تکذیب درگذشت اسلامی ندوشن توسط همسرش + صدا

04/03/2021 01:21:00 ق.ظ

شیرین بیانی با تکذیب خبر درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن می‌گوید: نمی‌دانم این‌ها از کجا درمی‌آید!

همسر دکتر اسلامی ندوشن: *پس‌پریروزها هم چنین خبری را کسی به ما داد و ما تکذیب کردیم *کسالت ایشان در سه چیز خلاصه می‌شود؛ یکی ضعف،یکی از پا افتادگی است ویکی هم پایش کار نمی‌کند *مرگ حق است و در وقت و ثانیه و دقیقه ممکن است برسد ولی هیچ نموداری در ایشان نیست

شیرین بیانی با تکذیب خبر درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن می‌گوید: نمی‌دانم این‌ها از کجا درمی‌آید!

او سپس بیان کرد: ایشان ضعف مفرط دارند و پای‌شان کار نمی‌کند و می‌بایستی از پرستار کمک داشته باشیم. پرستارها صبح و ظهر و شب می‌آیند و پرستاری و پذیرایی می‌کنند، ما هم هستیم و مشغولیم. خدا را شکر هیچ دردی در جان‌شان نیست که نیازی به دوا و دکتر و درمان داشته باشند. فقط می‌بایستی دائم مواظب بود و بسیار هم مواظب بود. بیش از هر چیز پرستاری لازم دارند و این پرستارها هستند، ما پرستاری پرستارها را می‌کنیم، پرستارها هم پرستاری ایشان را می‌کنند. الان خواب هستند و (به وقت کانادا) بعدازظهر است و چون گوش‌شان هم درست نمی‌شنود وگرنه می‌گفتم خدمت شما سلامی کنند. شما خیال‌تان راحت باشد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یکی از آخرین شاهدان دادگاه آیشمان درگذشت | DW | 02.03.2021موردخای آنسباخر، از یهودیان آلمان بود که رژیم نازی او را به عذاب اردوگاه آشویتس دچار کرد. او شاهد جنایات افسر نازی آدولف آیشمان بود و درباره آن گواهی داد. این بازمانده‌ی اردوگاه‌های مرگ در سن ۹۴ سالگی در اورشلیم درگذشت. و آیا انتقامش را از ایران میگیرند ؟

ژنرال نبی عظیمی؛ فرمانده پیشین ارتش افغانستان درگذشت - BBC News فارسیژنرال نبی عظیمی٬ از فرماندهان پیشین ارتش افغانستان که در تحولات قبل از حاکمیت طالبان در این کشور نقشی پر رنگ داشت٬ امروز (چهارشنبه، ۱۳ حوت/اسفند) در ازبکستان درگذشت. اسدالله عظیمیف برادر او به بی‌بی‌سی گفت که او روز شنبه، سکته مغزی کرده بود و امروز در بیمارستان در گذشت. او در تحولات سیاسی افغانستان در زمان سقوط دولت چپ گرا و بعد از به قدرت رسیدن 'مجاهدین' نقش بارزی داشت. مردارشد اما بی عدالتی وخیانت که به کشور مرتکب شده بود بعوض که یونیفورم یک خادم وطن برتن داشت نابخشودنی است روحش شاد و یادش گرامی باد مرد قلم و شمشیر بود روحش شاد

پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت «قاضی شیخ احمد الزین»حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به آقای حاج سید حسن نصرالله، درگذشت عالم مجاهد قاضی شیخ احمد الزین رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین در لبنان را تسلیت گفتند.

هوشنگ میرزایی، مستندساز به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت

محمود خوشنام، پژوهشگر حوزه موسیقی درگذشت

شیرین بیانی، نویسنده و پژوهشگر و همسر محمدعلی اسلامی ندوشن که هم‌اکنون در کانادا سکونت دارند درباره وضعیت این نویسنده و پژوهشگر که چندی است شایعه درگذشتش منتشر می‌شود و این‌بار برخی از رسانه‌های رسمی هم به انتشار آن پرداختند (با خنده) به ایسنا گفت: من نمی‌دانم این از کجا درآمده است! پریروزها، پس‌پریروزها، چهار روز پیش هم چنین خبری را کسی به ما داد و ما هم تکذیب کردیم.آدولف آیشمان، در برابر دادگاه اورشلیم موردخای آنسباخر، یکی از شاهدان اصلی دادگاه آدولف آیشمان در ۹۴ سالگی در اورشلیم (بیت المقدس) درگذشت.ژنرال نبی عظیمی؛ فرمانده پیشین ارتش افغانستان درگذشت ۱۱ دقیقه پیش منبع تصویر، MOhammad nabi azimi/fb ژنرال نبی عظیمی٬ از فرماندهان پیشین ارتش افغانستان که در تحولات قبل از حاکمیت طالبان در این کشور نقشی پر رنگ داشت٬ امروز (چهارشنبه، ۱۳ حوت/اسفند) در شهر تاکشند ازبکستان در ۷۸ سالگی درگذشت.به گزارش ایسنا، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم جناب حجة‌الاسلام آقای حاج سید حسن نصرالله دامت برکاته خبردرگذشت عالم مجاهد قاضی شیخ احمد الزین رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین در لبنان را دریافت کردم.

