تکذیب تیراندازی ماموران انتظامی به ساکنین روستای 'ابوالفضل' اهواز

27/08/2020 03:46:00 ب.ظ

فرمانده انتظامی اهواز اخبار منتشرشده در خصوص تیراندازی ماموران به ساکنین روستای ابوالفضل(ع) را تکذیب کرد.

فرمانده انتظامی اهواز: تیراندازی ماموران انتظامی به ساکنین روستای ابوالفضل کذب است تصاویر زحمی شدن اهالی روستا، ساختگی است تعدادی از افراد به عوامل اجراییات شهرداری سنگ پرانی کردند و جاده را بستند ۴ نفر از ماموران انتظامی و یکی ازعوامل شهرداری زخمی شدند

فرمانده انتظامی اهواز اخبار منتشرشده در خصوص تیراندازی ماموران به ساکنین روستای ابوالفضل(ع) را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اطلاع‌رسانی پلیس، وی افزود: روز سه شنبه فرماندار، معاون دادستان، عوامل اجراییات شهرداری اهواز و عوامل انتظامی به محل عزیمت کردند که با توجه به تحریک ساکنین منطقه توسط اشخاصی به هویت معلوم، از ورود عوامل به زمین‌های بنیاد مستضعفان جلوگیری و با حمله به عوامل اجراییات شهرداری، سنگ‌پرانی و بستن جاده از ورود خودروهای شهرداری و سایر عوامل جلوگیری کردند. همچنین به سمت ماموران انتظامی حمله‌ور شدند.

فرمانده انتظامی اهواز بیان کرد: علی‌رغم خویشتنداری ماموران انتظامی، متاسفانه به حمله خود ادامه دادند که در این رابطه یک نفر از ماموران اجراییات شهرداری و چهاز نفر از عوامل انتظامی زخمی و ماموران جهت جلوگیری از ادامه درگیری، جمعیت را متفرق کردند. در نهایت با انجام اقدامات ایجابی، موضوع خاتمه پیدا کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

درگیری ماموران با اهالی روستایی که بنیاد مستضعفان می‌خواهد تخریبش کند - BBC News فارسیماموران امنیتی در ایران در روز چهارشنبه با اهالی روستای ابوالفضل، در حاشیه اهواز درگیر شده‌اند و تصاویر منتشرشده حاکی از پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله ساچمه‌ای است.

درگیری پلیس با اهالی روستایی در استان خوزستان ایراناهالی روستای ابوالفضل در استان خوزستان ایران که قرار است از سوی بنیاد مستضعفان تخریب شود با ماموران انتظامی درگیر شدند. - خبرگزاری آناتولی

نیروهای بیشتری برای فرونشاندن ناآرامی در ویسکانسین اعزام شدند - BBC News فارسیدر پی ناآرامی هایی که به دلیل تیراندازی پلیس به یک مرد سیاهپوست در شهر کنوشا در ویسکانسین روی داده، نیروهای بیشتری به این شهر اعزام شده اند.

ناآرامی در روستای ابوالفضل با شکایت بنیاد مستضعفان

تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا؛ ۲ نفر در ویسکانسین کشته شدندانتشار ویدئوی تیراندازی مامور سفیدپوست پلیس شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین به جیکوب بلیک موجی از اعتراض‌ها را در این شهر برانگیخته است.

سیگار: نیمی از ماموران پلیس چهار ولایت جنوبی افغانستان مواد مخدر مصرف می‌کنند - BBC News فارسیاداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در گزارش جدید خود به نقل از نهادهای امنیتی افغانستان می‌گوید که در چهار ولایت جنوبی افغانستان (هلمند، قندهار، زابل و ارزگان) حدود ۵۰ درصد ماموران پلیس مواد مخدر مصرف می‌کنند.

سرهنگ محسن دالوند اظهار کرد: با توجه به مصوبات استانداری مبنی بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در مناطق حاشیه‌ای کلانشهر اهواز، مراتب در دستور کار دستگاه قضائی و اجراییات شهرداری اهواز با همراهی عوامل انتظامی  قرار گرفت.چه کسانی زمین‌های ایران را می‌خورند؟ سرهنگ محسن دالوند، رئیس پلیس اهواز، به فارس گفته یک نفر از ماموران شهرداری و چهار نفر از ماموران نیروی انتظامی در اثر پرتاب سنگ معترضان زخمی شده‌اند.اهالی روستای ابوالفضل در استان خوزستان ایران که قرار است از سوی بنیاد مستضعفان تخریب شود با ماموران انتظامی درگیر شدند.سخنرانی ملانیا ترامپ و مایک پومپئو در شب دوم گردهمایی جمهوریخواهان روز سه شنبه صدها معترض در خیابان راهپیمایی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اطلاع‌رسانی پلیس، وی افزود: روز سه شنبه فرماندار، معاون دادستان، عوامل اجراییات شهرداری اهواز و عوامل انتظامی به محل عزیمت کردند که با توجه به تحریک ساکنین منطقه توسط اشخاصی به هویت معلوم، از ورود عوامل به زمین‌های بنیاد مستضعفان جلوگیری و با حمله به عوامل اجراییات شهرداری، سنگ‌پرانی و بستن جاده از ورود خودروهای شهرداری و سایر عوامل جلوگیری کردند. همچنین به سمت ماموران انتظامی حمله‌ور شدند." آقای بیرانوند گفته ویدئوهای منتشرشده " با تقطیع کلیپ‌ها سعی در وارونه کردن موضوع داشتند. فرمانده انتظامی اهواز بیان کرد: علی‌رغم خویشتنداری ماموران انتظامی، متاسفانه به حمله خود ادامه دادند که در این رابطه یک نفر از ماموران اجراییات شهرداری و چهاز نفر از عوامل انتظامی زخمی و ماموران جهت جلوگیری از ادامه درگیری، جمعیت را متفرق کردند.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی براساس تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، ماموران انتظامی ایران که برای تخریب روستای ابوالفضل استان خوزستان با شکایت بنیاد مستضعفان رفته بودند با مقاومت مردم منطقه روبه رو شده اند. در نهایت با انجام اقدامات ایجابی، موضوع خاتمه پیدا کرد. معاون دادستان در حالی بحث "زمین‌خواری" را مطرح کرده که روزنامه شرق، چاپ تهران، در گزارشی از سابقه نزدیک به ۴۰ ساله سکونت آنها در این منطقه نوشته است. دالوند گفت: متاسفانه برخی افراد فرصت‌طلب و سودجو با هدف جریجه دار کردن احساسات مردم، اقدام به انتشار تصاویر ساختگی مبنی بر زخمی کردن اهالی روستای ابوالفضل(ع) کردند که این مطالب منتشرشده در فضای مجازی، کاملا تکذیب می‌شود. در جریان کنفرانس خبری روز چهارشنبه، دانیل میسکینس رئیس پلیس کنوشا، تایید کرد که یک جوان ۱۷ ساله اهل انتیوک در ایلینوی در ارتباط با مرگ دو فرد ۲۶ و ۳۶ ساله در تظاهرات دستگیر شده است.

فرمانده انتظامی اهواز به انتشاردهنده این تصاویر هشدار داد و تصریح کرد: از هر گونه اخبار و شایعه‌پراکنی که موجب بر هم زدن آرامش و امنیت عمومی و تشویش اذهان عمومی می‌شود، جدا خودداری کنند. شرق افزوده: "این سند نشان می‌دهد اهالی روستا سابقه‌ای نزدیک به سکونت ۴۰‌ ساله در محل دارند. کدام کشور اسلامی این کار را می کند؟» در تصاویر دیگری که منتشر شده است به نظر می رسد ماموران نظامی با استفاده از تفنگ ساچمه ای به سمت مردم حمله کرده اند. انتهای پیام .