توکل کرمان: عربستان و امارات دخالت در امور یمن را متوقف کند

07/01/1400 03:17 ب.ظ

توکل کرمان، فعال حقوق بشر یمنی و برنده جایزه صلح نوبل، ریاض و ابوظبی را به عدم دخالت در امور داخلی یمن فراخواند. - خبرگزاری آناتولی

توکل کرمان، فعال حقوق بشر یمنی و برنده جایزه صلح نوبل، ریاض و ابوظبی را به عدم دخالت در امور داخلی یمن فراخواند.توکل کرمان، فعال حقوق بشر یمنی و برنده جایزه صلح نوبل امروز به مناسبت ششمین سالگرد دخالت ریاض و ابوظبی در امور کشورش در حساب فیس بوک خود اعلام کرد: دخالت عربستان سعودی و امارات متحده عربی در امور داخلی یمن باید متوقف شود.

وی افزود: این دو کشور طی سال‌های گذشته بندرها و فرودگاه یمن را تصرف کرده و آن را به پایگاه‌های نظامی و مراکز بازداشت و شکنجه مخالفان و فعالان مدنی تبدیل کرده‌اند. عربستان و امارات باید به این اقدامات پایان دهد.

او همچنین گفت: حوثی‌ها نیز حملات خود به استان مارب را متوقف و محاصره استان تعز که باعث افزایش گرسنگی و بیماری می شود، رفع کنند. گفتنی است که از سپتامبر 2014 تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، کنترل صنعا و برخی مناطق این کشور را به دست گرفته‌اند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس 2015 تاکنون از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

امارات متحده عربی از یمن رو خروج کرد امارات هرگز در امور یمن دخالت نکرده است

صدای کشاورزان متضرر جنوب کرمان به جایی نمی رسد/ خسارت های میلیاردی که جبران نخواهند شدامسال با توجه به وضعیت اقتصادی و تحریم ها کشاورزان جنوب استان کرمان دچار ضرر و زیان زیادی شده اند و صدای این قشر زحمت کش به جایی نمی رسد.

فوت شش نفر از نیروهای اداره برق در سیل کرمان

کرمان، پیشرو در فوتبال زنان ایران

یک مقام استان کرمان: اعتراضات مردمی در موضوع آب شرب آغاز شده است

فقط به قصد خدمت به نظام آمده‌ام/منتظر سخت‌ترین شرایط کرونایی باشید / مردم به خدا توکل کنندوزیر بهداشت ضمن قدردانی از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از عملکرد نظام سلامت کشور، گفت: البرز در روزهای آینده دچار خیز تند شیوع کرونا خواهد بود و در این شرایط سخت، اولین شرط، تحمل و صبوری مردم، توکل به خدا و دعا در سحرهای ماه رمضان است.