 من نمی‌دانم از کجا درآمده و چه‌جوری درآمده من نمی‌دانم والله. ایشان کسالتش در سه چیز خلاصه می‌شود؛ یکی ضعف است، یکی از پا افتادگی است و پایش کار نمی‌کند و مرض بخصوصی ندارند و بهتر است بگوییم عرض دارند، عرض هم کهولت است. او پس از پایان جنگ جهانی دوم به اسرائیل مهاجرت کرد. جلو کهولت را هم نمی‌شود گرفت. ژنرال نبی عظیمی، در تحولات سیاسی این کشور در زمان دولت‌های چپ گرا و همچنین زمان "مجاهدین" نقش بارزی داشت. او سپس بیان کرد: ایشان ضعف مفرط دارند و پای‌شان کار نمی‌کند و می‌بایستی از پرستار کمک داشته باشیم. آیشمان به دست مأموران موساد در آرژانتین دستگیر و به اسرائیل منتقل شد. پرستارها صبح و ظهر و شب می‌آیند و پرستاری و پذیرایی می‌کنند، ما هم هستیم و مشغولیم.

خدا را شکر هیچ دردی در جان‌شان نیست که نیازی به دوا و دکتر و درمان داشته باشند. در همین زمینه:. کودتاچیان پس از دو روز ناکام شدند. فقط می‌بایستی دائم مواظب بود و بسیار هم مواظب بود. بیش از هر چیز پرستاری لازم دارند و این پرستارها هستند، ما پرستاری پرستارها را می‌کنیم، پرستارها هم پرستاری ایشان را می‌کنند. الان خواب هستند و (به وقت کانادا) بعدازظهر است و چون گوش‌شان هم درست نمی‌شنود وگرنه می‌گفتم خدمت شما سلامی کنند. نبی عظیمی و روزهای آخر دولت نجیب‌الله آقای عظیمی متهم است که نقشی در جلوگیری از خروج نجیب الله از افغانستان داشته است ولی او در این کتاب خود درباره آخرین روزهای دولت نجیب‌الله توضیح داده و آن را رد کرده است. شما خیال‌تان راحت باشد.

بیانی خاطرنشان کرد: الحمدلله برقرار هستند و ما هم شکرگزار هستیم که از این بدتر نیست و همیشه هم شکر خدا می‌کنیم. ما دور هستیم و برای چند سخنرانی آمدیم این‌جا، ایشان پای‌شان ناراحت شد و نتوانستیم برگردیم. آقای عظیمی نوشته که "دکتر نجیب کمی سرخ شد، اما قاطعانه اظهارداشت؛ رفقا به شایعات بی‌اساس مردم باور نکنید، من تا آخرین مرمی (گلوله) از خود دفاع می‌کنم و تا هنگامیکه پلان (برنامه) ملل متحد تطبیق نگردد من هیچ جای نمی‌روم، من از شما در این لحظات حساس می‌خواهم مرا دلداری دهید و از من دفاع کنید. دوری از وطن و مملکت یک درد است که داریم و یک‌ درد هم کهولت و ضعف دکتر اسلامی است و با هر دو این‌ها می‌سازیم و شکر خدا را می‌کنیم که از این بدتر  می‌توانست باشد که نیست. خیال‌تان راحت باشد. همسر اسلامی ندوشن در ادامه گفت: یکی از خوشبختی‌های ما این است دائما نباید دنبال طبیب و دوا و آمپول و آمپول‌زن و فیزیوتراپ بگردیم چون کسالت بخصوصی ندارند جز همان که گفتم، ضعف و ناتوانی و از پا افتادگی؛ این به‌طور خلاصه کسالت ایشان است و همه این‌ها به پیری برمی‌گردد. در نخستین ماه سال ۱۳۷۱ خورشیدی نجیب الله تصمیم به کناره گیری از قدرت و خروج پنهانی از کشور گرفت، اما سربازان تحت امر دوستم(مارشال دوستم) در فرودگاه کابل مانع خروج او از کشور شدند.

پیری هم امراض است و چاره هم نمی‌شود. اگر شما نهایت لطف را بفرمایید در گوشه‌ای از خبرگزاری و روزنامه تکذیب بفرمایید ما خوشحال می‌شویم که مردم اذیت و ناراحت نشوند. می‌دانم دوستداران دکتر اسلامی زیاد هستند و اگر خبر را بشنوند ناراحت می‌شوند. به این ترتیب زمینه برای ورود گروه طالبان به افغانستان مساعد شد و طالبان به محض ورود به شهر کابل نجیب الله و برادرش، ژنرال احمدزی را از دفتر سازمان ملل در کابل بیرون کردند و در چهار راه آریانا در ملا عام اعدام کردند. الان که خبر را می‌شنوم واقعا خنده‌ام می‌گیرد زیرا از این قضیه ایشان عجالتا دورند. مرگ حق است و در وقت و ثانیه و دقیقه ممکن است برسد ولی به هیچ وجه نموداری از این جهت نیست، مثل همیشه، مثل دو ماه پیش، پنج ماه پیش، هفت ماه پیش ایشان در کار خود هستند و ما هم در کار پذیرایی و نگهداری از ایشان.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: audio/mp3 همچنین در پی پخش این شایعه، در صفحه محمدعلی اسلامی ندوشن و شیرین بیانی (اسلامی ندوشن) نوشته شده است: «با سلام و احترام  نظر به پرسش مکرر و شایعات مطرح در خصوص سلامتی استاد دکتر اسلامی ندوشن به اطلاع می‌رساند؛ پیرو گفت‌وگویی که با خانواده محترم استاد گرامی دکتر اسلامی ندوشن به‌عمل آمد وضعیت سلامتی ایشان پایدار است و جز عوارض ناشی از کهولت عارضه‌ای ندارند. بی شک با وجود مراقبت و همراهی همسر پرمهر و پرعطوفتی چون خانم دکتر شیرین بیانی، خرسندی خاطر علاقه‌مندان فراهم می‌گردد. دکتر اصغر دادبه رییس شورای نظارت بر نشر آثار اسلامی ندوشن» انتهای پیام .