توهین به پوتین در اینترنت ۴۶۲ دلار آب می‌خورد

09/07/1398 01:44 ب.ظ

توهین به پوتین در اینترنت ۴۶۲ دلار آب می‌خورد بیشتر بخوانید🔽

اجرای قانون جدید مصوب مجلس روسیه که با هدف منع حمله به اقتدار دولت از طریق اینترنت تصویب شده، در اکثر موارد موجب صدور احکام جریمه نقدی برای توهین کنندگان به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور شده است.

مطابق جرائمی که برای انواع توهین به مقام‌های دولتی وضع شده، هر توهین اینترنتی به رئیس جمهوری به طور متوسط ۳۰ هزار روبل معادل ۴۲۵ یورو (۴۶۲ دلار) هزینه دارد. پس از تائید این قانون توسط پوتین در ماه مارس گذشته، اجرای آن از سوی پلیس، دادستان‌ها و دادگاه‌های روسیه آغاز شده است.

مجلس روسیه ۶ ماه پیش برای نخستین بار پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی قانونی را برای مقابله با توهین و بی‌احترامی به مقام‌های دولتی از شهرداران، فرمانداران و مدیران شرکت‌های دولتی گرفته تا شخص رئیس جمهوری، تصویب کرد.

بر اساس گزارش گروهی از وکلای حقوق بشر روسی‌ موسوم به «آگورا» از مجموع ۴۵ پرونده‌ای که تحت این قانون گشوده شده‌اند، ۲۶ مورد شامل توهین و بی‌احترامی به آقای پوتین بوده که ۱۸ مورد آن با صدور حکم جریمه نقدی مواجه شده‌اند. headtopics.com

تف به ذات پوتین فحشه؟

😱😠👎💀

اسکول تجارتی

پیشتر مخالفان آقای پوتین با ترتیب دادن تظاهراتی نسبت به تصویب این قانون اعتراض کردند. آنها معتقدند که قانون جدید به دولت اجازه می‌دهد تا به منظور سرکوب مخالفان سیاسی آقای پوتین، کنترل‌ خود را بر این شبکه جهانی افزایش دهد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کون لق پوتین،... بیا بگیرش

جنجال در لبنان در پی افشای هدیه ۱۶ میلیون دلاری سعد حریری به یک مدل آفریقاییهدیه ۱۶ میلیون دلاریِ «سعد حریری» به یک مدل آفریقایی روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.

هفت هزار غیرنظامی سوری در حملات روسیه کشته شده‌اندحدود هفت هزاز تن از غیرنظامیان سوریه طی چهار سال گذشته در حملات روسیه کشته و میلیون ها نفر دیگر آواره شده اند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه؛ کارناوال «روز ببر» در شهر ولادی‌وستوک برای حفاظت از«ببر سیبری»روسیه؛ کارناوال «روز ببر» در شهر ولادی‌وستوک برای حفاظت از«ببر سیبری» روسیه؛ کارناوال «روز

دادستان کل کشور: چرا فیفا ما را ملزم به حضور زنان در ورزشگاه‌ها می‌کندمحمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور طرح بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها را «از دیگر حرکات حساب شده دشمنان» ذکر کرده است.

محافظ پادشاه عربستان سعودی در جریان یک درگیری به ضرب گلوله کشته شدقتل این نظامی برجسته در حالی روی می‌دهد که در عربستان به دلیل وضع قوانینی بسیار سختگیرانه و اعدام قاتلان و قاچاقچیان مواد مخدر، اقدام به جنایت با اسلحه گرم بسیار نادر است.

سرلشکر سلامی: همه سرمایه‌های در اختیار سپاه، متعلق به مردم استفرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان ما دچار زوالی بازگشت ناپذیر شده اند و ذخایر راهبردی آنها رو به انتها است، گفت: راهبرد مقاومت فعال امروز دشمنان را دچار سکون و فقدان اراده کرده و این معنای واقعی مرگ تدریجی یک امپراتوری است.