توپخانه‌های ارتش ترکیه، اهداف تروریست‌ها در تل ابیض را هدف قرار دادند

09/10/2019 05:17:00 ب.ظ

توپخانه‌های ارتش #ترکیه، اهداف تروریست‌ها در #تل‌ابیض را هدف قرار دادند

تل‌ابیض, *ترکیه

توپخانه‌های ارتش ترکیه، اهداف تروریست‌ها در تل‌ابیض را هدف قرار دادند

در چارچوب عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه٬ توپخانه‌های ارتش کشور اهداف تروریست‌ها در تل ابیض را هدف قرار دادند. - خبرگزاری آناتولی

Mehmet Akif Parlak,Moharram Pourbagheri   |09.10.2019Ankaraشانلی اورفا/خبرگزاری آناتولیدر چارچوب عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه که با هدف جلوگیری از ایجاد یک کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه آغاز شده است٬ توپخانه‌های ارتش کشور، اهداف تروریست‌ها در تل ابیض را هدف قرار دادند.

در پی این حملات توپخانه ای از منطقه تل ابیض که در مقابل شهرستان آکچای قلعه ترکیه در آن سوی مرز قرار دارد ستونهای از دود به سمت آسمان بلند شده است. حملات توپخانه ای نیروهای مسلح ترکیه همچنان ادامه دارد.در عین حال٬ نوای سرود مهتران در خیابان ها و کوچه های آکچا قلعه نیز شنیده می شود. هشدارهایی نیز به شهروندان این منطقه ابلاغ می شوند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

وقوع انفجار در کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستانشاهدان عینی و پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفته که دقایق قبل انفجاری در داخل یک کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده است. به گفته این افراد، انفجار تلفاتی نیز در پی‌داشته است.

رزمایش «غیرمترقبه» ارتش ایران در مرزهای شمال‌غربیهم‌زمان با تحولات در مرز ترکیه و سوریه و درحالی‌که براساس گزارش‌ها ارتش ترکیه در شرف ورود به شمال سوریه است، نیروی_زمینی_ارتش جمهوری اسلامی ایران، بامداد چهارشنبه، در مرز ترکیه در غرب و شمال‌غربی ایران، رزمایشی از پیش اعلام‌نشده برگزار کرد. رزمایش و همچنان ژ۳ اسلحه سازمانی ارتش جمهوری اسلامی است

رزمایش غیر مترقبه ارتش در منطقه شمال غرب ایرانفرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی گفته است که نیمه شب گذشته این ماموریت به یگان‌های ارتش ابلاغ شد و این یگان‌ها بلافاصله وارد منطقه رزمایش شدند.

رزمایش غیرمترقبه ارتش ایران در ارومیه

برگزاری رزمایش 'غیرمترقبه' ارتش ایران در نزدیکی مرز ترکیه | DW | 09.10.2019هم‌زمان با تحرکات ترکیه در شمال شرق سوریه، ارتش ایران رزمایش 'غیرمترقبه' خود در شمال غرب کشور را آغاز کرد. رزمایشی هم در جنوب ایران در جریان است. این رزمایش‌ها حاوی پیام‌هایی برای 'دشمنان' و 'نیروهای فرامنطقه‌ای' هستند. آمادگی برای سرکوب کردها ... کاری که نظام ولایت فقیه همواره انجام میدهد.

عراق: 165 کشته در ادامه تظاهارت ضد دولتی در عراقوزارت بهداشت عراق: مرگ حدود 165 نفر در اعتراضات اخیر در بیمارستان های ما به ثبت رسیده است

در چارچوب عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه٬ توپخانه‌های ارتش کشور اهداف تروریست‌ها در تل ابیض را هدف قرار دادند.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید منابع محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان تایید کرده که دقایق قبل انفجاری در یکی از کلاس‌های درس دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده و تلفاتی نیز در پی‌داشته است.مقام نهاد ریاست جمهوری ترکیه شامگاه سه‌شنبه گفت که ارتش این کشور در شُرف ورود به شمال سوریه است، ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزاری یک رزمایش از پیش اعلام‌نشده را در غرب و شمال‌غربی ایران آغاز کرد.Aa به گزارش روابط عمومی ارتش ایران، نیروی زمینی ارتش روز چهارشنبه رزمایش غیر مترقبه‌ای را در منطقه شمال غرب کشور و در نزدیکی مرز ترکیه آغاز کرده‌اند.

Mehmet Akif Parlak,Moharram Pourbagheri   | 09.10. یک دانشجو نیز به بی‌بی‌سی گفت انفجار در کلاس رخ‌داده و او سه جسد را دیده‌است.2019 Ankara شانلی اورفا/خبرگزاری آناتولی در چارچوب عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه که با هدف جلوگیری از ایجاد یک کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه آغاز شده است٬ توپخانه‌های ارتش کشور، اهداف تروریست‌ها در تل ابیض را هدف قرار دادند. عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در جریان برگزاری این رزمایش، با بیان اینکه «یگان‌ها آزمون خوبی از نظر سرعت عمل و رسیدن به اهداف رزمایش داشته‌اند»، اعلام کرد: «برای هر سطحی از تهدید که دشمن طراحی کرده باشد، آماده‌ایم و مقابله می‌کنیم. در پی این حملات توپخانه ای از منطقه تل ابیض که در مقابل شهرستان آکچای قلعه ترکیه در آن سوی مرز قرار دارد ستونهای از دود به سمت آسمان بلند شده است. علی سینا یک دانشجوی دیگر نیز به بی‌بی‌سی گفت که بیشتر قربانیان این حادثه دختران هستند باز محمد همت، رئس بیمارستان غزنی به بی‌بی‌سی گفت که شماری کشته و زخمی به این مرکز درمانی منتقل شده است ولی تاکنون شمار دقیق آنان مشخص نیست.  حملات توپخانه ای نیروهای مسلح ترکیه همچنان ادامه دارد. هنوز مشخص نیست که چه تهدید فوری باعث انجام این رزمایش غیر مترقبه در شمال غرب ایران و در نزدیکی مرز ترکیه شده است.

در عین حال٬ نوای سرود مهتران در خیابان ها و کوچه های آکچا قلعه نیز شنیده می شود. موضوعات مرتبط.» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره پیام این رزمایش گفت: «پیام رزمایش برای دشمنان این است که اگر دارای محاسبات غلطی شوند، بدانند که فرزندان این آب و خاک آماده هستند در هر مکان و زمانی لازم باشد، با قدرت هرچه تمام‌تر ایستادگی ‌کنند. هشدارهایی نیز به شهروندان این منطقه ابلاغ می شوند. لازم به ذکر است عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شرق فرات در 9 اکتبر با هدف جلوگیری از ایجاد یک کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه آغاز شده است. .».