تکرار سناریوی گرجستان با صدور صدها هزار پاسپورت روسی به ساکنان مناطق جدایی‌طلب اوکراین

29/11/1400 06:45:00 ب.ظ

تکرار سناریوی گرجستان با صدور صدها هزار پاسپورت روسی به ساکنان مناطق جدایی‌طلب اوکراین بیشتر بخوانید🔽

حدود ۷۲۰ هزار نفر از ساکنان مناطق شرقی اوکراین که تحت کنترل جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه قرار دارند، از سال ۲۰۱۹ تاکنون گذرنامه‌های روسی دریافت کرده‌اند. برخی مراکز خدمات مهاجرت در دونتسک به آسوشیتدپرس گفته‌اند که فاصله درخواست گذرنامه روس برای ساکنان...

برخی مراکز خدمات مهاجرت در دونتسک به آسوشیتدپرس گفته‌اند که فاصله درخواست گذرنامه روس برای ساکنان شرق اوکراین تا دریافت آن بین یک تا سه ماه طول می‌کشد. مقام‌های اوکراینی می‌گویند که اقدام روسیه در صدور گذرنامه برای ساکنان مناطق تحت کنترل جدایی‌طلبان در شرق اوکراین، توافقنامه صلح سال ۲۰۱۵ میلادی را که با میانجیگری فرانسه و آلمان امضا شد، نقض می‌کند. البته روسیه این ادعای اوکراین را رد می‌کند.

کرملین تأکید دارد که توافق مینسک تنها راه حل مناقشه در منطقه است و بارها اوکراین را به خرابکاری در مسیر اجرای آن متهم کرده است. از همین رو وزیر خارجه اوکراین هفته گذشته از اتحادیه اروپا خواست تا تحریم‌هایی را علیه روسیه به دلیل «صدور غیرقانونی و گسترده گذرنامه روسی برای شهروندان اوکراینی» اعمال کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پنتاگون: هواپیمای روسی بر فراز مدیترانه به هواپیماهای نظامی آمریکا نزدیک شدپنتاگون روز چهارشنبه اعلام کرد که در روزهای اخیر یک فروند هواپیمای روسی به سه هواپیمای نیروی دریایی ایالات متحده بر فراز دریای مدیترانه نزدیک شده است.

وزارت نفت ایران «حضور ۵ هزار نیرو امنیتی چین» را تکذیب کردروابط عمومی وزارت نفت ایران با صدور اطلاعیه‌ای، خبرهای منتشرشده درباره حضور ۵ هزار نیروی امنیتی چین برای محافظت از کارگران چینی و پروژه‌های نفتی این کشور در ایران را تکذیب کرد... یعنی تاکید دیگه میدونی که حزب_اللاشی دورغگویی هاش! هر تکذیبی از جانب اینا، بمعنی تایید خواهد بود. در آینده مشخص خواهد شد. به شخصه هر چینی ببینم به اسم نیرو اومده باشه کونش میزارم

۱۸۲ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی بیش از ۱۷ هزار مبتلا در شبانه روز گذشته۱۸۲ فوتی و ۱۷۵۴۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۷۵۴۵ *جانباختگان جدید: ۱۸۲ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۸۹۴۱۱۰ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۴۰۲۸۲۱ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۴۴۲۰ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۳۸۶۷۶۴۰۶

واگذاری سرپرستی ۱۲۵۶ کودک در سال جاری/ بررسی پرونده‌های ۲۶ هزار خانواده متقاضی فرزندخواندهمدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۲۵۶ مورد فرزندخواندگی صورت گرفته است که از این تعداد ۲۷۲ مورد با حکم قضایی به صورت امین موقت بوده و ۹۸۵ مورد نیز براساس حکم قضایی فرزندخوانده شده‌اند.

آمریکا از اعزام ۷ هزار نیروی نظامی تازه‌ نفس روس به مرز اوکراین خبر دادیکی از مقامات ارشد کاخ سفید بدون ارائه مدرکی، روز چهارشنبه ادعا کرد که روسیه حدود ۷ هزار نیروی دیگر خود را به نقاط مرزی با اوکراین اعزام کرده است. همزمان، نیروهای اطلاعاتی استونی ادعا کرده‌اند که از پیشروی ۱۰ گردان روسیه به سمت مرزهای اوکراین مطلع شده‌اند.

مقام ارشد آمریکایی: روسیه ۷ هزار سرباز دیگر به شمار نیروهای خود در مرز اوکراین اضافه کرده استیک مقام ارشد دولت ایالات متحده گفت، روسیه ۷ هزار سرباز دیگر به شمار نیروهای نظامی خود در مرز اوکراین اضافه کرده و برخی از این نیروها نیز همین روز چهارشنبه در منطقه مستقر شده‌اند.