توکلی خواستار توقف 'تبعیض زشت' به نفع فرزندان استادان شد | DW | 15.10.2019

23/07/1398 07:01 ب.ظ

احمد توکلی از رئیس دیوان عدالت اداری خواست جلوی ارتقای فرزندان استادان دانشگاه آزاد به رشته‌های بالاتر پزشکی را بگیرد. او همچنین گفته مشکل جامعه ایران این است که فساد در آن بیشتر از آن است که تصور می‌شد.

احمد توکلی از رئیس دیوان عدالت اداری خواست جلوی ارتقای فرزندان استادان دانشگاه آزاد به رشته‌های بالاتر پزشکی را بگیرد. او همچنین گفته مشکل جامعه ایران این است که فساد در آن بیشتر از آن است که تصور می‌شد. به گزارش خبرگزاری ایرنا، احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این نامه که سه‌شنبه ۲۳ مهر ارسال شده این دانشجویان را فرزندان اعضای هیئت علمی و"برخی از بستگان مقامات دانشگاه آزاد" معرفی کرد.

او می‌گوید معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد سال گذشته در دو نامه از معاون آموزشی وزارت بهداشت اجازه خواسته که"مطابق رویه غیرقانونی سال ۹۶" در این دانشگاه فرزندان اعضای هیئت علمی و برخی مقامات را که در رشته دامپزشکی قبول شده‌اند در رشته‌های بالاتر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ثبت نام کنند.

توکلی در نامه خود نوشته موسسه دیده‌بان شفافیت در حالی که مشغول پیگیری بازگرداندن دانشجویان دامپزشکی از رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد، علی اکبر ولایتی بود به متن پیشنهادی دست یافت که مطابق آن"این تبعیض ناروا به دانشگاه‌های دولتی" نیز تعمیم پیدا می‌کند.معاونت آموزشی وزارت بهداشت ۱۱ شهریور در نامه‌ای مصوبه قبلی کمیسیون خاص این وزارت‌خانه در مورد مجاز بودن تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد از دامپزشکی به دیگر رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی را لغو کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کی بود، کی بود، ما نبودیم... همین جناب احمد توکلی در 40 گذشته، مناصب مختلف نظام رو تجربه کرده و صاحب رای و اختیار بوده، الان میگه چنین و چنان... این بی در و پیکری محصول تصمیمات خود اهالی نظام بوده کی جلو تبعیض زشت سهمیه ایثارگران را بگیرد که عین فساد است و سالهاست مشتی فارغ‌التحصیل بیسواد تحویل جامعه دادند؟!!!

واقعا تو کجای دنیای و‌ چه سیستم حکومتی انقدر فساد ایجاد میکنه اونم در تمامی زمینه ها 🤔 ؟!!! واقعا تو کجای دنیای و‌ در چه سیستم حکومتی انقدر فساد ایجاد میشه اونم در تمامی زمینه ها 🤔 ؟!!! حرف گُفتنی برای شماها همراهانِ گلهٌ مافیا بعد از چهل سال جنایت و دزدی و اختلاس و ویرانگری در این نظام جهل ، باید فقط و فقط کناره گیری بدون چون و چرا از صحنهٌ سیاست مملکتمان باشه که در هر لحظه اش جنایتی هولناکتر ، دزدی و اختلاسی بزرگتر و ویرانگریی بیشتر داره درش اتفاق می افته !

هر چقدر هم تلاش کنید به جایی نمی رسید و همین جوری باید از ابعاد فساد انگشت به دهان بمانید.

لاریجانی: با توجه به ناهنجاری‌های ترامپ، رهبران دنیا باید به هم اعتماد بیشتری کنندرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ناهنجاری‌های ترامپ در صحنه بین‌الملل، رهبران دنیا باید به هم اعتماد بیشتری کنند تا از این طریق برخی از ناهنجاری‌های ترامپ علاج شود.

پوشش لحظه به لحظه ششمین روز حمله به کردهای سوریه؛ انتقاد روحانی از ترکیه🎥تصاویر پهپادی منتشر شده توسط ترکیه از حمله به یگان‌های مدافع خلق در سوریه آخرین تحولات را در ارتباط با ششمین روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریه را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: ادمین پفیوز درود! گروه تروریستی YPG تشکر_ارتش_ترکیه تشکر_اردوغان مرگ بر تروریستهای کورد

پوشش لحظه به لحظه ششمین روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریهششمین روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریه؛ شورشیان تحت حمایت ترکیه وارد تل‌ابیض شدند آخرین تحولات را در ارتباط با ششمین روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریه را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید🔽 آلتون طی یک پیغام تویتتری گفت: 'ترکیه به ادامه مبارزه علیه داعش متمرکز شده است و در این خصوص مصمم میباشد و همچنین کشوری است که قدرتش را به مبارزه با تروریستهای ترسو اختصاص داده است. داعش دشمن ترکیه میباشد و تا زمانی که کاملا نابود گردد، از مبارزه با آنها منصرف نخواهیم شد.' بعد از ۶سال ازآن خواند در سوریه.... زنده باد ترکیه⁦🇹🇷⁩ شورشیان تحت حمایت ترکیه!!!! میشه بگین نقطه مقابل شورشیان کیا هستن

عربستان به دارندگان ویزای آمریکا و شنگن به هنگام ورود روادید می‌دهدبنا به اعلام مقامات عربستان امکان دریافت ویزای این کشور به صورت اینترنتی نیز فراهم شده است.

پوشش لحظه‌ به لحظه هفتمین روز حمله ترکیه به کردهای سوریهپوشش لحظه‌ به لحظه هفتمین روز حمله ترکیه؛ هشدار ماکرون درباره ظهور مجدد داعش آخرین تحولات را در ارتباط با هفتم روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریه را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید🔽 حمله به «تروریست‌های پ_ک_ک» با حمله به کوردهای سوریه فرق می‌کنه دفاع آشکار شما از تروریسم مایه بسی خوشحالی است چون طرف حسابمون رو بهتر میشناسیم 🙂 مطمئن باش آقای مکرون! خودت روهم به نفهمی نزن، تا آمریکا وعربستان وامارات وترکیه واروپا سرشون به م‌کلات عدیده نفتی وبرجامی ومرزی وجنگی و لاری وشیر دوشی وانتخابات دموکراتیک وبرگزیت ومرگزیت گرم هست داعش توان وامکان ویاگرای تجدید حیات نداره. نه نفر داره نه پول داره ونه تجهیزات وسلاح. 💥شمار تروریست‌های به هلاکت رسیده در عملیات چشمه صلح به 595 نفر رسید 🔹وزارت دفاع ملی ترکیه اعلام کرد شمار تروریست‌هایی پ.ی.د/پ.ک.ک که در چارچوب عملیات چشمه صلح در شمال سوریه از پای درآمده اند، به 595 تن رسید.

رئیس‌جمهور به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ می‌دهدرئیس‌جمهور کشورمان تا ساعتی دیگر در نشست خبری به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری، با اعتراض به"تصمیم تبعیض‌‌آمیز" هیئت رئیسه دانشگاه آزاد در مورد نقل و انتقال و تغییر رشته ۱۳۴ دانشجوی دامپزشکی خواستار جلوگیری از این کار شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این نامه که سه‌شنبه ۲۳ مهر ارسال شده این دانشجویان را فرزندان اعضای هیئت علمی و"برخی از بستگان مقامات دانشگاه آزاد" معرفی کرد.

او می‌گوید معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد سال گذشته در دو نامه از معاون آموزشی وزارت بهداشت اجازه خواسته که"مطابق رویه غیرقانونی سال ۹۶" در این دانشگاه فرزندان اعضای هیئت علمی و برخی مقامات را که در رشته دامپزشکی قبول شده‌اند در رشته‌های بالاتر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ثبت نام کنند.

توکلی در نامه خود نوشته موسسه دیده‌بان شفافیت در حالی که مشغول پیگیری بازگرداندن دانشجویان دامپزشکی از رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد، علی اکبر ولایتی بود به متن پیشنهادی دست یافت که مطابق آن"این تبعیض ناروا به دانشگاه‌های دولتی" نیز تعمیم پیدا می‌کند.معاونت آموزشی وزارت بهداشت ۱۱ شهریور در نامه‌ای مصوبه قبلی کمیسیون خاص این وزارت‌خانه در مورد مجاز بودن تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد از دامپزشکی به دیگر رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی را لغو کرد.

در پی این اقدام، عده‌ای که توکلی آنها را"جمعی از ذینفغان امتیازطلب" خوانده ۱۶ مهر ماه علیه آن شکایت کردند و شعبه چهل و پنج دیوان عدالت اداری یک روز بعد حکم به توقف موقت اجرای نامه معاون وزیر بهداشت داد.توکلی از رئیس دیوان عدالت خواسته"مانع استحکام تبعیضی به این زشتی و ناروایی و در عین حال غیرقانونی" شود. او در خاتمه نامه خود نوشت: «دیده‌بان شفافیت و عدالت همچنان برای بازگرداندن آن ۱۳۴ دانشجو که ظرفیت متعلق به دانشجویان مستعدتر را غصب کرده‌اند، به رشته خودشان، پافشاری خواهد کرد.»

تقریبا همزمان با انتشار متن این نامه، کریم همتی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، اعلام کرد که شعبه چهل و پنج دیوان عدالت حکم خود در مورد توقف موقت اجرای نامه معاون آموزشی وزارت بهداشت را کم لم یکن عنوان کرد و ابلاغیه در مورد توقف انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی از رشته دامپزشکی به رشته‌های بالاتر را لازم الاجرا دانسته است.

توکلی که پیشتر نماینده مجلس بود پس از ناکامی در راه‌یابی به مجلس دهم سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت را راه‌ انداخت و در مناسبت‌های مختلف از گسترش فساد در تمام ارکان جمهوری اسلامی به شدت انتقاد کرد.

او که بارها از وجود"فساد سیستمی" در جمهوری اسلامی سخن گفته، روز دوشنبه، ۲۲ مهر، در همایش"زیست‌بوم همگانی برای دسترسی به اطلاعات" تاکید کرد آنچه هر حکومتی را ساقط می‌کند یکی فقر است و دیگری"عالم فاسد".رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت در این همایش خاطرنشان کرد که مشکل جامعه ایران این است که در آن فساد بیش از آن است که تصور می‌شد و باید"هم با فساد و هم با مفسده" مبارزه کرد.

به گزارش ایرنا، احمد توکلی گفت: «برای این مبارزه نیاز است که بعضی از آیین‌نامه‌ها و قوانین تغییر کند. زیرا مفسدها آنقدر قوی شده‌اند که نمی‌توانیم با قوانین جاری با آنها مبارزه کنیم. ولی آنها می‌توانند جلوی اصلاحات ساختاری را بگیرند.»عضو مجمع تشخیص زمین‌خواری گسترده را نمونه‌ای از فساد سیستمی خواند و افزود: «زمانی این فساد رخ می‌دهد که دستگاه‌های ذی‌ربط به فساد آلوده شوند. در چنین مواقعی این نهادها از خود دفاع نمی‌کنند زیرا همه آنها زنجیروار در این فساد به یکدیگر متصل هستند.»

احمد توکلی در این همایش با تکرار یکی از سخنان قبلی خود خاطرنشان کرد که به باور او جمهوری اسلامی"با کودتا، جنگ، حمله نظامی و ... ساقط نمی‌شود بلکه این فساد است که سبب سقوط هر حکومتی خواهد شد".