تکیه به رهبر ایران می‌تواند دولت روحانی را از انتقاد اصولگرایان در امان بدارد؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

تکیه به رهبر ایران می‌تواند دولت روحانی را از انتقاد اصولگرایان در امان بدارد؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محمد جواد ظريف، وزیر خارجه ایران در مجلس شورای اسلامی از قرارداد ٢٥ ساله تهران با چين دفاع كرده و گفته سياست خارجى، در حوزه اختيارات رهبر جمهورى اسلامى است.

حضور آقای ظریف در مجلس با واکنش تند نمایندگان به عملکرد این وزارتخانه در حوزه سیاست خارجی روبه‌رو شد و عده‌ای او را «دروغگو و بزدل» خطاب کردند. در همین حال خبرگزاری‌های نزدیک به اصولگرایان از تحویل طرح سوال از حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به هیات رئیسه مجلس خبر داده‌اند. موضوعاتی از این دست در یک ماه گذشته و از زمان شروع کار مجلس یازدهم که اکثریث اصولگرا دارد داغ شده است.

در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از تقی رحمانی، تحلیلگر مسایل سیاسی ایران و فعال ملی مذهبی در پاریس پرسیدیم رویکردی که مجلس و دولت برای تعامل انتخاب کرده اند، به نفع کدامیک از طرفین تمام می شود؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تداوم سرکوب آزادی‌های مذهبی در ایران؛ بازداشت گروهی از نوکیشان مسیحی در سه شهر ایران🔺تداوم سرکوب آزادی‌های مذهبی در ایران؛ بازداشت گروهی از نوکیشان مسیحی در سه شهر ایران ⚡️طی روزهای گذشته دستکم ۱۲ شهروند مسیحی در شهرهای تهران، کرج و ملایر با حمله نیروهای امنیتی به منازل آنها بازداشت شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انفجار در نطنز؛ 'آمادگی در اسرائیل از بیم واکنش تلافی‌جویانه ایران'یک روزنامه اسرائیلی نوشته است پس از آنکه مقام‌های بدون نام در ایران در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز، اسرائیل را مظنون انفجار در مرکز مونتاژ سانتریفوژهای ایران دانستند، اسرائیل خود را برای واکنش تلافی‌جویانه ایران آماده کرده است
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ظریف خطاب به نمایندگان: از دعوای جناحی در حوزه سیاست خارجی ایران اجتناب کنیدوزیر خارجه ایران در مقابل نمایندگانی که او را «دروغگو» خطاب می‌کردند، گفت که سیاست خارجی حوزه دعوای جناحی نیست و باید از هر دوگانه‌سازی و دعوای جناحی در این حوزه اجتناب شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تست کرونای ۲۵۶۰ نفر دیگر در ایران مثبت شد/ بهبودی ۲۰۱ هزار نفر از بیمارانسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا در پی ناکامی از فروپاشی اقتصاد ایران، دوباره برای مذاکره چراغ سبز نشان می‌دهدمعاون اول رییس‌جمهور با اشاره به اینکه برای عبور از مشکلات و چالش‌های پیش روی کشور همه باید به میدان بیایند، گفت: تاب آوری و مقاومت مردم و مسئولان در برابر فشارها و تحریم‌های گسترده زمانی حاصل می‌شود که در کنار دولت، همه گروه‌های مورد اعتماد مردم که دارای اعتبار هستند وارد صحنه شده و شرایط را برای مردم تبیین کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرمانده نیروی دریایی سپاه از گسترش شهرهای زیرزمینی در جنوب ایران خبر دادعلیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران از گسترش شهرهای زیرزمینی در همه سواحل جنوب ایران خبر داد و گفت: «ما شهرهای شناور موشک‌انداز را در اختیار داریم و هر زمانی که صلاح باشد، آن را به نمایش خواهیم گذاشت.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »