ت مثل تحلیف؛ رئیسی گفت ما مدافع واقعی حقوق بشریم | DW | 05.08.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فرش قرمز، گروه سرود و ادای سوگند در بحبوحه پیک پنجم کرونا در مراسمی با مهمانان خارجی کثیر، مدعوین داخلی قلیل و غیاب برادران لاریجانی. تهران که برای حفظ جان مردم تعطیل نشد، برای برگزاری مراسم در قرق امنیتی فرو رفت.

ابراهیم رئیسی پس از سخنرانی محمدباقر قالیباف و غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، روسای مقننه و قضاییه، سوگند یاد کرد. او طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی قسم خورد که خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق، پشتیبانی از حق و عدالت و گسترش عدالت کند و افزود که از هر طرح دییپلماتیک که به لعو تحریم‌ها منجر شود استقبال می‌کند. قالیباف تاکید کرد که کشور در هنگامه یک تحول اساسی قرار دارد.

رئیسی در حلقه وثوق یاران. عدم رعایت فاصله لازم در جریان خوش و بش‌های قبل و بعد مراسم از نگاه مردم دور نماند. نفر دوم از سمت راست: علیرضا زاکانی، نامزد انصرافی انتخابات که گفته می‌شود در آستانه نیل به مقام شهرداری تهران است. از هیات سعودی که رسانه‌ها نوشته بودند، خبری نشد. از کشورهای حاشیه خلیج فارس، وزیر خارجه کویت و وزیر صنعت و تجارت قطر به تهران آمدند. رئیسی گفت: «من دست دوستی و برادری به سوی همه کشورهای منطقه و به ویژه همسایگان دراز می‌کنم.»

جایگاه ویژه میهمانان خارجی و محل رعایت دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی. با وجود تبلیغات وسیع هیات رئیسه مجلس و رسانه‌های داخلی، تعداد مقامات ارشد خارجی به اندازه اعلام شده نبود و مدعوین اکثر در رده‌های میانی مسئولیت بودند. در مجموع ۲۶۵ نفر در مراسم سوگند حضور یافتند. اتفاق بی‌سابقه آن که تعداد مدعوین داخلی تحت عنوان شرایط کرونایی با مقامات و مهمانان خارجی برابری می‌کرد. صادق و علی آملی لاریجانی، روسای پیشین قوه قضاییه و مقننه در این مراسم حضور نداشتند. جای محمود احمدی‌نژاد و محمد خاتمی، روسای جمهور پیشین و چهره‌های معضوب نظام نیز خالی بود.

ابراهیم رئیسی ملاقات با مقامات خارجی را از روز بعد تنفیذ شروع کرد، از جمله دیدار با نخست وزیران ارمنستان و الجزایر، وزیران خارجه بوسنی و عمان و روسای جمهور عراق و افغانستان. شیخ نعیم قاسم، نایب‌ رئیس گروه حزب‌الله لبنان در میان مدعوین مراسم تحلیف بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

وقتی ۲۰ هزار نظامی برای تحلیف بایدن شهررا قرق کردند دویچه وله نگفت میلیون ها امریکایی از کرونا مردن چرا بایدن برای حفظ جان مردم شهر را تعطیل نکرد ولی حالا که نوبت ایران میشه دلش برای ایرانیان میسوزه و میگه چرا ایران برای کرونا تعطیل نمیکنه ولی برای تحلیف تعطیل میکنه! فضولی موقوف

قرق امنیتی😂 کله پوکا ما قرق امنیتی همین چند ماه قبل جای دیگه دیدیم شما 💩نخور.

مگر در کشورهای دیگر موقع سوگند ریاست جمهوری تدابیر امنیتی شدید وضع نمی کنند. و همه جا را امنیتی ها قرق نمی کنند. رسانه باشید نه بوقچی امپریالیستی

محمدرضاپهلوی قبل از آخرین خروجش، قدرت را به شورای سلطنت واگذار کرد که رئیس شورای سلطنت هم سیدجلال الدین تهرانی به پاریس رفت و استعفای خودرا باقید من حضرت ولیعصر امام عصر به نائبالامام خمینی داد، بنابراین رضاپهلوی دیگر حقی ندارد.

