تکلیف شهریه پرداختی بابت سرویس مدارس در تعطیلات کرونایی چه می‌شود؟!- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

27/04/2020 03:32:00 ب.ظ

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش، وضعیت شهریه پرداخت شده سرویس مدارس از اسفند تا پایان سال تحصیلی را تشریح کرد.

سرویس_مدارس, تعطیلی مدارس

در ایام تعطیلات شهریه سرویس_مدارس نداریم مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش: خانواده ها به ازای خدماتی که دریافت می‌کنند موظف به پرداخت شهریه سرویس مدارس هستند

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش، وضعیت شهریه پرداخت شده سرویس مدارس از اسفند تا پایان سال تحصیلی را تشریح کرد.

؛ ماجرای سرویس مدارس در اسفند ماه با توجه به تعطیلی مدارس مورد سؤال بسیاری از مدارس و خانواده‌ها قرار داشت از سوی دیگر رانندگان سرویس نیز مدعی بودند آخر سال و شب عید است و اگر مدارس به آنها حقوقی را پرداخت نکنند، دچار مشکل می‌شوند.همین ماجرا باعث شد تا آموزش و پرورش اعلام کند، با توجه به تعطیلی‌های اخیر چگونگی این موضوع در حوزه کارگروه ماده 18که معاون عمرانی استاندار در آن حضور و اختیار دارد، با تفویض اختیار به استان‌ها تعیین تکلیف می‌شود.

در کارگروه ماده 18 نیز نماینده اولیا و شهرداری عضو هستند و با توجه به اقتضائات استانی می‌توانند تیپ قرارداد با رانندگان سرویس مدارس را اصلاح کنند و بندی به آن اضافه شود که پرداخت حقوق در اسفند منوط به ارائه خدمات به شکل رایگان در ماه پایانی سال تحصیلی است که بر اساس سیاست آموزش و پرورش تعیین می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف جهاناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

عربستان کاهش تولید نفت را آغاز کرد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimعربستان کاهش تولید_نفت را آغاز کرد به گفته یک مقام آگاه سعودی، شرکت آرامکوی عربستان از اوایل این هفته و در آستانه اول ماه می، موعد آغاز کاهش تولید نفت گروه اوپک پلاس، کاهش تولید خود را آغاز کرده است صدای جامعه تغذیه باشید

گفتگو| به زودی مرغ‌ها زنده به گور خواهند شد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبه زودی مرغ‌ها هم زنده به گور خواهند شد رییس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار استان تهران هشدار داد، ۱۵ میلیون قطعه جوجه به‌دلیل نبود مشتری، کشته شدند و به‌زودی هزاران قطعه مرغ نیز به‌دلیل نبود مشتری، زنده به گور خواهند شد جوجه_کُشی زمان ميگذرد خودش دواى خوبى براى نفرت و حسد بشريت خط گير از شيطانه. بفروشین به چین بلکم خفاش نخورن! خب اینهمه تو سیستان بلوچستان و جاهای دورافتاده و غیره و غیره فقیر و بیچاره هست خوب بدید به اونها. بچه هایی که ماه ها هست گوشت و مرغ نخوردن

پیام همبستگی اجتماعی معاون رئیس جمهور ترکیه در روزهای کرونایی

آغاز جمع‌آوری معتادان متجاهر از فردا/ اخذ تست کرونا و قرنطینه 2 هفته‌ای- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسرپرست دادسرای مبارزه با مواد مخدر تهران با اشاره به آغاز روند جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح پایتخت از فردا گفت: از افراد مذکور تست کرونا گرفته می‌شود و دو هفته در قرنطینه به سر خواهند برد.

بانوان ایرانی بخوانند / با این فرمول خیلی‌ساده خانواده‌تان را از "تراریخته" در امان بدارید- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimخانم‌های ایرانی که در انتخاب سبد غذایی خانوار نقشی تعیین‌کننده دارند، با این تکنیک ساده می‌توانند تقریباً مطمئن باشند که خانواده و عزیزان آنها از ریسک سلامت محصولات تراریخته به‌صورت کامل در امان‌اند. عزیزم برخی از بانوان که بلد نیستند غذاهای موجود در تصویر شما را درست بکنن که!!

