تیغ دو لبه مالیات بر عایدی مسکن/ تکرار معامله از اخذ مالیات جا نماند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک کارشناس اقتصاد مسکن اظهار داشت: مالیات بر عایدی نباید گریبان سازندگان و عرضه کنندگان مسکن را بگیرد بلکه این مالیات باید دقیقا بر افرادی متمرکز شود که به قصد سوداگری وارد معاملات مسکن می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، با خروج بازار مسکن از تعادل، به دلیل هجوم نقدینگی‌های سرگردان به این بازار برای حفظ ارزش دارایی‌ها در مقابل تضعیف ارزش ریال،‌ بسیاری از کارشناسان مالیات بر عایدی مسکن را حربه مناسبی برای مواجه با سوداگران عنوان کردند.

وی تاکید کرد: اگر قانون مالیات به نحو نادرستی به اجرا برسد مانع سرمایه‌گذاری در بخش مسکن می‌شود کماینکه در دو سال گذشته شاهد آن بودیم علی رغم اینکه قیمت مسکن رشد نجومی را تجربه کرد اما میزان ساخت و ساز در این حوزه افزایش چشمگیری نداشت و همچنان با کمبود عرضه در بازار مواجه هستیم. سلطان‌محمدی تاکید کرد: اما اگر قانون مالیات به درستی تنظیم و به اجرا برسد می‌تواند معاملات سوداگرانه در بازار را کاهش دهد و یا اینکه متوقف کند به خصوص در شرایطی که با افزایش شدید معاملات سوداگرانه مواجه هستیم، مالیات می‌تواند مانع سفته‌بازی در بازار شود.

این کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه نحوه شناسایی سوداگران برای اخذ مالیات بسیار مهم است، گفت: مالیات بر عایدی نباید گریبان سازندگان و عرضه کنندگان مسکن را بگیرد. این مالیات باید دقیقا بر افرادی متمرکز شود که به قصد سوداگری وارد معاملات مسکن می‌شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید ترکیه بر ادامه فعالیت‌های حفاری در دریای مدیترانه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جان بر کمان گذاشتن- کیهان_کلهر برنده جایزه وومکس شده است - وومکس به چهره‌های تاثیر‌گذارموسیقی جهانی و موسیقی ملل اهدا می‌شود - این جایزه آبان ماه امسال در فنلاند به کلهر اهدا خواهد شد 📹:
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

حمله مسلحانه به مسجدی در نزدیکی پایتخت نروژ یک زخمی بر جای گذاشتپلیس نروژ اعلام کرد که حمله مسلحانه بامداد روز شنبه به مسجد النور در نزدیکی اسلو، پایتخت این کشور یک زخمی بر جای گذاشته است خدا لعنت کند اون کس که با اسلام بده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید روحانی و اردوغان بر توسعه همکاری‌های ایران و ترکیه در همه عرصه‌هاتاکید روحانی و اردوغان بر توسعه همکاری‌های ایران و ترکیه در همه عرصه‌ها 🔹روحانی در تماس رجب اردوغان با تبریک متقابل عید قربان به دولت و ملت ترکیه و همه مسلمانان جهان: ایران برای توسعه روابط با ترکیه به‌عنوان یک کشور دوست و برادر کاملا آماده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کسی که می‌خواهد بر دیگران نظارت کند باید یک سر و گردن بالاتر باشدصبح امروز مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم قضایی و رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه، با حضور معاون اول قوه قضاییه برگزار شد. آفرین حالا هستند؟ حالا هستید؟ چه عجب! تازه به این نتیجه رسیدن ایشون؟!!!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پادشاه سعودی هزینه‌های مناسک عید قربان 6500 حاجی را بر عهده گرفتملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی در چارچوب برنامه‌ میزبانی و ضیافت خادم حرمین شریفین از خاشقجی لعنت بر ال سعود شما یمنی ها رو نکشین نمیخواد از این حاتم بخشیها بکنید
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »