تکذیب شد: تمدید تعطیلی مدارس تا اردیبهشت‌

30/03/2020 06:11:00 ب.ظ

تهران- ایرنا- وزارت آموزش‌ و پرورش خبر تعطیلی مدارس تا اردیبهشت را تکذیب کرد و هرگونه تصمیم گیری در این زمینه به عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

تعطیلی مدارس تا اردیبهشت تکذیب شد | وزارت آموزش‌ و پرورش خبر تعطیلی مدارس تا اردیبهشت را تکذیب کرد و هرگونه تصمیم‌گیری در این زمینه به عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است

تهران- ایرنا- وزارت آموزش‌ و پرورش خبر تعطیلی مدارس تا اردیبهشت را تکذیب کرد و هرگونه تصمیم گیری در این زمینه به عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

پیش از این رسانه ها در فضای مجازی خبر از تعطیلی مدارس آموزش و پرورش و دانشگاه ها تا پایان اردیبهشت داده بودند که بر اساس اعلام نظر ۲ وزارتخانه یاد شده این خبر صحت ندارد. مسئول کارگروه آموزش های الکترونیک وزارت علوم پیش تر اعلام کرده بود با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور برقراری آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه ‌ها حداقل تا ۲ ماه آینده ضروری است. رسانه های همگانی این اظهار نظر مسئول کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم را بعنوان تعطیلی دانشگاه ها تا پایان اردیبهشت قلمداد کرده اند که چنین برداشتی صحت ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ترامپ محدودیت‌های کرونا را یک ماه دیگر تمدید کرددونالد ترامپ که پیش‌تر ابراز امیدواری کرده بود محدودیت‌های کرونا را تا روز عید پاک لغو کند گفته با توجه به وضعیت فعلی و احتمال به اوج رسیدن منحنی قربانیان کووید-۱۹ تا دو هفته دیگر، تصمیم گرفته محدودیت‌های آمد و شد و فاصله‌گذاری فیزیکی را تا پایان ماه آوریل تمدید کند. رئیس‌جمهور آمریکا گفته امیدوار است اوضاع از اول ماه ژوئن بهتر و به سوی نرمال حرکت کند. اينام كه مثل ما يذره يذره قرنطينه [با اسم هاي مستعار البته |:] ميكنن |: براندازان عزیز اکانت خبری مارو از دست ندید داریم لحظه به لحظه اتفاقات مهم وحساس رو پوشش میدیم ماروفالوکنید جدی برای تست کرونا باید1600دلارداد؟ اگر اینطورباشه ، پس سر گنده اش هنوز زیر لحافه! طبق شواهدموجود بجای اینکه دولت امریکا بحران کرونا را مدیریت کند، کرونا در حال مدیریت کردن بحران دولت امریکاست!

ترامپ محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با کرونا را تا یازدهم اردیبهشت ماه تمدید کرددونالد_ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، دستورالعمل‌ها و محدودیت‌های اعمال شده در ایالات متحده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را تا ۳۰ آوریل، یازدهم اردیبهشت، و به مدت بیش از یک ماه دیگر تمدید کرد.

پرزیدنت ترامپ محدودیت‌ها به خاطر شیوع کرونا را تا یک ماه دیگر تمدید کردرئیس جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با شیوع کرونا را تا پایان ماه میلادی آوریل (۳۲ روز دیگر) تمدید کرد.\r\n پرزیدنت دونالد ترامپ غروب یکشنبه ۱۰ فروردین در کنفرانس خبری مردم آمریکا به دنیای جدید محدودیتها و سختیها خوش آمدید ص Corona virus 🦠 Good for him and for them because America always was talking about power bomb missile and kill my people and children all over the world. Now US with their power shut down, such as good

ویزا و پروانه اقامت اتباع خارجی به مدت 3 ماه تمدید شدرئیس پلیس اداره مهاجرت و گذرنامه ناجا: به دلیل شیوع ویروس کرونا از یکم اسفند ماه سال ۹۸، ویزا و پروانه اقامت اتباع خارجی تا ۳ ماه تمدید شده است نیازی نیست افراد برای تمدید، حضورا به مراکز پلیس مهاجرت و گذرنامه مراجعه کنند

تمدید ساعت کاری فعلی بانک ها تا ۲۱ فروردینتمدید ساعت کاری فعلی بانک ها تا ۲۱ فروردین | ساعت کاری واحدهای صف و ستاد بانک‌ها به‌صورت شیفتی، چرخشی و دورکاری با حداکثر یک‌سوم تعداد شعب و یک‌سوم پرسنل صف و ستاد تا ۲۱ فروردین ۹۹ برای کارکنان ساعت ۸ تا ۱۳ و برای مشتریان ساعت ۸/۳۰ تا ۱۲/۳۰ است

تمدید مهلت پرداخت مالیات ارزش افزوده 10 صنف تا پایان اردیبهشت 99- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1398 تا پایان فروردین ماه سال جاری برای تمامی مودیان و همچنین تمدید زمان سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای برخی گروه های اقتصادی تا پایان اردیبهشت خبر داد.

وزارت آموزش و پرورش و علوم اعلام کردند هرگونه تصمیم گیری درباره تمدید تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در کشور  بعهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است و اخبار موثق در این زمینه صرفا از منابع رسمی کشور اعلام خواهد شد.آقای ترامپ که عصر یکشنبه، ۲۹ مارس-دهم فروردین، و در قالب کنفرانس خبری روزانه کارگروه ویژه مقابله با ویروس کرونا در کاخ‌سفید سخن می‌گفت تاکید کرده:"رعایت فاصله فیزیکی رمز مقابله با کرونا است.بهشت، تمدید کرد و فعالیت‌ها در ایالات متحده تا عید پاک باز نمی‌شود.اشتراک مشاهده نظرات چاپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با شیوع کرونا را تا پایان ماه میلادی آوریل (۳۲ روز دیگر) تمدید کرد.

پیش از این رسانه ها در فضای مجازی خبر از تعطیلی مدارس آموزش و پرورش و دانشگاه ها تا پایان اردیبهشت داده بودند که بر اساس اعلام نظر ۲ وزارتخانه یاد شده این خبر صحت ندارد. مسئول کارگروه آموزش های الکترونیک وزارت علوم پیش تر اعلام کرده بود با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور برقراری آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه ‌ها حداقل تا ۲ ماه آینده ضروری است.. رسانه های همگانی این اظهار نظر مسئول کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم را بعنوان تعطیلی دانشگاه ها تا پایان اردیبهشت قلمداد کرده اند که چنین برداشتی صحت ندارد. او در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفته بود: «ما این کشور بی‌نظیر را بازگشایی می‌کنیم، زیرا باید این کار را انجام دهیم. علی اکبر صفوی درباره ادامه آموزش های الکترونیکی بعد از پایان تعطیلات سال جدید، اظهار داشت: امکان بازگشایی دانشگاه ها به روال معمول یک تا دو ماه آینده پایین است لذا باید تداوم آموزش های الکترونیک و مجازی را جدی گرفت." رئیس‌جمهور آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرده با عرضه تست‌های جدید تشخیص کرونا که گفته شده ظرف ۱۵ دقیقه جواب آن مشخص می‌شود، امدادگران و تیم‌های بهداشتی بتوانند از"کرونا جلو بزنند" و با تست‌گیری گسترده و تشخیص مبتلایان بتوانند در مهار کردن دامنه گسترش این ویروس سریع‌تر عمل کنند. این سخنان صفوی به معنی تعطیلی مراکز آموزشی نیست و اعلام رسمی تعطیلی مدارس در صورت ضرورت از سوی مسئولان رسمی اعلام خواهد شد. لایحه دو هزار میلیارد دلاری کمک به صنایع و کارگران آمریکایی که از شیوع ویروس کرونا خسارت دیده‌اند، پیشتر بعد از چند روز بحث، در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود.

شایعه: در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بارها درباره تعطیلی مدارس تا اردیبهشت و حتی مهر ۹۹ خبر رسانی شده بود. آقای ترامپ همچنین عصر جمعه گفت داروی ضدویروسی به طور آزمایشی بروی حدود ۱۰۰۰ بیمار کووید-۱۹ در نیویورک آزمایش شده و او امیدوار است که با مثبت بودن نتایج این آزمایش موفقیتی بزرگ در راه درمان بیماری کووید-۱۹ پیدا شود. با دستور تمدید دستورالعمل‌ها و محدودیت‌های اجرا شده برای مقابله با کرونا در آمریکا تا ۳۰ آوریل که از ساعتی قبل از سوی دونالد ترامپ در کنفرانس خبری یک‌شنبه دهم فروردین ماه اعلام شد، بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی دست‌کم تا یک ماه دیگر به تعویق افتاده است. پاسخ به شایعه: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای هرگونه خبرمنتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غیررسمی مبنی بر تمدید تعطیلی مدارس کل کشور تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۹را تکذیب کرد. در این اطلاعیه آمده است: هرگونه تصمیم درباره تمدید تعطیلی مدارس کشور  برعهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است و اخبار مربوط به تصمیمات این ستاد، صرفا از طریق رسانه ملی، خبرگزاری‌های رسمی و پورتال اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش به اطلاع فرهنگیان و خانواده‌ها خواهد رسید. حق نشر عکس Image caption نیویورک به مرکز ابتلا و شیوع کووید-۱۹ در آمریکا تبدیل شده تمدید شرایط فوق‌العاده که آقای ترامپ پیش‌تر زمان آن را دو هفته، یعنی تا پایان مارس، اعلام کرده بود، عصر یکشنبه در حالی روی که مقام‌های تعدادی از ایالات و شهرهای آمریکا درباره کمبود تجهیزات پزشکی حیاتی در مقابله به این بیماری هشدار داده‌اند. در شرایطی که کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا نیاز به آرامش دارد، وزارت آموزش و پرورش با کمک رسانه ملی از طریق سه شبکه رسمی سازمان صداوسیما و فضای مجازی جریان آموزش را در ایام تعطیلی مدارس کماکان پیگیری می‌کند و دانش آموزان روزانه از این برنامه‌ها استفاده می‌کنند. او از اقدامات انجام شده برای تامین نیاز‌های بیمارستانی به ویژه تخت‌های مورد نیاز بیمارستان ابراز رضایت کرد و گفت که نیویورک طی چهار روز و جلوتر از برنامه‌ریزی انجام شده دو هزار و ۹۰۰ تخت آماده شد با این حال ما می‌خواهیم مطمئن باشیم که نیاز شهرها و ایالت‌ها تامین می‌شود. وزارت آموزش و پرورش، ضمن تکذیب این گونه ادعاهای واهی اعلام می‌شود که این وزارتخانه حق قانونی خود را جهت هرگونه اقدام حقوقی در مراجع قضایی برای خود محفوظ می‌داند. بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک، به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت وضعیت این پر جمعیت‌ترین شهر آمریکا و قلب اقتصاد این کشور مثل"زمان جنگ" است.

.