خبرگزاری تسنیم ؛ ماجرای سرویس مدارس در اسفند ماه با توجه به تعطیلی مدارس مورد سؤال بسیاری از مدارس و خانواده‌ها قرار داشت از سوی دیگر رانندگان سرویس نیز مدعی بودند آخر سال و شب عید است و اگر مدارس به آنها حقوقی را پرداخت نکنند، دچار مشکل می‌شوند.۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸ مسلمانان جهان امسال را در سایه شیوع ویروس کرونا به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند.خبرگزاری تسنیم به نقل بلومبرگ، یک مقام عربستانی که نخواست نامش فاش شود گفت، آرامکو کاهش تولید خود از رقم حدود 12 میلیون بشکه در روز را برای رسیدن به رقم 8.خبرگزاری تسنیم ، در سالی که «جهش تولید» نام گرفته و تولیدکننده در رویارویی با همه سختی‌ها و مشکلات، تولید می‌کند و محصول سبد غذایی خانوار را تأمین می‌کند اکنون در شرایطی قرار گرفته که ناچار است برای جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر و از بین رفتن همه دارایی‌اش، اقدام به از بین بردن مرغ‌هایش کند.

همین ماجرا باعث شد تا آموزش و پرورش اعلام کند، با توجه به تعطیلی‌های اخیر چگونگی این موضوع در حوزه کارگروه ماده 18که معاون عمرانی استاندار در آن حضور و اختیار دارد، با تفویض اختیار به استان‌ها تعیین تکلیف می‌شود. در کارگروه ماده 18 نیز نماینده اولیا و شهرداری عضو هستند و با توجه به اقتضائات استانی می‌توانند تیپ قرارداد با رانندگان سرویس مدارس را اصلاح کنند و بندی به آن اضافه شود که پرداخت حقوق در اسفند منوط به ارائه خدمات به شکل رایگان در ماه پایانی سال تحصیلی است که بر اساس سیاست آموزش و پرورش تعیین می‌شود. اما هم‌اکنون وضعیت ادامه سال تحصیلی مشخص نیست و به احتمال زیاد امتحانات به جز پایه دوازدهم به شیوه حضوری برگزار نخواهد شد، در این شرایط که سرویس مدارس از اوایل اسفند تعطیل شده و خدماتی ارائه نمی‌دهند، تکلیف شهریه اسفند ماه و پول‌هایی که خانواده‌ها پرداخت کرده‌اند چه خواهد شد؟! در همین رابطه، نورعلی عباسپور؛ مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: سرویس مدرسه کار تمام‌وقت راننده نیست یعنی در روز دو یا چند ساعت مشغول به  این کار است و اینگونه نیست تمام ساعت روزانه را به سرویس مدرسه اختصاص دهد. سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش که مجموعا 23 کشور تولیدکننده نفت را تشکیل می دهند در ماه جاری میلادی توافق کردند که در تلاش برای به توازن رساندن بازار از ابتدای ماه می 10 درصد از عرضه جهانی نفت بکاهند. در ایام تعطیلات شهریه سرویس مدارس نداریم وی افزود: قرارداد سرویس میان مدرسه و پیمانکار است که در آن تمام جزئیات مشخص است، تیپ قرارداد سرویس مدارس را بخش حقوقی آموزش و پرورش تدوین کرده و در آن آمده است به ازای روزهای تعطیل، تعطیلات عید، تعطیلات اضطراری و تعطیلاتی که ادارات آموزش و پرورش بنا به مسائلی مانند آلودگی هوا و.. عضو هیأت موسس اتحادیه مرکزی مرغداران میهن این کاهش تقاضا را ناشی از شیوع ویروس کرونا اعلام می‌کند تا آنجا که باعث شد مصرف مرغ گوشتی30 تا 35 درصد پایین بیاید؛ این کاهش مصرف ناشی از تعطیلی تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، مراکز تهیه غذا و فست‌فودها، عدم برگزاری مراسم عروسی و ختم و .

. این منبع مطلع گفت، آرامکو احتمالا اندکی پیش از اول ماه می به سطح تولیدی که عربستان در قالب توافق کاهش تولید متعهد شده دست خواهد یافت. تعیین می‌کنند شهریه سرویس به حساب خانواده محاسبه نمی‌شود. عباسپور با اشاره به اینکه در اسفند ماه به گونه‌ای اقدام شد که به خاطر خدمات سرویس مدارس، بیشتر استان‌ها تلاش کردند شهریه اسفند را پرداخت کنند به امید آنکه سال تحصیلی ادامه دارد، گفت:‌ بخشنامه‌ای را براساس نظر بخش حقوقی آموزش و پرورش ابلاغ کردیم که در آنجا ذکر شد در سال 93 تیپ قرارداد سرویس مدارس تعیین شده است و هم‌اکنون مدارس براساس همان قرارداد اقدام کنند، اقدامی خارج از ضوابط موجود صورت نگرفته و حق و حقوق فردی ضایع نشده است. . الجزایر هم این هفته اعلام کرد که کاهش عرضه نفت خود را به صورت فوری آغاز می کند.