توییتر ویدئوی تبلیغاتی ترامپ با موسیقی «لینکدین پارک» را مسدود کرد

19/07/2020 11:41:00 ق.ظ

توییتر ویدئوی تبلیغاتی ترامپ با موسیقی «لینکدین پارک» را مسدود کرد

شبکه های اجتماعی, دونالد ترامپ

توییتر ویدئوی تبلیغاتی ترامپ با موسیقی «لینکدین پارک» را مسدود کرد

توییتر، امسال در چند مورد، توییت‌های رئيس جمهوری ایالات متحده را به‌علّت «رعایت نکردن حق ناشر» یا «ستایش خشونت» مسدود کرده است.

توییتر‌ پخش ویدئویی را متوقف کرد که دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری ایالات متحده آن را بدون رعایت حق ناشر در حساب کاربری خود گذاشته بود.این ویدئو که به سبک تبلیغات کارزار انتخاباتی تهیه شده بود، و موسیقی گروهِ راک «لینکین پارک» را بر خود داشت، با درج این پیام از روی توییتر برداشته شد: «پخش این قطعه، در پاسخ به شکایتِ مالک حق نشر، متوقف شده است.»

همین ویدئو که آقای ترامپ آن را بازنشر کرد، نخست از سوی دن اسکاوینو، مدیر شبکه‌های اجتماعی کاخ سفید توییت شده بود. پس از پخش این ویدئو، شرکت ماشین شاپ،‌ نمایندهٔ حقوقی گروه موسیقی راکِ «لینکدین پارک»، به توییتر شکایت می‌کند.مسئولان توییتر در بیانیه‌ای نوشتند: «ما به ‌شکایات موثق در زمینهٔ حق پخش پاسخ می‌دهیم، چنانچه این شکایات از سوی مالک اثر یا نمایندهٔ قانونی او طرح شده باشد.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

توییتر می‌گوید ۱۳۰ حساب کاربری قربانی حمله سایبری شدتوییتر اعلام کرده هکرها در جریان حمله سایبری بزرگ به حساب‌های افراد مشهور مانند باراک اوباما، جو بایدن و بیل گیتس حدود ۱۳۰ حساب را هدف قرار داده‌اند. آیا پیام‌های خصوصی این افراد هم هک شده است؟

#‌به‌طالبان‌باج‌ندهید؛ افغان‌های نگران از مذاکرات صلح به توییتر روی آوردندهشتگ به‌طالبان‌باج‌ندهید در دو روز اخیر از پرکاربردتربن هشتگ در افغانستان شده است. شمار زیادی از کاربران افغان شبکه‌های اجتماعی پیوسته از عدم تغییر در رویکرد افراطی و خشونت‌بار طالبان شاکی اند و می‌گویند نباید به این گروه 'باج‌' داد.

سرلشکر شمخانی در توییتر «از لاف‌های احمقانه و بی‌پشتوانه» می‌گوید

سن‌پائولی؛ باشگاه آلمانی که می‌خواهد فوتبال را برای همیشه تغییر دهدسن‌پائولی گذشته‌ای پرافتخار و مملو از جام‌های مختلف ندارد ولی پیوند اجتماعی این باشگاه آلمانی با هوادارانش به آن موقعیتی یگانه بخشیده است؛ به خصوص حالا.

کرونا چطور اقلیم کردستان را از آغوش آمریکا به سمت چین می‌کشاند؟الجزیره در گزارشی استدلال می‌کند کمک‌های چین به دولت اقلیم کردستان در جریان شیوع ویروس کرونا، جایگاه این کشور را در میان کردهای عراق بهبود بخشیده و ممکن است پکن به زودی جای آمریکا را در این منطقه خودمختار بگیرد.

کره جنوبی؛ زنی که در چهل سالگی پدرش را شناخت - BBC News فارسیبر اساس رایی کم سابقه در دادگاه کره جنوبی، زنی که چهل سال پیش توسط یک زوج آمریکایی به فرزندی پذیرفته شده بود، حالا به عنوان دختر یک مرد کره ای ۸۵ ساله شناخته می شود.

