تیک‌تاک و وی‌چت تا ۴۸ ساعت دیگر در آمریکا ممنوع می‌شوند - BBC News فارسی

29/06/1399 12:56 ق.ظ

تیک‌تاک و وی‌چت تا ۴۸ ساعت دیگر در آمریکا ممنوع می‌شوند

مهلت دونالد ترامپ برای توافق بر سر چگونگی حفظ و دسترسی به اطلاعات کاربران یا خریداری دو اپلیکشین تیک‌تاک و وی‌چت از سوی شرکت‌های فناوری آمریکایی دو روز دیگر به پایان می‌رسد و در صورتی که این دو شبکه اجتماعی نتوانند با کاخ‌سفید به توافقی برسند، دانلود آنها در آمریکا از روی یکشنبه - ۲۰ سپتامبر - متوقف خواهد شد. به روز رسانی تیک تاک و وی چت هم برای آنهایی که هم اکنون این اپلیکیشن‌ها را دارند متوقف خواهد شد.

دولت آمریکا می‌گوید علت این تصمیم «تهدیدهای امنیتی» است که این دو شبکه اجتماعی برای کاربران آمریکایی ایجاد می‌کنند و ممکن است اطلاعات کاربران آمریکایی را به دست دولت چین برسانند.

اما چین و هر دو شرکت مالک تیک تاک و وی چت این ادعای دولت دونالد ترامپ را رد کرده و آن را متاثر از محبوبیت یافتن فراوان اپلیکیشن‌های خود دانسته‌اند. تیک تاک که یک شبکه اجتماعی ویدیو-محور است به ويژه پس از آغاز همه‌گیری ویروس جدید کرونا بسیار شهرت یافته است.

بنابر تصمیم کاخ‌سفید وی چت از روز یکشنبه در آمریکا متوقف خواهد شد اما تیک‌تاک تا ۱۲ نوامبر (حدود دو ماه دیگر) که قرار است ممنوعیت آن به طور کامل اعمال شود، همچنان در دسترس خواهد بود هر چند کاربران دیگر قادر به دانلود این اپلیکیشن نخواهند بود. headtopics.com

تیک تاک اعلام کرده از این تصمیم دولت آمریکا «مایوس» شده و ادله وزارت بازرگانی برای ممنوع کردن این شبکه اجتماعی در آمریکا را قبول ندارد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ثبت ۳۰۴۹ بیمار جدید کرونا در یک روز در ایران | دو هفته بعد از بی‌توجهی‌ به هشدارها در عزاداری محرم؛ «انفجار کرونایی» در ایران♦️ ثبت ۳۰۴۹ بیمار جدید کرونا در یک روز در ایران | دو هفته بعد از بی‌توجهی‌ به هشدارها در عزاداری محرم؛ «انفجار کرونایی» در ایران

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 872 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 17 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 38 هزار و 872 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

سفیر آمریکا در اسرائیل:‌ در فکر انتصاب دحلان به جای عباس هستیمدیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل اظهار داشت که کشورش در فکر تعیین محمد دحلان به جای محمود عباس رئیس دولت فلسطین است. - خبرگزاری آناتولی

شمار روزانه موارد ابتلا به کرونا در بلژیک به 1000 نفر نزدیک شدشمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در بلژیک به 978 مورد افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

مقتدی صدر خطاب به نتانیاهو: به افتتاح سفارت در بغداد فکر هم نکنرهبر جریان صدر عراق به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد که به افتتاح سفارت در بغداد فکر نکند، چراکه این اقدام پایان کار رژیم اشغالگر را رقم خواهد زد.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9259 نفر رسید

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده که از یکشنبه کاربران آمریکایی اجازه نخواهند یافت که این اپلیکیشن‌ها را از هیچ کدام از فروشگاه‌های اینترنتی شرکت‌هایی چون اپل یا گوگل دریافت کنند.

به روز رسانی تیک تاک و وی چت هم برای آنهایی که هم اکنون این اپلیکیشن‌ها را دارند متوقف خواهد شد.

دولت آمریکا می‌گوید علت این تصمیم «تهدیدهای امنیتی» است که این دو شبکه اجتماعی برای کاربران آمریکایی ایجاد می‌کنند و ممکن است اطلاعات کاربران آمریکایی را به دست دولت چین برسانند.

اما چین و هر دو شرکت مالک تیک تاک و وی چت این ادعای دولت دونالد ترامپ را رد کرده و آن را متاثر از محبوبیت یافتن فراوان اپلیکیشن‌های خود دانسته‌اند.

تیک تاک که یک شبکه اجتماعی ویدیو-محور است به ويژه پس از آغاز همه‌گیری ویروس جدید کرونا بسیار شهرت یافته است.

بنابر تصمیم کاخ‌سفید وی چت از روز یکشنبه در آمریکا متوقف خواهد شد اما تیک‌تاک تا ۱۲ نوامبر (حدود دو ماه دیگر) که قرار است ممنوعیت آن به طور کامل اعمال شود، همچنان در دسترس خواهد بود هر چند کاربران دیگر قادر به دانلود این اپلیکیشن نخواهند بود.

تیک تاک اعلام کرده از این تصمیم دولت آمریکا «مایوس» شده و ادله وزارت بازرگانی برای ممنوع کردن این شبکه اجتماعی در آمریکا را قبول ندارد. تیک تاک می‌گوید همین حالا هم خود را در «سطح بی‌سابقه‌ای» به شفاف سازی عملکرد خود متعهد کرد تا بلکه نگرانی‌های دولت دونالد ترامپ را برطرف کند.

این شرکت در بیانیه‌ای گفته: «ما به مقاومت خود در برابر این فرماند اجرایی ناعادلانه ادامه می‌دهیم، تصمیمی که بدون ادله و تحقیق کافی گرفته شده و دسترسی مردم آمریکا و بسیاری از کاسبی‌های کوچک در این کشور به این پلتفرم مهم را محدود خواهد کرد.»

شرکت تن‌ست، مالک اپلیکیشن وی‌چت هم محدودیت های دولت آمریکا را «مایوس کننده» دانسته اما گفته به مذاکرات خود با آمریکا برای رسیدن به یک راه‌حل بلند مدت ادامه خواهد داد.

اعمال ممنوعیت علیه این دو اپلیکیشن که وزارت بازرگانی آمریکا مامور به اجرای آن است در نتیجه فرمان اجرایی آقای ترامپ است که ماه گذشته، اوت، آن را با استناد به نگرانی‌های «امنیت ملی» امضاء کرد.

در آن فرمان به شرکت های آمریکایی دستور داده شده بود که در صورت برطرف نشدن نگرانی های امنیتی کاخ سفید، روابط تجاری خود با تیک تاک و وی چت ظرف ۴۵ روز خاتمه دهند.