تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد - BBC News فارسی

28/06/1400 02:56:00 ب.ظ

تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی والیبال ایران در فینال بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در مقابل ژاپن با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به این ترتیب قهرمان این دوره از مسابقات شد.

ایران پیش تر سه عنوان قهرمانی، دو نایب قهرمانی و یک عنوان سومی را به دست آورده بود.تیم ملی ژاپن با ۹ قهرمانی پرافتخارترین تیم آسیا است.پیش از این والیبال ایران و ژاپن در المپیک توکیو به مصاف هم رفته بودند که تیم ملی ژاپن با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل ایران توانست از دور مقدماتی این رقابت‌ها صعود کند و شکست ایران مقابل ژاپن باعث شد، والیبالیست‌های ایران از صعود به دور بعدی این مسابقات باز بمانند.

منبع تصویر،iSnaمسابقات قهرمانی آسیا هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و ایران اولین بار در سال ۲۰۱۱ پس از ۳۲ سال در حالی که میزبان این رقابت‌ها بود به قهرمانی رسید، پس از آن در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ هم قهرمانی ایران تکرار شد.این دوره از مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در ژاپن برگزار شد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

تیم ملی والیبال مردان ایران قهرمان آسیا شدتیم ملی والیبال مردان ایران با پیروزی 3 بر صفر بر ژاپن در دور نهایی مسابقات آسیایی به مقام قهرمانی دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ایران نه ازربایجان

تیم ملی والیبال ایران در ژاپن قهرمان آسیا شد

ایران قهرمان والیبال آسیا شد/ انتقام از سامورایی ها با مربی ایرانیایران قهرمان والیبال آسیا شد تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۱ آسیا به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید تا جام قهرمانی را بالای سر برد.

دولت نیک‌منش؛ قهرمان نخستین داور زن ایرانی و از زرتشتیان ایران

تیم ملی والیبال مردان ایران قهرمان آسیا شدتیم ملی والیبال مردان ایران با پیروزی 3 بر صفر بر ژاپن در دور نهایی مسابقات آسیایی به مقام قهرمانی دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ایران نه ازربایجان

ایران ۳ - ژاپن صفر؛ سروقامتان ایرانی با شکست میزبان بر بام آسیا ایستادندوالیبال قهرمانی آسیا ایران ۳ - ژاپن صفر؛ سروقامتان ایرانی با شکست میزبان بر بام آسیا ایستادند

تیم ملی والیبال ایران به سرمربیگری بهروز عطایی که در این دوره از رقابت‌ها از ترکیب بازیکنان جوان و با تجربه استفاده کرده بود، توانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و تنها با یک ست شکست به فینال این دوره از رقابت ها راه پیدا کند.تیم ملی والیبال مردان ایران با پیروزی 3 بر صفر بر ژاپن در دور نهایی مسابقات آسیایی به مقام قهرمانی دست یافت.تیم ملی والیبال ایران با پیروزی سه بر صفر مقابل ژاپن به عنوان قهرمانی رقابت‌های «قهرمانی آسیا» دست یافت.به گزارش ایسنا، در فینال بیست‌ و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در توکیو، تیم ملی والیبال ایران به مصاف ژاپن رفت و با برتری ۳ بر صفر به عنوان قهرمانی رسید.

ایران پیش تر سه عنوان قهرمانی، دو نایب قهرمانی و یک عنوان سومی را به دست آورده بود. تیم ملی ژاپن با ۹ قهرمانی پرافتخارترین تیم آسیا است.09. پیش از این والیبال ایران و ژاپن در المپیک توکیو به مصاف هم رفته بودند که تیم ملی ژاپن با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل ایران توانست از دور مقدماتی این رقابت‌ها صعود کند و شکست ایران مقابل ژاپن باعث شد، والیبالیست‌های ایران از صعود به دور بعدی این مسابقات باز بمانند. پیش از این والیبال ایران و ژاپن در المپیک توکیو به مصاف هم رفته بودند که تیم ملی ژاپن با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل ایران، باعث حذف والیبایست‌های ایران شد. منبع تصویر، iSna مسابقات قهرمانی آسیا هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و ایران اولین بار در سال ۲۰۱۱ پس از ۳۲ سال در حالی که میزبان این رقابت‌ها بود به قهرمانی رسید، پس از آن در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ هم قهرمانی ایران تکرار شد. مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور 16 تیم به میزبانی ژاپن برگزار شد. این دوره از مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در ژاپن برگزار شد.  پیش از این والیبال ایران و ژاپن در المپیک توکیو به مصاف هم رفته بودند که تیم ملی ژاپن با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل ایران توانست از دور مقدماتی این رقابت‌ها صعود کند و شکست ایران مقابل ژاپن باعث شد، والیبالیست‌های ایران از صعود به دور بعدی این مسابقات باز بمانند.

نکته جالب درباره رقابت‌های آسیایی امسال حضور تماشاگران در سالن برگزاری مسابقات بود، درحالی که المپیک توکیو و لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ بدون حضور تماشاچی برگزار شده بود. ایران سه مدال طلا، 2 نقره و یک برنز در 20 دوره گذشته این مسابقات به دست آورده است. تیم ملی والیبال ایران در این دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا عملکردی چشم‌نواز از خود به جای گذاشت و تا دیدار نهایی، تنها یک ست را مقابل چین واگذار کرد. موضوعات مرتبط .