تکرار ادعایی تکراری درباره جزایر سه‌گانه ایرانی؛ اینبار در تریبون سازمان ملل

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

امارات بار دیگر ادعای بی‌پایه و اساس همیشگی خود درخصوص جزایر سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس را تکرار کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، «ریم بنت ابراهیم الهاشمی»، وزیر مشاور امارات در امور همکاری‌های بین‌المللی در سخنرانی خود در جریان هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک از جمهوری اسلامی ایران خواست تا مشکل سه جزیره تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را حل و فصل کند.

وزیر مشاور امارات در امور همکاری‌های بین‌المللی امارات همچنین مدعی شد: زمان ما را از درخواست حل و فصل این مشکل از طریق مذاکره مستقیم یا دیوان کیفری بین‌المللی بازنمی‌دارند و این موضع امارات طی چندین دهه ثابت بوده است. این اظهارات پس از آن بیان شد که ۲۹ شهریور نیز در نشست مشترک وزیران خارجه شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس با وزیر خارجه آمریکا در نیویورک برگزار شد و حاضران در بیانیه‌ای بار دیگر از ادعای بی اساس امارات درباره جزایر سه‌گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک حمایت کرده و خواهان آنچه آن را دستیابی به یک راه حل مسالمت‌آمیز برای این جزایر از طریق مذاکرات دوجانبه یا دیوان کیفری بین‌المللی براساس قواعد حقوق بین الملل از جمله منشور سازمان ملل خواندند، شدند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تکرار ادعای بی‌اساس امارات درباره جزایر سه‌گانه ایران؛ این بار در مجمع عمومی سازمان مللامارات بار دیگر ادعای بی‌پایه و اساس همیشگی خود درخصوص جزایر سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس را تکرار کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نصير احمد فايق: سازمان ملل در مورد افغانستان از محکوم کردن فراتر رودنصير احمد فايق، سرپرست نمايندگى دائمی افغانستان در سازمان ملل متحد درباره نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که سازمان ملل و کشورهای جهان باید در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ملل: ایران قانون ظالمانه و تحقیرآمیز «حجاب و عفاف» را لغو کندسازمان ملل در بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف و نگرانی درباره تصویب لایحه «حجاب و عفاف» در مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی، خواستار لغو این قانون «سرکوبگر» و «تحقیرآمیز» شد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تکرار ادعاهای ضدایرانی نتانیاهو در جریان سخنرانی در مجمع عمومی سازمان مللنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران در جریان سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت که تا زمانی که من نخست‌وزیر اسرائیل هستم، تمام تلاش خود را برای ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای به کار خواهم گرفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

برگزاری نشست وزیران امور خارجه گروه دوستان دفاع از منشور سازمان ملل متحد در نیویورکنشست وزیران امور خارجه گروه دوستان دفاع از منشور سازمان ملل متحد، در حاشیه ۷۸اُمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، امروز، جمعه ۳۱ شهریور در نیویورک برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات امیرعبداللهیان درباره سخنرانی‌اش در مجمع تمدن‌های کهنوزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس سران کشورهای سازمان ملل در مجمع تمدن‌های کهن سخنرانی کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »