تکرار ادعای بی‌اساس امارات درباره جزایر سه‌گانه ایران

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

امارات بار دیگر ادعای بی‌پایه و اساس همیشگی خود درخصوص جزایر سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس را تکرار کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، «ریم بنت ابراهیم الهاشمی»، وزیر مشاور امارات در امور همکاری‌های بین‌المللی در سخنرانی خود در جریان هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک از جمهوری اسلامی ایران خواست تا مشکل سه جزیره تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را حل و فصل کند.

وزیر مشاور امارات در امور همکاری‌های بین‌المللی امارات همچنین مدعی شد: زمان ما را از درخواست حل و فصل این مشکل از طریق مذاکره مستقیم یا دیوان کیفری بین‌المللی بازنمی‌دارند و این موضع امارات طی چندین دهه ثابت بوده است. این اظهارات پس از آن بیان شد که ۲۹ شهریور نیز در نشست مشترک وزیران خارجه شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس با وزیر خارجه آمریکا در نیویورک برگزار شد و حاضران در بیانیه‌ای بار دیگر از ادعای بی اساس امارات درباره جزایر سه‌گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک حمایت کرده و خواهان آنچه آن را دستیابی به یک راه حل مسالمت‌آمیز برای این جزایر از طریق مذاکرات دوجانبه یا دیوان کیفری بین‌المللی براساس قواعد حقوق بین الملل از جمله منشور سازمان ملل خواندند، شدند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه مشترک وزیران خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس پس از این نشست، با تاکید بر مواضع ثابت و اصولی کشورمان، جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران دانست. وی در این باره خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگونه ادعایی بر این جزایر را دخالت در امور داخلی و قلمرو سرزمینی خود دانسته و آن را به شدت محکوم می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تکرار ادعای بی‌اساس امارات درباره جزایر سه‌گانه ایران؛ این بار در مجمع عمومی سازمان مللامارات بار دیگر ادعای بی‌پایه و اساس همیشگی خود درخصوص جزایر سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس را تکرار کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکرار ادعایی تکراری درباره جزایر سه‌گانه ایرانی؛ اینبار در تریبون سازمان مللامارات بار دیگر ادعای بی‌پایه و اساس همیشگی خود درخصوص جزایر سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس را تکرار کرد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

احضار کاردار سوییس در ایرانکاردار سفارت سوییس به عنوان حافظ منابع آمریکا در ایران بار دیگر به دلیل ادعاهای غیرقابل قبول بابت جزایر سه‌گانه احضار شد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

رییس اتحادیه سوپرمارکت‌داران: کاهش ۵۰ درصدی قدرت خرید مردم کذب استرییس اتحادیه سوپرمارکت داران و مواد پروتئینی تهران گفت: اگر ادعای رسانه‌های معاند درباره کاهش مصرف ۵۰ درصدی مواد غذایی درست بود اکنون باید شاهد تعطیلی اغلب کارخانه ها می‌بودیم.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن: ایران بازیگری مسئولیت‌پذیر در برنامه هسته‌ای خود نیستوزیر امورخارجه آمریکا در ادامه ادعاهای بی‌اساس واشنگتن علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران مدعی شد که تهران یک بازیگر مسئولیت‌پذیر در برنامه هسته‌ای نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش رسانه‌های صهیونیستی به رونمایی از پهپاد جدید ایرانرسانه‌های صهیونیستی درباره رونمایی از چندین پهپاد و سامانه‌های پدافندی در ایران خاطرنشان کردند که ایران از «دور-بردترین پهپاد جهان» برای تهدید اسرائیل رونمایی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »