توییتر بابت افشای داده‌های کاربران به شرکت‌های تجاری ۱۵۰ میلیون دلار جریمه شد | DW | 26.05.2022

05/03/1401 06:43 ب.ظ

به دلیل نقض قانون حمایت از داده‌های کاربران، توییتر محکوم به پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار جریمه شده است. مقامات آمریکا توییتر را متهم می‌کنند که در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ داده‌های کاربرانش را فاش کرده است.

توییتر سال‌های متمادی درباره قراردادن اطلاعات کاربرانش در دسترس شرکت‌های تبلیغاتی سکوت کرده بود و مدعی بود که این اتفاق 'اشتباهی' روی داده است. حال این شرکت محکوم به پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار جریمه از همین بابت شده است. توییتر بابت افشای داده‌های کاربران به شرکت‌های تجاری ۱۵۰ میلیون دلار جریمه شد توییتر سال‌های متمادی درباره قراردادن اطلاعات کاربرانش در دسترس شرکت‌های تبلیغاتی سکوت کرده بود و مدعی بود که این اتفاق"اشتباهی" روی داده است.

حال این شرکت محکوم به پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار جریمه از همین بابت شده است.

به دلیل نقض قانون حمایت از داده‌های کاربران، توییتر محکوم به پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار جریمه شده است. وزارت دادگستری آمریکا این خبر را روز چهارشنبه ۲۵ مه اعلام کرد. مقامات آمریکا توییتر را متهم می‌کنند که در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ داده‌های کاربرانش را فاش کرده است. این پلتفرم تا کنون در این باره سکوت کرده بود که شماره تلفن و آدرس ایمیل کاربران را که به منظور تایید هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌شود در اختیار شرکت‌ها قرار داده تا از آن برای تبلیغات هدفمند و متمرکز بر افراد استفاده کنند.

رییس اداره رقابت‌ اقتصادی آمریکا گفته است: «توییتر از شماره تلفن و آدرس ایمیل تنها برای حفاظت از حساب کاربری افراد استفاده نکرده بلکه آنها را برای ارسال تبلیغات هدفمند استفاده کرده است.» در مجموع ۱۴۰ میلیون کاربر توییتر قربانی این روش شده‌اند. headtopics.com

ارتباط عکس با متن خبر 10/10 👌

به ما چی میرسه؟

ادامه مطلب:
dw_persian »

۱۹۰ مورد آبله میمون در اروپا تایید شد | DW | 26.05.2022موارد ابتلا به آبله میمون در ۱۹ کشور خارج از آفریقا گزارش شده است. بیشتر این افراد مردان جوانی هستند که با مردان مختلف رابطه جنسی داشته‌اند. ایران خود را برای مقابله با این بیماری آماده می‌کند. شرکتهای داروسازی بلعخره یه چیزی برای فروش باید داشته باشن،فروش واکسن کرونا به اندازه کافی انجام شده حالا نوبت فروختن واکسن آبله میمون رسیده به حد کافی مردم و دولتها از همه گیری کرونا ترسیدن ،یه خورده دیگه تبلغیات کنند و خبر ابتلا بخش کنن دولتها و مردم شروع میکنن به زدن واکسن آره..شما فیضیه قم را قرنطینه بکنی، کافیه 😁 به گزارش دیلی میل، برگزاری فستیوال همجنس بازان در جزایر قناری با حضور ۸۰ هزار نفر کانون شیوع آبله میمون بوده است؛ بازگشت قوم سدوم و گسترش گناه قبیح لواط در آخرالزمان، دامن بشریت را خواهد گرفت.

در 'سانحه'ای در پایگاه نظامی پارچین یک نفر کشته شد | DW | 26.05.2022وزارت دفاع جمهوری اسلامی از بروز یک 'سانحه' جدید در 'یکی از واحدهای تحقیقاتی' پایگاه پارچین خبر داه است. در جریان این حادثه یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند. به کوری چشم دشمنان_زبون،مزدورانِ حقیر،رسانه های موذی غربی وفارسی خارج نشین! ایران؛ با فرزندان دلاورِخویش به پیشرفت ادامه میدهدبی وقفه...'شهادت' افتخارمااست.

صدراعظم آلمان: پوتین در جنگ خود پیروز نخواهد شد | DW | 26.05.2022صدراعظم آلمان باز هم شکست ولادیمیر پوتین‌، رئیس‌جمهوری روسیه در جنگ علیه اوکراین را محرز دانست. اولاف شولتس در سخنانش در مجمع جهانی اقتصاد در سوئیس خواستار اشکال جدید همکاری‌های بین‌المللی شد. خیلی تاسف بار است وقت یک رهبر در مورد هژمونی قدرت صحبت میکند، و سخن از دکته می گوید، ایا اروپا از سوی امریکا دیکته نه می گردد؟ ایا اروپا کدام استقلالیت از خود دارد؟ چرا از اشتباه «دشمن» خوشحال نیست؟!

امیرعبداللهیان: به تضمین‌های اقتصادی آمریکا اطمینان نداریم | DW | 26.05.2022حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی روز پنجشنبه، ۵ خرداد (۲۶ مه) در در مجمع جهانی اقتصاد در داووس در باره موضوعات گوناگون، از جمله احیای برجام و بهبود روابط با عربستان سعودی با وحید زکریا، روزنامه‌نگار برجسته آمریکایی گفت‌وگو کرد. ج.ا ایران؛مدتهاست ازبرجام ۲۰۱۵ عبور کرده است...درنهایت غرب و آمریکا: شکست خورده این داستان خواهند بود! 'ایران'؛ باج به 'شغال' نمی دهد. فرید ل

به کارگیری راه‌آهن آلمان برای خروج غلات از اوکراین | DW | 26.05.2022در حال حاضر راه‌آهن باری آلمان همراه با شرکت‌های زیرمجموعه‌اش در لهستان و رومانی روزانه چندین قطار باری غلات از اوکراین به بنادر مختلف اروپا حمل می‌کند. حال برنامه این شرکت این است که این قطارها و نیز صادرات محصولات کشاورزی را گسترش دهد.

گردهمایی شماری از شهروندان آبادان در اعتراض به 'مسئولان بی‌کفایت' | DW | 26.05.2022بر اساس ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، شماری از شهروندان آبادان در رابطه با فروریختن ساختمان متروپل تظاهرات کرده‌اند. گفته می‌شود که اینترنت خطوط همراه در برخی شهرهای خوزستان برای مدتی قطع شده است. اصلا اینترنت یا قطع یا اصلا نیست کدام حکومت مردمی با مردمش اینگونه رفتار میکند مگر کشور ایران پادگان نظامی است حکمت چنگیز خان مغول هم با مردم اسیر شده اینگونه رفتار نمی کنه 😥😥😥😥😥😣 دلیل فاجعه متروپل همین تفکر قوم گرایی و قبیله بازی ست.و مافیای هم تبار بودن اگر ی پیمانکار از جایی دیگه میامد میگفتن اومده اینجا رو بچاپه و غیر بومی ست. حالا که به اسامی متخلفین نگاه میکنیم تمام یا عرب هستن یا بختیاری ، نتیجه بومی محلی بازی هم تبار بودن میشه این. آبادان_تسلیت ریزش این ساختمان🏢 خودش نشان می‌دهد که سیستم تخصص محور و غیر متمرکز، تنها راه نجات و سیستم ایده‌آل حکومتی است. با دموکراسی حتی در کشوری مثل آمریکا🇺🇸 هم چنین ساختمان‌هایی ساخته می‌شوند و نظر متخصصان لزوماً استفاده نمی‌شود!

جهان

توییتر بابت افشای داده‌های کاربران به شرکت‌های تجاری ۱۵۰ میلیون دلار جریمه شد

توییتر سال‌های متمادی درباره قراردادن اطلاعات کاربرانش در دسترس شرکت‌های تبلیغاتی سکوت کرده بود و مدعی بود که این اتفاق"اشتباهی" روی داده است. حال این شرکت محکوم به پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار جریمه از همین بابت شده است.

به دلیل نقض قانون حمایت از داده‌های کاربران، توییتر محکوم به پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار جریمه شده است. وزارت دادگستری آمریکا این خبر را روز چهارشنبه ۲۵ مه اعلام کرد.

مقامات آمریکا توییتر را متهم می‌کنند که در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ داده‌های کاربرانش را فاش کرده است. این پلتفرم تا کنون در این باره سکوت کرده بود که شماره تلفن و آدرس ایمیل کاربران را که به منظور تایید هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌شود در اختیار شرکت‌ها قرار داده تا از آن برای تبلیغات هدفمند و متمرکز بر افراد استفاده کنند.

رییس اداره رقابت‌ اقتصادی آمریکا گفته است: «توییتر از شماره تلفن و آدرس ایمیل تنها برای حفاظت از حساب کاربری افراد استفاده نکرده بلکه آنها را برای ارسال تبلیغات هدفمند استفاده کرده است.» در مجموع ۱۴۰ میلیون کاربر توییتر قربانی این روش شده‌اند.

توییتر در پاسخی رسمی این اتهامات را رد کرده و رییس بخش حفاظت از داده‌های این پلتفرم گفته است: «برخی از ایمیل‌ها و شماره تلفن‌هایی که برای امنیت کاربران ثبت شده بود سهوا برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفته است.»

به گفته دامین کیران این مشکل در سپتامبر ۲۰۱۹ رفع شده است.توییتر در آن زمان اما برای هفته‌های متمادی تنها اطلاعات ناقص در این باره منتشر می‌کرد. کارشناسان امنیتی نگران این مسئله هستند که خود این فرآیند و پردازش عمومی آن بتواند اعتماد کاربران را به احراز هویت دو عاملی که اکیدا توصیه شده است، تضعیف کند.

در همین زمینه: