توهین به رئیس جمهور نافرمانی نسبت به فرمایشات رهبر انقلاب است/ دستگاه‌های ذیربط با این هنجارشکنی برخورد کنند

24/11/1399 02:28 ب.ظ

امیری در گفت و گو با ایلنا: توهین به رئیس جمهور نافرمانی نسبت به فرمایشات رهبر انقلاب است/ دستگاه‌های ذیربط با این هنجارشکنی برخورد کنند

معاون پارلمانی گفت: توهین به رئیس جمهور تنها چند روز پس از سخنان رهبری مبنی بر رعایت اخلاق و ادب در واقع نافرمانی از فرمایشات ایشان است. معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطر کرد: هرگاه این ضرورت ها (وحدت، همدلی، اخوت ،برادری ،انسجام و اتحاد) مورد خدشه قرار گیرد؛ با هر عنوانی خواسته یا ناخواسته در مسیر خاص دشمنان قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: رئیس‌جمهور یک شخصیت حقیقی دارد و یک شخصیت حقوقی، شخصیت حقوقی رئیس جمهور می‌گوید او نماینده مستقیم مردم ایران است و نماد جمهوریت نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، بنابراین اهانت به رئیس‌جمهور آن هم در روز ۲۲ بهمن اهانت به یک فرد نیست بلکه اهانت به نماینده مردمی است که حداقل ۲۴ میلیون به ایشان رای دادند و با تنفیذ حکم رهبری رئیس جمهور کل ملت ایران محسوب می‌شود.

امیری با بیان این که اقدامی که در روز ۲۲ بهمن انجام شد بسیار اقدام ناپسند بود، اظهار داشت: توهین به رئیس جمهور در روز سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی صورت گرفت که ما از جهت ضرورت نیاز به همدلی و همراهی داریم و چنین اتفاقاتی می‌تواند پالس‌های نامناسبی را به بیرون مخابره کند و موجب سوء استفاده دشمنان ما شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت ادب و اخلاق گفت: توهین به رئیس جمهور به هیچ وجه توجیه شرعی و قانونی ندارد آن هم در حالی که چند روز بیشتر از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت رعایت ادب و اخلاق نگذشته است.

ادامه مطلب:
ilnanews »