توییت دریابان و ناقوس مرگ برجام از تهران

12/08/1400 07:25:00 ب.ظ

علی_شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی در توییتی گفته که با ادامه سیاست فعلی آمریکا در ارتباط با توافق هسته‌ای، نتیجه از سرگیری مذاکرات متوقف شده احیای برجام از قبل روشن است؛ یعنی به نتیجه‌ای نمی‌رسد. اطلاع_رسانی برجام توافق_هسته‌ای

اظهارات شمخانی اگر با هدف بلوف زدن یا ترساندن قدرت‌های جهانی نباشد، ناقوس مرگ برجام است که از تهران به صدا درآمده است.

آیا «برنامه جامع اقدام مشترک» که به طور خلاصه برجام نامیده می‌شود، در آخرین مراحل حیات است؟

آن‌چه که درباره رویکرد دولت «ابراهیم رئیسی» به توافق برجام پیش‌بینی می‌شد، گام به گام در حال تحقق است. احیای توافق هسته‌ای که در آخرین روزهای دولت «حسن روحانی» در دسترس به نظر می‌رسید، با پیروزی رئیسی متوقف شد. در اولین روزهای وزارت «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی اعلام کرد که این دولت و وزارت‌خانه همه توان خود را مثل قبل درگیر برجام نخواهند کرد.

برجام سند قطور چند صد صفحه‌ای است که ه و برجام تا الان نتایجی برای تحقق منافع اقتصادی کشور نداشته است. تضمینی از امریکا دریابان شمخانی در واکنش به این اظهار نظر صریح، بایدن را «فاقد اختیار» خوانده و درباره آینده مذاکرات احتمالی برجام با وضعیت کنونی، به شدت ابراز ناامیدی کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

سپاه از 'تقابل' با نیروی دریایی آمریکا در آبهای عمان خبر داد | DW | 03.11.2021نیروی دریایی سپاه پاسداران از تلاش نیروهای آمریکایی به منظور 'توقیف نفتکش حامل نفت ایران' در دریای عمان خبر داد. سپاه پاسداران مدعی شده از 'مصادره نفتکش ایرانی' ممانعت کرده است. آمریکا هنوز این خبر را تائید نکرده است. مگر هر چی آمریکا گفت و ما تایی نکردیم ، شما منتشر نمی کنی ... ضربه محکم بوده ....فعلا درد داره ) دزدی بوده مصادره نه امریکا هم تایید میکنه جاکشا🍆 یعنی باید آمریکا بگه رسیدیم شما هم فقط ژست رسانه بی طرف دارید دروغگوها

بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامهسخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با شیوع کرونا در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. هیچ اقدام مثبتی در زمینه مهار کرونا صورت نگرفت

درخواست سه ائتلاف اپوزیسیون از اروپا برای پیگیری پرونده حقوق بشر در مذاکرات با ایرانسه جریان از اپوزیسیون ایران در بیانیه‌ای با انتقاد از سياست‌های اتحاديه اروپا در تعامل با جمهوری اسلامی ايران، خواستار مطرح‌ شدن مسئله «نقض حقوق بشر»

تخریب زمین‌های کشاورزی با برداشت از معدن هرنج/ سد طالقان در معرض تهدید معدن خواران+فیلممدتی است اهالی روستای هرنج از توابع شهرستان طالقان در استان البرز سروصدای لودرهایی را می‌شنوند که در حال گودبرداری در منطقه هستند. به گواه شاهدان گروهی معدنکار با استخراج شن و ماسه از این روستا آرامش آنها را برهم زده است. این روستاییان با نوشتن نامه‌ای که به امضای معتمدان و شورای روستای هرنج هم رسیده خواستار جلوگیری از این اتفاق که منجر به تخریب زمین های کشاورزی‌شان شده ،هستند. همچنین اهالی مدعی‌اند اراضی کشاورزی آنها همگی جزو املاک شخصی آنها بوده که توسط عده ای به عنوان معدن‌دار دچار آسیب جدی شده است.

اسرائیل از گفت‌وگوهای بیشتر با آمریکا برای مقابله با ایران خبر دادبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، اعلام کرد که با لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا درباره رویارویی با جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرده آمریکا مؤسس و پشتیبان جمهوری اسلامی ایران است تلاش اسرائیل بیهوده است ، همون‌طور که اسرائیل فرزند آمریکا محسوب میشه جمهوری اسلامی هم فرزند ناخلفش هستش آمریکا اسرائیل جمهوری_اسلامی فلسطین العربيه_فارسى اسرائیل از گفت‌وگوهای بیشتر با آمریکا برای مقابله با ایران خبر داد .

شورای اروپا به دنبال واکنش‌ها در فرانسه از کارزار «آزادی در حجاب» عقب‌نشینی کرداشاره به اسلام به عنوان «دشمن آزادی»، یادکردن از حجاب به عنوان «نماد زیر بار سلطه رفتن»، «ننگین و ناشایست» و «شوکه‌کننده و باورنکردی و خطرناک» دانستن پبام تبلیغی شورای اروپا بخشی از واکنش‌های گروهی از سیاستمداران فرانسوی به کارزار «آزادی در حجاب» بود.