Aa توییتر‌ پخش ویدئویی را متوقف کرد که دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری ایالات متحده آن را بدون رعایت حق ناشر در حساب کاربری خود گذاشته بود.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Reuters / AFP شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد که هکرها در جریان حمله سایبری بزرگ دو روز پیش به حساب‌های افراد مشهور حدود ۱۳۰ حساب را هدف قرار داده‌اند.۲۶ تیر ۱۳۹۹ پایان پست توییتر شماره از @aroonaryan به نظر این کاربران، امتیازاتی که به طالبان در قبال صلح داده می‌شود بیش از حد است و در مقابل هیچ تضمینی از سوی گروه طالبان برای حفظ حقوق ابتدایی شهروندان داده نمی‌شود.فرامرز داور سرلشکر «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، گفته که آمریکا برای شکست «ایران قدرتمند» ناکام مانده و از مقام‌های این کشور خواسته است، «از لاف‌های احمقانه و بی‌پشتوانه» خودداری کنند.

این ویدئو که به سبک تبلیغات کارزار انتخاباتی تهیه شده بود، و موسیقی گروهِ راک «لینکین پارک» را بر خود داشت، با درج این پیام از روی توییتر برداشته شد: «پخش این قطعه، در پاسخ به شکایتِ مالک حق نشر، متوقف شده است.» همین ویدئو که آقای ترامپ آن را بازنشر کرد، نخست از سوی دن اسکاوینو، مدیر شبکه‌های اجتماعی کاخ سفید توییت شده بود. عصر چهارشنبه از چند حساب کاربری تاییده‌شده چهره‌های سرشناسی چون باراک اوباما، جو بایدن، بیل گیتس و ایلان ماسک، توییتی منتشر شد که وعده می‌داد در ازای پرداخت هر هزار دلار بیت‌کوین، دو هزار دلار به پردازنده برمی‌گرداند. پس از پخش این ویدئو، شرکت ماشین شاپ،‌ نمایندهٔ حقوقی گروه موسیقی راکِ «لینکدین پارک»، به توییتر شکایت می‌کند. #اعدام نکنید؛ راهپیمایی میلیونی در خیابان توییتر چندی پیش هم گروهی از فعالان مدنی و رسانه‌ای افغانستان کمپینی زیر عنوان"یک میلیون صدا" به راه انداختند و خواستار تضمین‌های جدی و ملموس در خصوص حقوق شهروندان افغانستان در مذاکرات صلح شدند. مسئولان توییتر در بیانیه‌ای نوشتند: «ما به ‌شکایات موثق در زمینهٔ حق پخش پاسخ می‌دهیم، چنانچه این شکایات از سوی مالک اثر یا نمایندهٔ قانونی او طرح شده باشد. هک حساب توییتری برخی از چهره‌های سرشناس برای کلاهبرداری توییتر اعلام کرده است که هنوز در تلاش است تا دریابد آیا داده‌های شخصی - که می‌تواند پیام‌های مستقیم را شامل شوند - در این حملات به سرقت رفته یا نه.» توییتر از ماه مه امسال، رئيس جمهوری ایالات متحده را به ‌چالش کشیده و در چند مورد توییت‌های وی را به‌علّت «رعایت نکردن حق ناشر» یا «ستایش خشونت» مسدود کرده و دربارهٔ آنها تذکر داده است. مقام‌های آمریکایی برای نشان دادن حسن نیت خود در آن دوره، با دعوت از بانک‌ها و موسسات مالی اروپا، سعی در رفع نگرانی آن‌ها درباره تحریم‌های رفع شده و تشویق آن‌ها به همکاری با ایران کردند.

کاخ سفید تا کنون به این اقدام توییتر‌ واکنشی نشان نداده است." این شرکت افزود:"ما همچنان در حال ارزیابی هستیم که آیا داده‌ها و اطلاعات خصوصی این افراد هم به خطر افتاده است یا نه. فرشته عباسی، در توییتر نوشته"به عنوان یک زن افغان که در خارج متولد شده و رشد یافته و تحصیل کرده در زمان جنگ، می‌ترسم که تعبیر طالبان از اسلام، به ویژه در مورد حقوق زنان محدود، متعصبانه و گمراه کننده است. .