلفنی با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» - امیر قطر - گسترش همکاری و همراهی کشورهای جهان در مسیر مقابله با کرونا را مهم و تاثیرگذار عنوان کرد.به گزارش ایسنا، «مارکوس لایتنر» سفیر سوئیس در دیدار با «کریم همتی» رییس جمعیت هلال احمر گفت که کشورش از جایگاه خوبی در دنیا برخوردار است و می‌تواند همچون گذشته از این جایگاه برای گسترش خدمات بشردوستانه استفاده کند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در تماس تلفنی با امیر کویت، ضمن تاکید بر همکاری کشورهای منطقه برای مقابله با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در زمینه با این بیماری به تجربیات خوبی دست یافته و آماده انتقال تجربیات خود به کشورهای دوست از جمله کویت هستیم.فرامرز داور «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که پیش‌ازاین می‌گفت ایران قادر به واردات تجهیزات پزشکی به دلیل تحریم‌های آمریکا نیست، یک‌بار دیگر پیشنهاد کمک‌های پزشکی ایالات‌متحده را رد کرده و گفته جمهوری اسلامی ایران به‌زودی صادرکننده دستگاه‌های تنفس مصنوعی خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده در کشورمان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، درمان مبتلایان و سیاست‌گذاری‌های لازم برای انجام فعالیت‌های اقتصادی، اداری و آموزشی، گفت: آماده انتقال تجربیات به همه کشورها بویژه قطر به عنوان کشور دوست و برادر هستیم. رئیس‌جمهور افزود: باید تلاش کنیم تا روابط تجاری و اقتصادی دو کشور  با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی استمرار داشته باشد و مسئولان دو کشور در کمیسیون مشترک همکاری ها باید در این راستا تلاش کنند. هلال احمر، بحث آموزش های همگانی را به شکل مناسبی در فضای مجازی دنبال کرد و پیش از شیوع ویروس در ایران، آموزش‌های پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را به زبان های مختلف در قالب اینفوگرافیک، پوستر و نظایر آن در فضای مجازی منتشر کرد که این آموزش ها تا کنون ۵۶ میلیون بازدید داشته است. روحانی اظهار کرد: اعمال فشار و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران، نه تنها نقض مقررات بین المللی است بلکه آنان با تشدید این رفتار خود در این شرایط سخت از جمله جلوگیری از پرداخت وام به ایران توسط صندوق بین المللی پول، اصول انسانی را زیرپا می گذارند. دکتر روحانی روابط ایران و کویت را برادرانه و دوستانه توصیف کرد و افزود: علاقمند هستیم که این روابط صمیمانه و دوستانه تر باشد و برای توسعه همکاری ها آمادگی داریم. روحانی خاطرنشان کرد: معتقدیم در این شرایط خاص همه کشورهای جهان برای مبارزه با کرونا باید در کنار هم قرار داشته و در برابر اقدامات خصمانه آمریکا مواضع خود را به روشنی اعلام کنند.ir تلاش کرد که استرس اجتماعی ناشی از این بیماری را کاهش دهد که تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نفر در تست کرونای آنلاین در این سایت شرکت کرده اند. رئیس‌جمهور با ابراز تاسف شدید از ادامه حملات ائتلاف سعودی به یمن و کشتار و ویرانی در این کشور، گفت: متاسفانه آنان هنوز حاضر به پایان دادن به اقدامات غیر انسانی خود نیستند، اما تردیدی نداریم که دیر یا زود می‌فهمند باید مسیر خود را تغییر دهند. تاکنون براساس اعلام رسمی مقام‌ها، بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ ایرانی جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا ازدست‌داده‌اند.

روحانی همچنین تاکید کرد: معتقدیم تامین امنیت و ثبات پایدار در منطقه هیچ راهی جز همکاری و دوستی میان کشورهای منطقه ندارد.۵ میلیون خودرو شامل ۲۱ میلیون نفر در ورودی و خروجی شهرهای کشور، تب سنجی و غربالگری شده که از این تعداد ۱۴ هزار نفر با علائم مشکوک ابتلا به ویروس، شناسایی و به مراکز درمانی ارجاع داده شدند. "شیخ صباح الاحمد جابر الصباح " با استقبال از طرح ارائه شده از سوی ایران برای تامین و امنیت منطقه به نام " طرح صلح هرمز" گفت: مواضع کویت همیشه در راستای صلح بوده و امیدوایم برخی از دوستان و برادران ما در منطقه نیز رفتار عاقلانه ای از خود نشان دهند. «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیز در این تماس تلفنی، با آرزوی سلامتی برای دولت و ملت ایران و همه مسلمانان جهان، اظهار داشت: باید با همکاری و همراهی یکدیگر از گسترش این بیماری جلوگیری کرده و با آن مقابله کنیم. امیر قطر با اشاره به ضرورت توسعه روابط و همکاری های تجاری و اقتصادی میان  ایران و قطر ، بر تلاش مسئولان دو کشور در این راستا تاکید کرد. همتی در ادامه افزود: در بحث معیشت مردم، همچون بسیاری از کشورهای دیگر که با ویروس کووید-۱۹ درگیر هستند، با مشکل مواجه هستیم و بیش از ۳ میلیون نفر از افراد جامعه مشکل معیشتی دارند که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند. وی با اشاره به ظالمانه بودن تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: امروز جهان در شرایط خاصی قرار دارد و معتقدیم در این شرایط آمریکا باید تحریم های خود را برداشته و  همه کشورها نیز باید در راستای شرایط جدید حرکت کنند. کد خبر: 337713. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با بیان اینکه متاسفانه مشکلات منطقه همچنان ادامه دارد، اظهار امیدواری کرد شرایط در منطقه به گونه‌ای ادامه یابد که شاهد آتش‌بس جنگ‌ها در سوریه و یمن بوده و با همکاری و تلاش جمعی بتوانیم راه حلی برای مشکلات منطقه بیابیم. به همین دلیل، انتظار ما از کشور سوئیس، کمک و حمایت بیشتر از مردم ایران است؛ چراکه هر میزان کمک های بشردوستانه بیشتری جمع آوری کنیم، افراد بیشتری را می توانیم تحت پوشش سبدهای معیشتی قرار دهیم. در برابر این ناتوانی اما ظریف حاضر است از دیدگاه غیرانسان‌دوستانه رد کمک‌های موردنیاز برای حفظ جان ایرانیان هم دفاع کند و به سکوت در برابر این ظلم قناعت نمی‌کند.

انتهای پیام .