با وجود اینهمه کشته روزانه بجای عزاداری عمومی سی چهل میلیون تومن گل آنتوریوم شاخه بریده زدن اونجا، دهن‌کجی به مردم!

اینقدر مغرض! هفته پیش چندین روز تهران تعطیل بود! چه شد!؟ باعث افزایش پیک شد. ضمنا مراسم تحلیف همیشه مدعوین خارجی بیشتری داشته است چون اکثر مدعوین داخلی در تنفیذ شرکت می کنند.

جملات و منطق طرفدارهای حکومت دلیلی دوچندان برای افرادی مثل من هست که همیشه مراقب هستم چشم بسته طرف کسی نروم وقتی راحت دروغ میگن و مفاهیم ساده رو سعی میکنند عوض کنند ،نشانه ای از این امر هست که حقیقت رفتارشان قابل دفاع نیست

خانم كوچولو تهران تعطیل بود جیش بوس بالا

FreeIran2021 Iranian 🇮🇷 Iran سفاح قاتل . . خبيث يجب القبض عليه ومحاكمته

آخی چقدر شما دلسوز مردم ایران هستید ؟!! از همون بمب شیمیایی که به صدام دادید تا هزاران نفر مردم غیر نظامی را نابود کنه معلوم میشه چقدر دلتون برای مردم ایران میسوزه!!

وقتی همه فایزر زدن چرا تعطیل کنن😕😒

اون موقع که فوتبال یورو رو داشتید برگزار می کردید بحبوحه کرونا نبود. دویچه وله کثافت شرافت خبر گزاری که نداری

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موج جدید کرونا در ژاپن؛ اعمال محدودیت برای پذیرش بیماران در بیمارستان‌هاموج جدید کرونا در ژاپن؛ اعمال محدودیت برای پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا بقیه افراد مبتلا به کرونا مجبور هستند خودشان را در خانه قرنطینه کنند تا تخت‌های بیمارستان برای بیماران با شرایط وخیم‌تر باز بماند. ⬇️جزئیات بیشتر: ازپیش کروناویروس ابرهای آسمانی جورکردن درهوا میګرده وه هرجای که دلش شده باریده میرود ، خیلی ببخشید ژاپن با هشت هزارو سیصد نفر مبتلا و هفت کشته در یک روز در اثر کرونا کجاش موج جدید داشته؟ آهان فهمیدم برای یک کشوری مثل ژاپن با صد و بیست چهار میلیون نفر جمعیت که از اول کووید تا حالا همش پانزده هزار و دویست نفر مرگ ومیر داشته خوب هفت نفر هم موج حساب میشه دیگه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کاروان ایران بالاخره دومین مدال را دشت کرد؛ گرایی در فینال برای طلا می‌جنگددر مسابقات کشتی فرنگی، محمدهادی ساروی توانست با شکست رقیب فنلاندی خود به مدال برنز دست یابد. محمدرضا گرایی هم با راهیابی به فینال باید روز چهارشنبه به مصاف رقیب قدرتمند اوکراینی خود برود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محکومیت سنگین ۵ شهروند برای «مشارکت در اداره گروه غیرقانونی»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ایران به بروز حوادث برای کشتی‌ها در دریای عمانسخنگوی وزارت امور خارجه ایران بروز حوادث پی در پی برای کشتی‌ها در دریای عمان را «مشکوک» دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد نرگس محمدی به خارجی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در مراسم تحلیف رئیسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفر رهبر جریان حکمت ملی عراق به ایران برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رییسیرهبر جریان حکمت ملی عراق برای برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رییسی رییس جمهور جدید ایران به تهران سفر کرد . 🖕🖕🖕🖕 ای ریدم به قبرت خمینی هندی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »