تُرک‌های اویغور در فرانسه علیه چین تظاهرات کردند

11/07/1400 12:32:00 ق.ظ

02.10.2021 پاریس/ خبرگزاری آناتولی تُرک‌های اویغور در پاریس، پایتخت فرانسه به‌مناسبت هفتادودومین سالروز تاسیس جمهوری چین، در واکنش به سیاست‌های این کشور علیه اقلیت‌ها تظاهرات کردند.

❮ آنها بنا به فراخوان چندین سازمان مردم‌نهاد در میدان باستیل تجمع و تا میدان رپوبلیک راه‌پیمایی کردند و از فرانسه، اروپا و جامعه بین‌المللی خواستند تا صدای خود را در برابر چین بلند کنند.

تظاهرات‌کنندگان طی این راه‌پیمایی پلاکاردهایی حاوی مضامین «نه به نسل‌کشی»، «اویغورها آزاد»، «جان اویغورها اهمیت دارد»، «اویغورها را نجات دهیم»، «چین، نسل‌کشی اویغورها را متوقف کن»، «سکوت می‌کشد» و «سکوت شما، نشانه همدستی است» حمل کردند.

یک معترض 19 ساله به نام «گابین» در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اقدامات چین علیه تُرک‌های اویغور را «بزرگترین نسل‌کشی قرن بیست و یکم» عنوان کرد. گابین با اشاره به سکوت جامعه جهانی در قبال این فاجعه انسانی تصریح کرد که باید در سطح فرانسه و اروپا علیه چین تحریم اعمال شود. headtopics.com

حداقل بگید در حمایت از ترکهای اویغور. تصویر مردمان از مناطق مختلف دنیا رو نشون میده که دارند راهپیمایی می‌کنند در حمایت از ایغورها.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

یزدانی و تیلور در فینال به هم رسیدند/ انتقام سخت در انتظار کشتی‌گیر آمریکایی؟حسن یزدانی با شکست کشتی‌گیر روس در مرحله نیمه نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان، راهی فینال شد. یزدانی و تیلور بعدازظهر فردا (یک‌شنبه) برای کسب مدال طلای جهان در دیداری سخت و حساس به مصاف هم می‌روند. ساعت چند

ویدیو؛ اشراف‌زادگان در ازدواج سلطنتی خاندان رومانوف در روسیهاین نخستین ازدواج سلطنتی در روسیه از زمان انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ بود. مگه انقلابيون از خانواده سلطنتي كسي رو زنده گذاشتن بمونه ؟

حماس: پیروزی طالبان در افغانستان بر توانایی ملت در مقابله با اشغالگران صحه می‌گذاردرئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که «قدرت‌گرفتن طالبان در افغانستان نشان‌دهنده پیروزی بر اشغالگری آمریکا و توانایی ملت در آزادسازی سرزمین خود از دست مهاجمان است». هیچ بقالی نمی گه ماستم ترشه 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆 شعر عصر نو از در پشت ولی

کامرانی‌فر: قرار است VAR در ورزشگاه آزادی نصب شودکامرانی‌فر: قرار است VAR در ورزشگاه آزادی نصب شود سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال می‌گوید سیستم VAR قرار است در ورزشگاه آزادی نصب شود جمهوری شیطانی ایران بعد ۴۳ سال : در سال ۱۳۸۲ آژانس بین المللی انرژی اتمی از رژیم ایران امضاء گرفت که در پروتکل های الحاقی اجرا نکن و نکرد دوم : بعد احمد وحیدی که ۲۵ سال به فرمان ملا خمینی و ملا خامنه در حال سخنرانی ها با دیگر یاران اش که باید بمب اتم داشته باشیم و همیشه هم در حال گزارش که اسرائیل از نقشه جهان محو شود نابود شود گزارش داده سوم : احمد وحیدی که با دو نفر دیگر که هر سه نفر کی یکی محسن رضایی هست در آرژانتین در حال با کمک حزب الله چقدر یهودی ها رو کشتار کردید که اینها حتی افراد مهم اسرائیل نبودند بنده های خدا از عادی ها بودند

نزدیکترین سیاره به خورشید در تیررس رصد؛ کاوشگر بپی‌کلمبو از نزدیک عطارد عبور کرداین کاوشگر دقایقی قبل از ثبت عکس توانست از فاصله ۱۹۹ کیلومتری از نزدیکترین سیاره به خورشید در منظومه شمسی عبور کند.

نقض حقوق زنان و افشای اسرار بیماران در یک نامه؛ اینجا گیلیاد است